Turistinis žygis baidarėmis


Turizmo savarankiškas darbas. Paveikslų sąrašas. Įvadas. Baidarės samprata. Plaukimas baidarėmis. Taisyklės plaukiant. Patarimai plaukiant. Plaukimo baidarėmis maršrutas. Išvados. Bibliografiniai šaltiniai.


Kremas nuo saulės. Visi žinomo, kad saulė itin „ima“ ant vandens, tad reikia pasirūpinti stipriu apsauginiu kremu ir didelį dėmesį skirti vietoms, kurių nudegti nenorima, pvz., akinių rėmelių kontūrai.

Purškalas nuo vabzdžių. Plaukiant baidarėmis ar stovyklaujant, neišvengiama susitikimų su ne itin malonias pasekmes atnešančiais padarais, tad reikia turėti po ranka purškalą nuo odų/erkių/vabzdžių ir pan.

Apžiūrėjus miestą tame pačiame poilsio parke galima papietauti, pasitikrinti baidarių būklę, pasipasakoti plaukimo įspūdžius ir trumpam atgauti jėgas tolimesniam plaukimui.

Per daug nesiskubinant, plaukiant pakankamai ramiai, apžiūrint lankytinas vietas nuosekliai ir tvarkingai pirmos dienos maršrutas baigiasi, žygeiviai susitempę baidares į krantą, išsikrauna mantą tuščiame plote, pasistato palapines, susirenka šalia sukurtos laužavietės, pavakarieniauja ir ilgai nelaukus eina miegoti, nes kitos dienos ryte plaukimas tęsiasi.

Per daug nemiegodami, žygeiviai keliasi iš palapinių, apsiprausia, susitvarko ką kam reikia, susideda palapines, išgeria karštos arbatos, papusryčiauja atgavę jėgas po pirmos dienos žygio, dedasi mantą atgal į baidares ir ruošiasi antros dienos plaukimui.

Vos tik įsistūmus baidares į vandenį, matoma, kad toliau upė sekli, labai srauni bei vingiuota. Nuplaukus daugiau nei valandą priplaukiamas Buktos kaimas, matyti buvusio dvaro pastatai, paukštynas. Upės tėkmė lėta, vaga vingiuoja. Viename upės posūkyje – dideli skardžiai. Dešiniajame krante – Buktos sodai. Krantai gražūs, patogu priplaukti ir išlipti, žygeiviai, jeigu yra norinčių, gali išlipti ir pramankštinti kojas, atgauti kvapą. Toliau priplaukiamas Liudvinavas ir netoli esantis Liudvinavo piliakalnis.

Apžiūrėjus piliakalnį, siūloma sugrįžti atgal į Marių parką ir čia įsikurti nakvynei. Šioje vietoje siūloma apsistoti ir taip užbaigti antros dienos maršrutą vėl išsitraukiant baidares iš vandens, pasistatyti palapines, pavalgyti vakarienę, pasišnekučiuoti ir neilgai trukus eiti nakties poilsio.

Prieš sugrįžtant į parką, kur paliktos baidarės, rekomenduojama pakeliui einant kur nors užeiti į parduotuvę ir nusipirkti maisto, kurį būtų galima vartoti likusią maršruto dalį, taip pat užeiti į maitinimo įstaigą ir pavakarieniauti, kad nereikėtų grįžus į stovyklavietę galvoti ką pasigaminti ir būtų galima iškarto statyti palapines ir eiti ilsėtis.

Prieš paskutinę dieną išplaukiama gerai išsimiegojus ir pailsėjus, niekur neskubama. Ramiai papusryčiaujama, sutvarkoma aplinka, laužavietė ir išplaukiama tolimesniu maršrutu.

Penkta diena, tai jau paskutinė maršruto Liubavas – Kudirkos naumiestis diena, kurios maršrutas turėtų būti kiek lengvesnis bei trumpesnis, nes žygeiviai per penkias plaukimo dienas pakankamai išvargo.

Taigi penktą dieną žygeiviai keliasi tada, kai jaučiasi pakankamai pailsėję, kad galėtų užbaigti maršrutą. Atsikėlę apsiprausia, papusryčiauja, susitvarko aplinką, susirenka šiukšles, įsistumia baidares į Šešupę ir keliauja toliau

Taigi sukurtas penkių dienų plaukimo maršrutas baidarėmis. Maršruto metu žygeiviai pasitelkę savo fizines jėgas bei ištvermę turi nuplaukti apie 150 km. Šiam maršrutui yra parinkta Šešupės upė, kuri yra Šešupės baseino teritorijoje, suvalkijos regione, upė kerta Kalvarijos, Marijampolės, Vilkaviškio ir Šakių rajono savivaldybės. Maršrute yra parinktas poilsio laikas, kurio metu žygeiviai privalo arba gali pasirinkti jiems ilsėtis ar ne, priklausomai nuo poreikio tai daryti. Viso žygio metu yra numatyti ir parinkti lankytini objektai, kurių dauguma yra unikalūs savo istorija, įvykiais bei įdomūs ir savaip gražūs. Taip pat viso maršruto metu yra sudaryta keliavimo taktika, kuria remiantis yra nesunku plaukti ir orientuotis žygyje.

Turistinis žygis baidarėmis. (2015 m. Lapkričio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/turistinis-zygis-baidaremis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:52