Trumpalaikio turto valdymas ir analizė


Įvadas. Įmonės istorija. Trumpalaikio turto valdymas teoriniu aspektu. Trumpalaikis turtas. Trumpalaikio turto įsigijimo savikaina. Trumpalaikio turto analizė. Trumpalaikio turto valdymas. Trumpalaikio turto finansavimas. Trumpalaikio turto mokumo rodikliai. Turto pelningumo rodikliai. Turto apyvartumo rodikliai. Pelno (nuostolio) ataskaitos analizė. Ab „Pieno žvaigždės balansas. Išvados. Literatūra.


Šioje darbo dalyje bus apibūdintas trumpalaikis turtas teoriniu aspektu. Teoriškai bus įvertintas trumpalaikio turto struktūros analizės būtinumas, taip pat bus teoriškai apibūdintas kiekvieno trumpalaikio turto elemento valdymas.

Jei gamybos įmonė įsigija daiktų, kurie pagal paskirtį galėtų būti priskirti ilgalaikiam turtui, bet jų nenaudos ūkinėje veikloje, o perparduos, tai jie, tiksliau jų vertė, bus rodoma balanso ataskaitoje trumpalaikio turto dalyje.

Visi ištekliai turi konkretų savininką. Finansų stuktūra rodo, kokį turtą įmonė valdo.

TURTAS = SAVININKŲ NUOSAVYBĖ + SKOLININKŲ NUOSAVYBĖ

Trumpalaikio turto materialinių element įsigijimo savaikaina yra nustatoma prie jo pirkimo kainos pridedant visus su pirkimu susijusios mokesčius (akcizus, muitų ir t.t), transportavimo, paruošimu bei kitas tiesiogines išlaidas, susijusias su to turto įsigijimu, bei atimant gautus pirkimo diskontus ir nuolaidas. Nereikšmingos medžiagų (prekių) transportavimo ir jų parengimo naudotis sumos gali būti neįskaičiuojamos į jų įsigijimo savikainą, bet nurašomos kaip veiklos sąnaudos.

Išankstiniai apmokėjimai – iš anksto sumokėtos sumos už atsargas ar prekes, kurias įmonė gaus vėliau.

Nebaigtos vykdyti sutartys – trečiųjų asmenų užsakymu vykdomos ilgalaikės projektų vertės.

Suderėtas trumpalaikis finansavimas, įmonė iš anksto derina ir tariasi dėl trumpalaikio kredito gavimo;

Rodo, kiek apyvartų per tiriamąjį laikotarpį padaro trumpalaikis turtas arba kiek pardavimo pajamų tenka vienam trumpalaikio turto eurui. Kuo šis rodiklis didesnis, tuo įmonė efektyviau naudoja trumpalaikį turtą.

Rodo, kiek kartų per metus pirkėjų įsiskolinimai paverčiami pinigais. Kuo jis didesnis, tuo mažiau lėšų investuojama į pirkėjų įsiskolinimus.

Išnagrinėjus pelno (nuostolio) ataskaitą matyti, kad įmonės pardavimo pajamos buvo visais metus panašios, tai galima daryti išvadą, kad įmonės pardavimai kiekvienais metais stalibūs, didelio nuosmukio ar pakilimo nebuvo. Grynasis pelnas Lyginant 2013m. su 2012m. įmonei 2012m. buvo geresni, nes patyrė didesnį pelną. O lyginant 2011m. su 2010m. įmonei geresni buvo 2011m., grynasis pelnas išaugo +38,3proc.

AB „Pieno žvaigždės“ yra auganti firma (pagal padidėjusį turtą galima daryt tokią išvadą), nuo 2010m. iki 2013m. įmonės turtas padidėjo 10,2proc. Trumpalaikis turtas didėjo gana žymiai per analizuojamą laikotarpį padidėjo 26,2proc., tai sąlygojo didesnis atsargų įsigijimas (103,9proc.). Įmonės plėtra buvo vykdoma skolinto kapitalo sąskaita, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai iš viso padidėjo 10,2proc. Įsipareigojimai ir mokėtinos sumos padidėjo 26,7proc., darom išvadą, kad įmonė ėmė paskolą. Įmonėje padidėjo po vienerių metų mokėtinos sumos 95,4proc, per vienerius metus mokėtinos sumos sumažėjo 43proc. Trumpalaikės skolos sumažėjo 85,8proc.

Visame turte didesnę turto dalį sudaro ilgalaikis turtas (vidurkis nagrinėjamų metų 57,6proc.), (2010m.-59,6proc, 2011m.-54,7, 2012m.-58,7, 2013m. 57,3)., ilgalaikiame turte vyrauja įranga ir įrankiai. Trumpalaikiame turte vyrauja atsargos. Įmonės nuosavybėje didesnę dalį sudaro įsipareigojimai ir mokėtinos sumos (26,7proc.). Dotacijų įmonė negavus. Didesnę nuosavo kapitalo dalį sudaro akcinis kapitalas (84,6proc).

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 97 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2754 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liveta
  • Trumpalaikio turto valdymas ir analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Trumpalaikio turto valdymas ir analizė. (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/trumpalaikio-turto-valdymas-ir-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:55
×