Tunisas ir Liuksemburgas Tarptautinė ekonomika


Įvadas. Tunisas. Bendra charakteristika. Ekonominiai rodikliai. Ūkio šakų pasiskirstymas. Eksportas ir importas. Ryšys su Lietuva. Didžiausios įmonės. Turizmas. Liuksemburgas. Bendra charakteristika. Ekonominiai rodikliai. Ūkio šakų pasiskirstymas. Eksportas ir importas. Ryšys su Lietuva. Didžiausios įmonės. Turizmas. Išvados.

Kiekviena šalis yra skirtinga savo kultūra, gamta, papročiais, žmonėmis. Kiekviena jų turi savo išskirtinių bruožų, kurie žavi visus pasaulio žmones ir pritraukia jų dėmesį. Vienos šalys pritraukia savo egzotiška gamta, paplūdimiais ir dangaus žydrumo jūromis, kitos – architektūros paminklais, senomis pilimis ir garsia istorija.

Mano nagrinėjamos šalys – Liuksemburgas ir Tunisas, tai pat labai skirtingos šalys. Liuksemburgas – viena mažiausių, tačiau bene turtingiausia pasaulio valstybė, garsėjanti ne tik aukštu pragyvenimo lygiu, ir garsiausiais pasaulio bankais, bet ir nuostabaus grožio pilimis bei gamta. Tuo tarpu Tunisas – nors ir nėra ekonomiškai stipriausia valstybė, tačiau pritraukia gausybę turistų, norinčių pasimėgauti nuostabia aplinka, gausia istorinių paminklų, savita architektūra, kultūra ir žinoma puikias paplūdimiais.

Šiame darbe apžvelgsiu šių šalių bendrą istoriją, ekonominius rodiklius, importą, eksportą, ūkio sektorius, didžiausias įmones, turizmo galimybes, lankytinas vietas, koks ryšys sieja šias šalis su Lietuva.

Tuniso Respublika – musulmoniška arabų valstybė Šiaurės Afrikos Viduržemio jūros pakrantėje, besiribojanti su Alžyru vakaruose ir Libija pietuose bei rytuose. Ši valstybė užima beveik 165 000 km2, jame gyvena apie 10,7 mln. gyventojų. Sostinė – Tunisas. Valstybinė kalba arabų, kadangi 98% Tuniso gyventojų yra arabai. Populiariausia užsienio kalba – prancūzų, kurią moka daugelis išsilavinusių tunisiečių. Valstybinė religija – Islamas. Netgi 98 – 99% tunisiečių yra musulmonai, daugiausia sunitai. Taip pat šalyje yra apie 25 000 krikščionių ir apie 1 500 judėjų. Tunise pakankamai didelė religijos laisvė, kurią saugo ir konstitucija. Daugelis Tuniso gyventojų toleruoja kitų religijų praktikavimą ir dažniausiai apie tikėjimą neklausia. Valiuta – Tuniso dinaras (TND). Dinarai yra nekonvertuojama valiuta, ją draudžiama įvežti ar išvežti iš šalies. Vadovas – prezidentas Beji Caid Essebsi.

Tunisas apgyvendintas nuo priešistorinių laikų. Dabrtinio tuniso teritorija buvo viena derlingiausių senovės Libijos dalių, todėl įvairios tautos ėmė kurti savo kolonijas. Svarbiausia jų – finikiečiai, kurie čia įkūrė daug miestų-valstybių. Jos čia plėtojo semitišką Artimųjų Rytų civilizaciją ir aktyviai dalyvavo kaip egzotinių Afrikos produktų tarpininkės tarp jūros ir Sacharos tautų. Svarbiausia jų buvo Kartagina, sukūrusi tikrą jūrinę imperiją vakarinėje Viduržemio jūroje. Tačiau susikirtus Kartaginos ir Romos imerijos interesams, kilo Pūnų karai, kurių metu Kartagina buvo nušuota nuo žemės paviršiaus. Romos imperijoje Tunisas buvo laikomas bene svarbiausiu šalies grūdų aruodu. Jis klestėjo ekonomiškai, iš čia buvo gabenamos prabangos prekės.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 588 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2215 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Tunisas ir Liuksemburgas Tarptautinė ekonomika
    10 - 6 balsai (-ų)
Tunisas ir Liuksemburgas Tarptautinė ekonomika. (2015 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/tunisas-ir-liuksemburgas-tarptautine-ekonomika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:04
×