Tropinių miškų naikinimas


Tropinių miškų naikinimas ir jo ekologinės pasekmės. Kokias ekologines pasekmes sukelia misku kirtimas. Tropinių miškai amazonėje.

Tropinių miškų naikinimas ir jo ekologinės pasekmės.

Kuomet katastrofą sukelia nelauktos ir nesutramdomos gamtos jėgos, nesunku suvokti, kad žmogus, ir geriausių norų turėdamas, čia nieko negali padaryti. Visada šiurpą kelia tokie atvejai, kai katastrofą sukelia žmogus, - juk tos nelaimės galėjo ir nebūti. Čia yra tik vienas pasiteisinimas: dažniausiai žmogus norėdamas gero keičia nusistovėjusią gamtos tvarką, o nelaimę sukelia jo neišmanymas, nevykę apskaičiavimai, neįstengimas numatyti, kas iš viso to išeis. Tačiau nėra kuo pateisinti tokių atvejų, kai žmogus sąmoningai, iš anksto viską apskaičiavęs sukelia katastrofą ir numato jos padarinius. Šitaip jis, siekdamas nedorų, savanaudiškų tikslų, sunaikina gamtinę aplinką, kuri negali atsikurti ištisus metus, dešimtmečius ar dar nežinia kiek laiko. Taip nutiko ir su tropiniais miškais. Jų kirtimas pasiekė katastrofišką lygį. Nuo pramonės revoliucijos pradžios negrąžinamai sunaikinta 10 mln. kvadratinių kilometrų, tai yra daugiau kaip pusė visų pasaulio drėgnųjų miškų. Tropiniai miškai laikomi didžiausią biologinę įvairovę pasaulyje turinčios teritorijos. Tačiau spartus tropinių miškų naikinimas kelia pavojų pasaulio biologinei įvairovei, taip pat biosferos stabilumui labiau nei, bet kuris kitas šiuolaikinis reiškinys.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1657 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Tropinių miškų naikinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Tropinių miškų naikinimas . (2013 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/tropiniu-misku-naikinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:17
×