Trumpalaikių skolų prekybos įmonėse apskaita


Prekybos skolų apskaita. Trumpalaikių skolų apskaita. Trumpalaikes skolos. Skolu apskaitos apibrezimas. Buh apskaitos tvarkymas prekybos imonese. Trumpalaikio apskaitos kortele. Imones skolu apskaita. Buhalterinės apskaitos įstatymas dėl skolos. Prekybos įmonės apskaitos dokumentai. Trumpalaikiu skolu imonei apskaita.

Trumpalaikių skolų prekybos įmonėse apskaita. Įvadas. Buhalterinės apskaitos samprata. Trumpalaikio turto vieta buhalterinėje apskaitoje. Trumpalaikio turto samprata ir reikšmė. Trumpalaikio turto sudedamosios dalys. Trumpalaikės skolos prekybos įmonėse. Trumpalaikių skolų samprata. Trumpalaikių skolų apskaita. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kiekvienos naujai susikūrusios įmonės tikslas yra pelnas. Todėl verslininkas prieš pradėdamas naują verslą pasirenka veiklos rūšį, sudaro verslo planą, kad galėtų prognozuoti rezultatą bei tinkamai organizuoti įmonės veiklą. Tačiau tolimesnėje įmonės sėkmingoje veikloje yra svarbi buhalterinė įmonės apskaita.

Apskaitą dar galima vadinti verslo kalba, kuri yra tartum ryšio priemonė, perduodanti finansinę informaciją. Ji tiksliai atspindi įmonės būklę ir specifinius jos bruožus tam tikru laiko momentu. Apskaita teikia svarbius duomenis, kuriais suinteresuoti asmenys dažniausiai naudojasi tada, kai reikia priimti reikšmingus sprendimus. Taipogi buhalterinė įmonės apskaita parodo ne tik finansinę įmonės būklę, bet ir valdymo kokybę.

Viena iš daugelio buhalterinės apskaitos dalių yra skolos, kurių apskaita labai svarbi įmonės veiklai. Skolos yra skirstomos į ilgalaikes ir trumpalaikes. Darbe analizuojamos tik trumpalaikės skolos. Nagrinėti įmonės trumpalaikių skolų apskaitą yra svarbu todėl, kad įmonei reikia žinoti savo finansinę padėtį. Neaiški įmonės skolų padėtis trukdytų aiškiai ir sklandžiai vykd pirmojoje darbo dalyje aptarta buhalterinės apskaitos samprata, jos reikšmė. Taipogi pažvelgta į jos istoriją bei reikalingumą įmonėms. Analizuojant šį aspektą, remiamasi a. Ivanauskienės knyga buhalterinės apskaitos pradmenys . Autorė išsamiai aptaria buhalterinės apskaitos atsiradimą bei raidą. Apibrėžti buhalterinės apskaitos sampratai svarbus yra Lietuvos respublikos buhalterinės apskaitos įstatymas, kuriame ši sąvoka yra pateikta.

Trumpalaikės skolos yra trumpalaikio turto sudedamoji dalis, todėl svarbu pirmiau išanalizuoti trumpalaikio turto sąvoką, jo reikšmę finansiniame įmonės valdyme. Taigi antrojoje darbo dalyje pažvelgta į trumpalaikį turtą, jo sudedamąsias dalis. Rašant šią dalį, svarbus yra g. Kalčinsko ir g. Černiaus darbas įmonių apskaitos pagrindai bei o. Buckiūnienės knyga įmonių finansai , kuriose analizuojamas trumpalaikio turto klausimas, jo sąvoka. Svarbus yra ir g. Kancerevičiaus darbas finansai ir investicijos . Taipogi remtąsi internetiniu tinklapiu http://finansai. Tripod. Com (finansai ir investicijos).

Trečiojoje darbo dalyje analizuojamos trumpalaikės skolos. Nagrinėjama trumpalaikių skolų apskaita prekybos įmonėse. Šioje dalyje aptariama trumpalaikių skolų samprata, jų reikšmė įmonių apskaitoje. Taip pat nagrinėjama kaip vykdoma trumpalaikių skolų apskaita, kas sudaro trumpalaikes skolas. Dalis parašyta remiantis g.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (4545 žodžiai)
  • Kolegija
  • Urbonas
  • Trumpalaikių skolų prekybos įmonėse apskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Trumpalaikių skolų prekybos įmonėse apskaita. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/trumpalaikiu-skolu-prekybos-imonese-apskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:32
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo