Trumpalaikis turtas kursinis darbas


Trumpalaikis turtas kursinis darbas.


Darbo tikslas – išanalizuoti trumpalaikio turto esmę ir jo apskaitą bei pasinaudojus pasirinktos įmonės ,,Gerunda‘‘ duomenimis, kuo išsamiau išnagrinėti šios įmonės trumpalaikį turtą.

Turtą galima klasifikuoti pagal daugelį kitų valdymui svarbių požymių:

Finansinėje apskaitoje turtu gali būti laikomai tik tie ištekliai, kurie turi konkretų savininką. Kiekvienos verslo įmonės vienas iš pagrindinių tikslų – pelno siekimas. Turtas yrgėrybių dalis, kuri padeda įmonei siekti pelno. Šiandieniniame verle privataus savininko turtas pagal įmonės principą apskaitoje atskiriamas nuo įmonės turto. Esant dabartiniam ekonominiam sunkmečiui,įmonių savininkai nesėkmės atveju rizikuoja prarasti ne tik įmonės turtą , bet ir atskirtąją turto dalį. Neatskyrus apskaitoje šių savininko turto dalių, neįmanoma išsiaiškinti, kokią naudą jis duoda.

Atsargų paruošimo naudoti išlaidos ( išpakavimas ir kiti darbai atliekami, kad atsargas būtų galima naudoti pagal tiesioginę paskirtį).

Šis turtas, pagal tarptautinę apskaitos praktiką, dažniausiai grupuojamas taip:

135 Lt – teigiama valiutų kursų pasikeitimo įtaka.

-90 Lt – neigiama valiutų kursų pasikeitimo įtaka.

Trumpai norėčiau pateikti informaciją apie šią įmonę bei išnagrinėti jos trumpalaikį turtą. UAB "Gerunda" pradėjo veiklą 1995 metais. Įmonė užsiima didmenine ir mažmenine prekyba šildymui, vandens tiekimui ir šalinimui skirtomis prekėmis. Siūlo platų kokybiškų santechnikos prekių asortimentą tiesiai iš gamintojų.

UAB „Gerunda“ prekėms, skirtoms perparduoti, taikomas FIFO atsargų įkainojimo būdas.

UAB „Gerunda“ apskaitoje taikomas nuolat apskaitomų atsargų būdas.

UAB „Gerunda“ atsargas sudaro tik pirktos prekės, skirtos perparduoti. Finansinių metų pradžioje įmonė atsargų turėjo už 186200 litų, o finansinių metų pabaigoje – už 175200 litus.

UAB ,,Gerunda“ finansinių metų pradžioje pirkėjų skolos siekė 121535,00, o pabaigoje – 93545,00. Taigi metų pabaigoje, lyginant su metų pradžia pirkėjų skolos žymiai sumažėjo.

2008 metų pradžioje UAB „Gerunda“ piniginio turto turėjo keturis kartus daugiau nei 2008 metų pabaigoje. Įmonės piniginis turtas pradžioje sudarė 24% viso įmonės trumpalaikio turto, o pabaigoje – beveik 8% viso įmonės trumpalaikio turto.

UAB „Gerunda“ piniginis turtas sudaro nedidelę dalį balanse, todėl galime sakyti, kad įmonė pinigus išleidžia į apyvartą ir jų neužšaldo.

Šiame darbe yra apžvelgti pagrindiniai buhalterinės apskaitos trumpalaikio turto niuansai: nuosekliai išnagrinėta trumpalaikio turto esmė, rūšys, pateikdama išsami informacija apie kiekvieną rūšį atskirai. Įvade buvo iškelti šie uždaviniai: aptarti trumpalaikio turto esmę; išnagrinėti trumpalaikio turto rūšis bei klasifikaciją; aprašyti kaip vykdoma trumpalaikio turto apskaita; apžvelgti įmonės ,,Gerunda‘‘ turtą; supažindinti, kaip įmonėje vykdoma trumpalaikio turto apskaita.

Kaip pavyzdį pasirinkau įmone UAB ,,Gerunda’’, trumpalaikiam turtui nagrinėti. Naudojau 2008.01.01 – 2008.12.31 laikotarpio duomenis. Šios įmonės trumpalaikį turtą sudaro: žaliavos ir santechnikos, šildymo, vandentiekio bei kanalizacijos gaminiai, pirktos prekės skirtos perparduoti, išankstiniai apmokėjimai tiekėjams, būsimųjų laikotarpių sąnaudos, pirkėjų įsiskolinimas, kitos gautinos sumos, iš anksto sumokėtas pelno mokestis, bei pinigai ir pinigų ekvivalentai. Skrituline diagrama pavaizduota, kaip pakito firmos piniginis turtas.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 119 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (5128 žodžiai)
  • Universitetas
  • Olimpija
  • Trumpalaikis turtas kursinis darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Trumpalaikis turtas kursinis darbas. (2016 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/trumpalaikis-turtas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:03
×