Tuberkuliozė (3)


Tuberkuliozė. Ligos gydymas. Situacija. Veiksniai. Ligos simptomai ir priežastys. Apsisaugojimo priemonės. Profilaktika. Literatūra.


Apie tuberkuliozę, kaip užkrečiamų ligą, kalbama ir senovės Indijos įstatymų kodeksu (Manu) higienos taisyklėse. Draudžiama buvo tuoktis su moterimi, kurios šeimoje, kas nors sirgo šia liga. V-VI a. pr. m. e. kinų medicinos knygose randama aprašytų tuberkuliozei būdingų simptomų.

XIX a. antrojoje pusėje pradėta eksperimentiškai tirti tuberkuliozės patogenezė ir etiologija.

Organizuojant kovą su tuberkulioze, didelį vaidmenį suvaidino specialios įstaigos – Tuberkuliozės dispanseriai. Pirmą kartą juos įsteigė R. Filipas (Škotijoje) ir A.Kalmetas (Prancūzijoje). Dispanserių paskirtis ir reikšmė nuolat didėjo, kito jų darbo metodai. Ypač didelį vaidmenį vaidino tuberkuliozės centrai Tarybų Sąjungoje. Tai faktiškieji kovos su tuberkulioze organizacijos centrai.

Buvo lietinga rudens diena, 50-metis vyras grįžo po sunkios darbo dienos. Darbe būdamas pasijuto silpnai: ėmė karščiuoti, atsirado dusulys, jautė šaltkrėtį. Žmona grįžusi namo, pradėjo vyrą slaugyti lyg nuo paprasto peršalimo. Praėjus savaitei, temperatūra nekrito, simptomai išliko tie patys ir atsirado kraujingi skrepliai. Vyras sunerimęs kreipėsi į savo šeimos gydytoją, atlikus kraujo ir šlapimo tyrimus, aptiko mikobakteriją ir buvo diagnozuota – tuberkuliozė. Vyrui buvo paaiškina ligos eiga ir jos gydymas, bei kitų užkrečiamumas.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1206 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Tuberkuliozė (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Tuberkuliozė (3). (2017 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/tuberkulioze-3.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 06:26
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!