Tulžies latakai ir pūslė


Tulžies latakai ir pūslė. Tulžis iš kepenų išteka dešiniuoju ir kairiuoju kepenų latakais. Ji yra kriaušės formos, 50 cm3 talpos organas. Tulžies pūslė, vesica biliaris seu fellae. Jis yra 7 cm ilgio. Pasiekęs dvylikapirštę žarną. Bendrasis tulžies latakas,ductus choledochus seu biliaris. Kepenų tulžį sudaro. Tulžis, fel seu bil. Tulžis yra rausvos spalvos su geltonu ir žaliu atspalviu. Tulžies fiziologinė reikšmė susijusi su tulžies rūgščių veikla. Kepenys tulžį gamina ištisą parą ir išskiria jos apie 1l.

Tulžis iš kepenų išteka dešiniuoju ir kairiuoju kepenų latakais, ductus hepaticus dexter et sinister, kurie vartuose susijungia ir sudaro bendrąjį kepenų lataką, ductus hepaticus communis. Susijungęs su tulžies pūslės lataku, ductus cysticus, bendrasis kepenų latakas jau vadinamas bendruoju tulžies lataku.

Ji yra kriaušės formos, 50 cm3 talpos organas. Skiriamas į priekį atkreiptas platus pūslės galas – dugnas, kuris siaurėdamas pereina į kūną ir kaklą. Pastarasis pasibaigia 3 cm pūslės lataku. Pūslės siena tradiciškai sudaryta iš gleivinės, raumeninio ir cerozinių dangalų. Tik neapklota pilvaplėve viršutinė pūslės siena suauga su bendravardės kepenų duobės paviršiumi. Pūslės kakle yra į pūslės lataką pereinanti gleivinės spiralinė raukšlė, plica spiralis, kuri reguliuoja tulžies tekėjimą.

Jis yra 7 cm ilgio. Pasiekęs dvylikapirštę žarną, įstrižai perveria jos užpakalinę sieną (suformuoja išilginę raukšlę) ir, susijungęs su kasos lataku, praplatėjęs sudaro kepeninę kasos ampulę, ampulla hepatopancreatica, kuri atsiveria pro dvylikapirštės žarnos didžiojo spenelio angą.

  • MS PowerPoint 235 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (375 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vidmantė
  • Tulžies latakai ir pūslė
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tulžies latakai ir pūslė. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/tulzies-latakai-ir-pusle.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:30
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo