Turistiniai – pažintiniai maršrutai dviračiais Dzūkijoje


Turistiniai – pažintiniai maršrutai dviračiais Dzūkijoje Įvadas. Pažintinės kelionės dviračiais po Dzūkiją „Atrask Dzūkiją“. „Ūlos akies beieškant“. „Dainavos krašto lobiai“. „ Marcinkonys–Darželiai–Kapiniškiai–Margionys. „Dzūkijos šilų kaimai“. Išvados.


Kitas žygis - „Ūlos akies beieškant“, kuris apima 27-42km. Žygio maršrutas: (Marcinkonys-Zervynos-„Ūlos akis“-Marcinkonys). Trasos pradžia prasideda Marcinkonyse prie lankytojų centro. Važiuojant į Zervynas yra patekama į Strėgalias – miško ir numelioruotų pelkių kompleksą šiaurinėje Dzūkijos nacionalinio parko dalyje. Medynų apsuptą Strėgalių ežerą ir jį supančias žemapelkes stipriai pažeidė 8-ajame dešimtmetyje vykdyta melioracija. Dabar yra stengiamasi atkurti seklų ežerą bei natūralias pelkes ir tokiu būdu sudaryti geresnes sąlygas čia besiveisiantiems įvairiems vandens paukščiams bei varliagyviams. Poilsio stotelė yra Zervynose. Įvažiuojant į kaimą galima pamatyti kelias įspūdingas drevinę bitininkystę menančias gamtos paminklais paskelbtas pušis. Zervynos – tai vienas gražiausių Dzūkijos kaimų, kuris garsėja savo sodybomis. Kaimas yra paskelbtas architektūros paminklu. Archeologai XIX a. pabaigoje kaimo apylinkėse rado 24 akmens ir žalvario amžiaus stovyklas. Šie radiniai liudija, kad čia žmonių gyventa nuo pat seniausių laikų. Zervynų kaimas, nors ir yra išsidėstęs nelygioje vietoje, kadaise buvo kurtas kaip gatvinis. Ilgainiui, dalijantis šeimoms, jis nustojo savo pirmykščio vaizdo ir šiuo metu savo forma primena iš gatvinio kaimo besivystantį kupetinį. Zervynos kaimą į dvi dalis padalina sraunioji Ūlos upė.

Pervažiavus XIX a. nutiestą Varšuvos – Sankt Peterburgo geležinkelį, asfaltuotu keliu yra pasiekiama viena lankomiausių Dzūkijos nacionalinio parko vertybių – tai „Ūlos akies“ šaltinis. Tai yra vienas garsiausių ir įspūdingiausių šaltinių. Apskritai šiuose kraštuose jų yra gana daug. „Ūlos akis“ yra kairiojo Ūlos kranto terasoje tarp Mančiagirės ir Žiūrų kaimų, nutolęs 8 metrus nuo kranto. Tai tarsi mažylis ežerėlis, kurio duburio ilgis 4,4m, o plotis – 3,4m. Jo centre nuolat kunkuliuoja stiprios vandens srovės maišomas smėlis. Iš šaltinio į Ūlą 67 m ilgio upeliu per parą nuteka net 137,2 m3 vandens. Senesnieji gyventojai tiki, kad „Ūlos akies“ vanduo gali padėti išvengti įvairių ligų, jei prie šaltinio bus einama vos saulei nusileidus. Šaltinio teritorija puikiai atsiveria iš dešiniajame upės krante įrengtos stebėjimo aikštelės. Šalia galima rasti poilsiavietę, kurioje, prieš leidžiantis laiptais žemyn prie šaltinio, reikia palikti dviračius. Žygio maršrutui artėjant į pabaigą, dar yra apsilankoma Žiūrių kaime, kuris garsėja savo etnografiniu ansambliu. Iš čia, dar kartą kirtus Ūlos upę, miško keliuku yra pasiekiamos Marcinkonis. Maršrutas yra baigiamas etnografinėje sodyboje Marcinkonyse, kur susipažindinama su dzūkų gyvenimo būdu papročiais ir amatais.

Toliau trasa pravažiuojamas Semūniškių kaimo pakraštys, kuriame galima pamatyti paslaptingą termokarstinį Bedugnio ežerą. Taip pat yra apsilankoma nedideliame Pelekiškės kaimelyje, šalia kurio yra įsikūrę garsieji juodosios keramikos meistrai. Žygis yra baigiamas ant Merkinės piliakalnio. Nuo čia atsiveria nuostabus vaizdas į Nemuno ir Merkio santaką.

Pažintinis maršrutas žygiui su dviračiais: (Marcinkonys–Darželiai–Kapiniškiai–Margionys–Marcinkonys).

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2809 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Turistiniai – pažintiniai maršrutai dviračiais Dzūkijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Turistiniai – pažintiniai maršrutai dviračiais Dzūkijoje. (2017 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/turistiniai-pazintiniai-marsrutai-dviraciais-dzukijoje.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 05:43
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!