Turgoro slėgio augalų audiniuose tyrimas


Turgoro slegis augalu audiniuose tyrimas. Turgoro slėgis.

Biologijos laboratorinis darbas. Turgoro slėgio augalų audiniuose tyrimas. Tikslas. Ištirti, kaip kinta turgoro slėgis į skirtingos koncentracijos tirpalą įdėtų augalų audiniuose. Hipotezė. Aš iškėliau hipotezė, jog turgoro slėgis sumažės esant mažesniam vandens kiekiui bei padidės kai vandens bus daugiau. Matysis, kaip keisis svogūno laiškai vienoje ir antroje stiklinėje. Priemonės. Darbo eiga. Išvados.


Į 1 stiklinę aš įpyliau vandens, o į antra įbėriau 2 šaukštus druskos ir paruošiau druskos tirpalą. Visų svogūnų laiškų vieną galą perskleidžiau į 6 dalis išilgai.

Į pirmą stiklinę pamerkiau 3 svogūnų laiškus, o į antrą su tirpalu – kitus tris, pusvalandžiui.

Praėjus pusvalandžiui pamačiau, jog 1oje stiklinėje – pamerktų laiškų skiltys susirietė į visas puses. 2oje stiklinėje – pamerktų laiškų skiltys prarado stangrumą, pasidarė sulipę.

Hipotezė pasitvirtino. 1oje stiklinėje pamerktų laiškų skiltys susirietė ir išsiplėtė, tai reiškia, jog turgoro slėgis svogūnu laiškuose padidėjo.

Turgoro slėgio augalų audiniuose tyrimas. (2014 m. Lapkričio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/turgoro-slegio-augalu-audiniuose-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 21:48