Tuberkuliozė (2)


Tuberkulioze skaidres. Tuberkuliozes uzkreciamumas. Tbc uzkreciamumas. Fagocitozes teorija. Tuberkulioze reabilitacija. Tuberkuliozės profilaktika uzkreciamumas. Medicinos mokslai tuberkuliozė. Tuberkulioze referatas.

Įvadas. Infekcija ir jos formos. Bendros infekcinių ligų ypatybės. Kas yra tuberkuliozė? Kokie yra užsikrėtimo tuberkulioze būdai. Pirminės tuberkuliozės pradinio laikotarpio požymiai? Lėtinės pirminės tuberkuliozės požymiai. Rizikos grupės. Specifinė diagnostika. Lietuvos sveikatos programa. Išvados. Naudota lituratūra.

Jau žiloje senovėje buvo šiek tiek žinoma apie kai kurių ligų užkrečiamumą. Tai liudija kinijoje raupų profilaktikai naudota varioliacija, viduramžiais europoje praktikuota raupsuotųjų izoliacija ir nuo xiva. Karantinai iš azijos atplaukiantiems laivams prieš marą ir cholerą.

Apie infekcinių ligų sukėlėjus, kaip gyvus organizmus, randama užuominų senovės filosofų fukidido ir lukrecijaus raštuose.

Feodalizmo laikotarpiu, viešpataujant idealizmui, gamtos ia medicinos mokslai negalėjo laisvai vystytis. Tik pavieniai pažangūs gydytojai, kaip arabijoje avicena (xi – xa. ), italijoje frakastonas (xvia. ), kėlė infekcinių ligų klausimą. Tačiau anų laikų technika ir reikalingų tyrimų priemonių stoka neleido jiems teorinių samprotavimų konkrečiais įrodymais.

Tik xixa. , sparčiau vystantis chemijos, fizikos ir biologijos mokslams, pirmyn pažengė ir medicinos mokslas. Epochinę svarbą infeksinių ligų mokslui turėjo mikroskopo atradimas ir dženerio (1796) pradėti profilaktiniai skiepijimai nuo raupų, kurie skatino naujo mikrobiologijos ir imunologijos mokslo vystymąsi. Tobulėjo infeksinių ligų mikrobiologinė diagnostika, specifinis gydymas ir profilaktika.

Mečnikovo sukurta fagocitozės teorija tapo imunologijos mokslo pagrindu. Daug dėmesio infekcinių ligų klinikai ir diagnostikai skyrė xixa. Rusų klinicistai, terapeutai ir pediatrai – a. Ostroumovas, s. Botkinas, n. Filatovas, o senajame vilniaus universitete – j. Frankas. Pastarojo iniciatyva prie vilniaus medicinos draugijos 1808m. Buvo įsteigtas vakcinacijos institutas kovai su raupais.

Xxa. Infekcinių ligų mokslas tiek išsivystė, kad atsiskyrė nuo vidaus ligų, vystydamas pažangias materialistines idėjas. Buvo įrodyta ne tik patogeninių mikrobų, bet ir organizmo, aplinkos, socialinių veiksnių svarba epidemiologijai ir patogenezei. Ligų profilaktika tapo svarbiausiu uždaviniu, todėl dauguma klinicistų nagrinėja ir epidemiologijos klausimus.

Infeksinių ligų profilaktikai ypatingą praktinę svarbą turi diagnostika. Todėl primyvūs izoliatoriai ir barakai infeksiniams liinfekcija yra užkrato patekimas į žmogaus arba gyvūno organizmą ir egzistavimas jame. Plačia šio žodžio prasme infeksijos sąvoka apima visus reiškinius, vykstančius organizme nuo mikrobo patekimo iki išnykimo.

Infekcinis procesas pasižymi tam tikrais dėsningumais. Priklausomai nuo mikrobo ir organiztaigi infekcija gali būti vietinė, kai mikrobas pasilieka įsibrovimo vietoje ir sukelia tik vietinius reiškinius, neturinčius didesnės įtakos viso organizmo būklei.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (2332 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gitana
  • Tuberkuliozė (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Tuberkuliozė (2). (2011 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/tuberkulioze-2.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 03:59
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo