Tropiniai vaisiai


Atogrąžų tropiniai vaisiai. Tropiniai vaisiai. Ananasai. Ananasų kilmė. Ananasų naudojimas. Ananasų cheminė sudėtis. Figos. Figų išvaizda. Kaip valgomos?. Figų cheminė sudėtis. Mangai. Kaip valgomi?. Cheminė mangų sudėtis. Papajos. Kaip vartojamos?. Papajų cheminė sudėtis. Bananai. Bananų laikymas. Cheminė sudėtis. Kiviai. Kaip išsirinkti ir laikyti?. Cheminė sudėtis. Karambolas. Kaip valgomas?. Laikymas. Cheminė sudėtis. Literatūros sąrašas.

Ananasai Figos Mangai Papajos Karambolos Kiviai Bananai.

Anansai gali būti naudojami: gaminant salotas, kokteilius, egzotinius patiekalus, desertus.

Mineralinės medžiagos – (cinkas, kalis, fosforas, magnis, kalcis, geležis). Vitaminai – B6, C, tiaminas, riboflainas. Baltymai Angliavandeniai Riebalai.

Mango vaisiai būna įvairios formos ir dydžio. Jų aromatas labai stiprus, primenantis abrikosus, rožes, citrinas ar net terpentiną. Geriausių veislių vaisių aromatas labai silpnas.

Mango vaisiai yra dažnai valgomi termiškai neapdoroti. Jų gaivus skonis tinka po aštraus ir karšto maisto. Dera su žuvies patiekalais. Medicinos tikslais vartojami sergant diarėja. Nedera su alkoholiniais gėrimais.

Gausu kalcio, fosforo Turi vitaminų B,C,A, turi beta-karotino. Turi 11-20% angliavandenių Sudėtyje yra šiek tiek baltymų 0,2-0,5% org. Rūgščių Vaisiaus sudėtyje yra 80% vandens. 100 g. Mango yra tik 70 kalorijų.

Papajos yra vartojamos ir kaip maistas, ir kaip vaistas. Pirmoje eilėje jos naudojamos kaip valgomasis vaisius be odelės ir sėklų. Neprinokusias papajas valgo keptas ar virtas, kaip priedą salotose ar troškiniuose.

Minkštime yra vitamino A, gausu organinių rūgščių. Turi daug geležies, kalcio. Sudėtyje yra augalinio fermento papaino, kuris neleidžia atsirasti raukšlėms. Turi pektino, kuris skatina žarnyno veiklą, taip pat gerina virškinimą.

Itin populiarus vaisius, kuris mūsų šalyje jau įprastas. Pasaulyje yra priskaičiuojama apie 70 bananų rūšių. Kai kurie gydytojai teigia, jog bananai yra vieninteliai vaisiai, nesukeliantys vaikams alerginių reakcijų.

  • MS PowerPoint 714 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (933 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Tropiniai vaisiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Tropiniai vaisiai. (2014 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/tropiniai-vaisiai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 00:23
×