Tropiniai miškai geografinė zona


Tropinių miškų geografinės zonos apibūdinimas. Geografinė padėtis. Klimatas. Dirvožiamiai. Naturalioji augalija. Mangrovių sąžalynai. Bekraštė Amazonės selva. Gyvūnija. Plokščiasnapis tukanas. Gigantiškoji medvarlė. Žmonių įtaka. Turinio vertinimas.

Klimato juostos yra tokios zonos žemės rutulyje, kurios pagal savo kilmę yra panašios, tačiau savo savybėmis vienos nuo kitų skiriasi tam tikrais požymiais (temperatūra, metų laikų kaita, atmosferos cirkuliacija, kritulių gausa ir kt.).

Daugiau nei du trečdaliai visų pasaulio drėgnųjų miškų, ir trys ketvirtadaliai Amazonės drėgnieji atogrąžų miškai gali būti laikomi "šlapias dykuma", nes jie auga ant raudonos ir geltonos spalvos molio kaip Lateryt dirvožemių, kurie yra rūgštiniai ir mažai maisto medžiagų. Daugiau tn du trečdaliai Visu Pasaulio drėgnųjų miškų, IR Trys ketvirtadaliai Amazonės drėgnieji atogrąžų miškai can Buti laikomi "šlapias dykuma", niekur kitur nepriskirtos Jie auga ant raudonos IR geltonos spalvos Molio KAIP Lateryt dirvožemių, kurie Yra rūgštiniai IR mažai maisto Medžiagų. Daugelis tropinių miškų dirvožemiai yra labai senas ir neturtingas, ypač regionuose, pavyzdžiui, Amazonės baseino-kai nebuvo neseniai ugnikalnių veikla auklėti naujas maistines medžiagas. Daugelis tropinių miškų dirvožemiai Yra labai Senas IR neturtingas, ypač regionuose, pavyzdžiui, Amazonės baseino-KA nebuvo neseniai ugnikalnių VEIKLA auklėti Naujas maistines medžiagas. Amazonės dirvožemis taip atlaikė, kad jie beveik neturi mineralų, pavyzdžiui, fosforo, kalio, kalcio, ir magnio, kurie yra kilę iš "Rock" šaltinių, tačiau yra daug aliuminio oksido ir geležies oksido, kurios suteikia atogrąžų dirvožemių jų skiriamuosius rausvas arba gelsvas spalva ir yra toksiški didelės sumos.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1567 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (1889 žodžiai)
  • Ramzis
  • Tropiniai miškai geografinė zona
    10 - 4 balsai (-ų)
Tropiniai miškai geografinė zona. (2014 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tropiniai-miskai-geografine-zona.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:33
×