Trumpa Egipto istorija


Į pietvakarius nuo Mesopotamijos, Nilo slėnyje, Egipte, išsivystė kita civilizacija. Egipto civilizacija užgimė kiek vėliau nei Šumero ir gyvavo daugiau kaip 3000 metų. Per tą laiką ji patyrė tris klestėjimo ir du nuosmukio laikotarpius, tačiau egiptiečių visuomenė beveik nepasikeitė. Didikai gyveno prabangoje, valstiečiai dirbo laukuose, o vergai tarnavo savo šeimininkams.

Egipto civilizacija užgimė kiek vėliau nei šumero ir gyvavo daugiau kaip 3000 metų.

Nilo slėnis buvo žemiškasis rojus klajoklių gentims, kurios vertėsi rankiojimu ir medžiokle. Apie 6000 m. Pr. Kr. Egiptiečiai jau statė gyvenvietes, tapo žemdirbiais ir gyvulių augintojais. Laikui bėgant egiptiečių gyvenvietės jungėsi į sritis, vadinamas nomais. Kiekvienas nomas garbino savo dievus, turėjo savo diduomenę. Svarbiausius reikalus tvarkė nomarchas – nomo viršininkas. Nomai.

Tarpusavyje dažnai kariavo. Taip formavosi mažų valstybėlių junginiai. Iš jų vėliau susidarė dvi stambios karalystės : žemutinio egipto karalystė (nilo deltoje) ir aukštutinio egipto karalystė (į pietus nuo deltos). Apie 3100 m. Pr. Kr. Aukštutinio egipto karalius menas užkariavo žemutinį egiptą ir suvienijo šalį, sostinė – memfis.

Senoji karalystė (centras memfyje). Jos įkūrėjas laikomas džoseris. Ji gyvavo 2700-2200 m. Pr. Kr.

  • Istorija Rašinys
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (339 žodžiai)
  • Trumpa Egipto istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Trumpa Egipto istorija. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/trumpa-egipto-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 04:47
×