Trumpalaikio turto valdymas x įmonėje


Trumpalaikio turto apskaita. Trumpalaikis turtas. Trumpalaikio turto apskaita imoneje. Trumpalaikio turto valdymas imoneje. Trumpalaikio turto apskaitos kortelė. Trumpalaikis turtas apskaitoje. Piniginio turto apskaita. Imones trumpalaikis turtas. Piniginio turto apskaita imoneje. Imones trumpalaikio turto valdymas.

Įvadas. Trumpalaikis turtas. Turtas apskaitoje. Turto klasifikavimas. Trumpalaikio turto samprata. Atsargos. Pirkėjų įsiskolinimai ir abejotinos pirkėjų skolos. Pinigų apskaita. Išankstiniai apmokėjimai. Gautinos skolos ir trumpalaikis finansinis turtas. Trumpalaikio turto valdymas uab "sanistal". Trumpa įmonės charakteristika. Buhalterinė apskaita. Trumpalaikio turto apskaita. Išvados ir pasiūlymai. Informacijos šaltiniai.

Trumpalaikiam turtui priskiriamas per vieną ataskaitinį laikotarpį pajamoms uždirbti sunaudojamas turtas. Turtas trumpalaikiu (kaip ir ilgalaikiu) laikomas ne kalendorine, bet ekonomine prasme. Turto priskyrimą trumpalaikiam ar ilgalaikiam lemia ne tiek šio turto pobūdis, kiek įmonės veiklos aplinkybės. Taigi turtas skirstomas į trumpalaikį ir ilgalaikį pagal jo sunaudojimo per vieną pajamų uždirbimo laikotarpį požymį.

Per vieną ataskaitinį laikotarpį visiškai sunaudojamas turtas laikomas trumpalaikiu visiškai neatsižvelgiant į šio turto kainą. Trumpalaikiu turtu gali būti net pastatai, jeigu jie naudojami ne pačios įmonės gamybinei (prekybinei) veiklai vykdyti, o skirti perparduoti, pavyzdžiui, ilgalaikiu turtu prekiaujančioje įmonėje , kuri pastatų neįsigyja naudoti ilgą laiką, bet nuperka tikėdamasi perparduoti šiuos pastatus už didesnę kainą. Taigi įmonėje trumpalaikis turtas ( pavyzdžiui, atsargos sandėlyje) fiziškai gali būti ir labai ilgą laiką – net keletą ar kelioliką metų. Tačiau pradėtas naudoti pajamoms uždirbti šis turtas bus sunaudotas visas iš karto, o ne palaipsniui jo vertė bus perkelta į naujai gaminamą produkciją.

Kiekvienai įmonei labai svarbu ilgalaikis turtas, kaip jos stabilumo garantas. Tačiau labai svarbus ir trumpalaikis turtas. Pavyzdžiui, parduoti įmonės pastatą net ir labai norint būna nelengva. Pirmiausia visada atima nemažai laiko. Antra vertus, praradus patalpas vargu ar būtų įmanoma ateityje uždirbti bent kiek daugiau pelno, nes dėl nuomos sąnaudų įmonės finansinė būklė dar labiau pablogėtų. Tuo tarpu atsargas, kaip ir visą trumpalaikį turtą, palyginti greitai galima paversti pinigais jas pardavus. Todėl dėl šios priežasties trumpalaikis turtas ilgalaikio turto atžvilgiu ir laikomas likvidesniu. Taigi trumpalaikis turtas turi būti vertingas: sugedusių ar tiesiog niekam nereikalingų atsargų ir parduoti niekada nepavyktų. Dėl to šitoks nieko nevertas turtas kartais dar vadinamas nelikvidž šiems uždaviniams įgyvendinti bus pasitelkta visa informacija gauta iš UAB sanistal . Taip pa kiekvienos įmonės ūkinė veikla pirmiausia pasireiškia per produkcijos gamybos arba pas- laugų teikimo ir jų pardavimo procesus. Kiekvienos įmonės veiklai visuomet reikalingi tam tikri ištekliai.

Ekonominiai ištekliai yra viskas, kas naudojama įmonės ūkinėje veikloje. Tai ne tik žaliavos, įrengimai ir pastatai, bet ir žemė, ant kurios pastatyti šie pastatai, ir darbuotojai, sugebantys dirbti tą ar kitą darbą.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2010 m.
  • 20 puslapių (4095 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kestutis
  • Trumpalaikio turto valdymas x įmonėje
    8 - 1 balsai (-ų)
Trumpalaikio turto valdymas x įmonėje. (2010 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/trumpalaikio-turto-valdymas-x-imoneje.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 03:15
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo