Tunelinio diodo tyrimas laboratorinis


Elektrotechnikos laboratorinis darbas. Tunelinio diodo tyrimas. Darbo tikslas. Išnagrinėti puslaidininkinių diodų klasifikaciją, sandarą, veikimą, charakteristikas ir parametrus. Išmokti matuoti tunelinių diodų voltamperines charakteristikas (VACH) ir parametrus. Matavimo rezultatai. VACh tiesioginės šakos matavimo rezultatai. VACh atbulinės šakos matavimo rezultatai. Tunelinio diodo voltamperinė charakteristika. VACh tiesioginės šakos matavimas, kai lygiagrečiai diodui įjungtas rezistorius. Tunelinio diodo neigiamos diferencinės varžos skaičiavimas. Tunelinio diodo tiesioginė voltamperinės charakteristikos šaka ir difuzinė srovė ID apskaičiuota lygiagrečiai diodui prijungus varžą. Išvados.


Iš 9.1 paveiksliuko matome, kad prijungus tiesioginę įtampą srovė auga iki kol pasiekia maksimumą, taip yra todėl, kad prieš elektronų užimtus laidumo juostos lygmenis atsiranda neužimtų valentinės juostos lygmenų. Pasiekus maksimumą šių lygmenų skaičius ima mažėti, taip pat mažėja ir tunelinė srovė iki kol ji pasiekia minimumą ir išvis nustoją tekėti, tačiau per dioda tuo metu pradeda tekėti difuzinė srovė.

Atlikdami laboratorinį darbą radome šiuos minimumo ir maksimumo taškus: Umin= 0,3 V,

Voltamperinės charekteristikos šakoje tarp minimumo ir maksimumo taškų varžą yra neigiama diferencinė varža ir lygi -51 Ω.

Tunelinio diodo tyrimas laboratorinis. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/tunelinio-diodo-tyrimas-laboratorinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 07:40