Trumpalaikiai gamybos apimties pokyčiai vidutinis ir ribinis produktas


Vidutinio ir ribinio produkto santykis. Santykis tarp vidutinio ir ribinio produktu. Vidutinis produktas. Vidutinis ribinis produktas. Gamybos vidutinis ir ribinis produktas.

Trumpalaikiai gamybos apimties pokyčiai. Vidutinis ir ribinis produktas.

Jei verslo įmonės trumpuoju laikotarpiu keičia gamybos apimtį, tai gamybos pokytis retai būna proporcingas naudojamų kintamųjų gamybos veiksnių kiekio pokyčiui. Pvz:, spaustuvė, spausdinanti vadovėlius, gali per trumpą laiką padidinti gamybą, jei pasamdys daugiau darbuotojų, organizuos pamaininį darbą, vartos daugiau popieriaus, dažų, elektros energijos....

Darbo našumo pasikeitimas priklauso ne nuo to, kad vieni darbuotojai dirba našiau, nei kiti jų efektyvumas yra vienodas. Pasikeitęs santykis tarp pastoviųjų ir kintamųjų gamybos veiksnių. Esant žemam užimtumo lygiui, kapitalas yra panaudojamas ne visapusiškai, nes trūksta darbuotojų. Kai yra daugiau darbuotojų našumas sparčiai padidėja.

Didėjant darbuotojų skaičiui ateina laikas, kai vidutinis produktas pradeda mažėti. Tai atsitinka, todėl , kad pastovaus kapitalo neužtenka, kad visi darbuotojai būtų užimti.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 13 KB
  • m.
  • 1 puslapis (425 žodžiai)
  • V
  • Trumpalaikiai gamybos apimties pokyčiai vidutinis ir ribinis produktas
    10 - 3 balsai (-ų)
Trumpalaikiai gamybos apimties pokyčiai vidutinis ir ribinis produktas. (2012 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/trumpalaikiai-gamybos-apimties-pokyciai-vidutinis-ir-ribinis-produktas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 18:56
×