Trumpalaikių įsiskolinimų auditas


Įvadas. Trumpalaikai įsiskolinimai. Uab “Apranga” veikla. Uab “Apranga” įmonės trumpalaikių įsiskolinimų auditas. Rizikos vertinimas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Uždaroji akcinė bendrovė „Apranga“ (toliau UAB „Apranga“) yra viena populiariausių drabužių, batų ir aksesuarų srityje Lietuvoje.

Auditorius audituodamas įmonėje trumpalaikius įsiskolinimus turi remtis visais šiais įmonės dokumentais : metinėmis finansinėmis atskaitomybėmis, paaiškinamaisiais raštais. Auditorius turi patikrinti, kaip įmonė atsiskaito su savo kreditoriais, ar laiku vykdo savo įsipareigojimus, ar neturi ilgai užsitęsusių trumpalaikių įsipareigojimų (neįšmokėti atlyginimai, neatsiskaityta su prekių ar paslaugų tiekėjais, nesumokėta paskola bankui).

tarp įmonių pasirašomos sutartys, kuriose nurodomi įsiskolinimų terminai, kokiu principu vyksta atsiskaitymai tarp įmonių, kokios sankcijos taikomos neįvykdžius sutartyse numatytų sąlygų;

turint trumpalaikę paskolą bankui, įmonė turi vykdyti sąlygas, kurios nustatytos pasirašytoje sutartyje (nustatytomis sąlygomis grąžinti paskolą ir mokėti palūkanas).

DU apskaita vedama pagal pasirašytas tarp įmonės ir darbuotojo darbo sutartis. DU mokamas pagal joje numatytas sąlygas.

Pasibaigus finansiniams metams įmonės sudaro metines finansines atskaitomybes, kuriuose ir nurodoma, kiek įmonė turi trumpalaikių įsiskolinimų ( skolų prekių ir paslaugų tiekėjams, bankams, darbuotojams ir t.t.).

Auditorius turi peržiūrėti kokios sąlygos numatytos bendradarbiavimo sutartyse ir patikrinti ar laiku visi įsiskolinimai yra vykdomi. Auditorius, pateikdamas išvadas, nustato ar įmonė geba įvykdyti visus savo įsiskolinimus, ar ji yra moki, t.y. sugebanti apmokėti visus savo įsipareigojimus.

Balanse matome, kad įmonės paskolų dydis išaugo lyginant su 2013 m. Tada jos siekė 23624 tūkst. litų, o 2014 m. 41 487 tūkst.litų.

Balanse matome, kad Pelno mokesčio įsipareigojimai ženkliai sumažėjo. 2013 m.jie siekė 1586 tūkst. lt, o 2014m. tik 60 tūkst. Lt.

Balanse matome, kad Prekybos ir kitos mokėtinos sumos neženkliai sumažėjo lyginant su 2013m., tada jos sudarė 20289 tūkst. Litų, o 2014 m. 19 694 tūkst. Litų.

Aš, Katrina Paulauskytė, kartu su kitais auditoriais atlikau UAB „APRANGA“ ir jos dukterinių įmonių trumpalaikių įsiskolinimų auditą.

3. Iš UAB „Apranga“ balanso matome, kad įmonė po truputi gerina savo rezultatus.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 661 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1761 žodžiai)
  • Katrina
  • Trumpalaikių įsiskolinimų auditas
    10 - 6 balsai (-ų)
Trumpalaikių įsiskolinimų auditas. (2015 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/trumpalaikiu-isiskolinimu-auditas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:16
×