Turizmas Europos sąjungoje


Įvadas. Europos Sąjungos veikla turizmo srityje. Darbo vietų kūrimas. Statistika. Paslaugų kokybės gerinimas. Konkurencingumo skatinimas. Konkurencija. Laisvas prekių, paslaugų, darbo jėgos ir kapitalo judėjimas. Bendros valiutos euro įvedimas. Mokesčių politika. Prekyba turizmo paslaugomis. Europos turizmo plėtra. Transportas. Gamtos ir kultūros paveldas. Profesinė kvalifikacija ir mokymas. Socialinis dialogas turizmo sektoriuje. ES plėtra ir globalizacija. Trečiosios šalys. Turistų teisės ir pareigos.

Vis labiau juntami neigiami intensyvios ūkinės veiklos padariniai XX amžiaus pabaigoje paskatino pasaulį ieškoti nuosaikesnių tolesnės ekonominės raidos modelių. Ilgainiui ši koncepcija įgavo vadinamosios ,,subalansuotos plėtros” pavadinimą. Jos esmė – žmonija turi ieškoti tokių ekonominės gerovės užtikrinimo kelių, kurie tausotų aplinką ir žemės resursus.

Pastaruoju metu turizmo plėtra svarstoma neatsiejamai nuo aplinkos apsaugos klausimų. Pasaulyje veikia daug organizacijų, skatinančių ir propaguojančių ,,gamtai draugišką” (ekologinį) turizmą, kurios yra priėmusios daug atitinkamų dokumentų (ekoturizmo gairės kelionių agentūroms, ekologinio turisto etikos kodeksas, ekologinio turisto gairės, ekologinio ir subalansuoto turizmo taisyklės viešbučiams bei restoranams ir daugelis kitų panašių dokumentų).

Turizmo politika kaip atskira Europos Sąjungos politikos sritis nėra išplėtota, kadangi turizmas yra susijęs su daugeliu sričių – regioninės plėtros, įdarbinimo, gamtosaugos, vartotojų teisių, transporto, sveikatos, produktų saugos, kultūros, naujųjų technologijų, finansų ir mokesčių, švietimo ir daugelių kitų. Atsižvelgdama į nuolat didėjančią turizmo reikšmę vidaus rinkai ir ypač darbo vietų kūrimui, ES skiria vis didesnį dėmesį turizmo plėtrai. Per kelis dešimtmečius turizmas tapo vienu iš sparčiausiai augančių ekonomikos sektorių. Europos Sąjungoje jis tiesiogiai įdarbina apie 9 mln. gyventojų (apie 6 ( visų darbo vietų) ir sukuria apie 5,5 ( BVP bei sudaro apie 30 ( užsienio prekybos paslaugomis. Sektoriuje dominuoja mažos ir vidutinės įmonės. Joms tenka apie 95 ( visos turizmo verslo apyvartos ir maždaug 6,5 ( visų rūšių ES mažų ir vidutinių įmonių apyvartos.

Naujausios Europos Sąjungos priemonės, taikytos 2012 – 2013 m. ir turinčios poveikį turizmo sektoriui, išdėstytos trečiajame Komisijos pranešime Tarybai, Europos Parlamentui ir Regionų komitetui (Report on Community measures affecting tourism (2012/2013), COM (2013). Jame aptarti svarbesni teisės aktai, programos ir kitos priemonės turinčios vienokį ar kitokį poveikį turizmui. Daugumą šių priemonių buvo stengiamasi įgyvendinti įvairių kitų Bendrijos politikos sričių ir programų rėmuose, kad formuojant bendrijos politiką ir vidaus rinką būtų atsižvelgta į turizmo sektoriaus poreikius.

labiau atsižvelgti į svečių poreikius;

pagerinti verslo aplinką turizmo srityje;

modernizuoti su turizmu susijusią infrastruktūrą;

tobulinti personalą ir žmogiškuosius išteklius;

skatinti subalansuotą turizmo plėtrą;

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2598 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Turizmas Europos sąjungoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Turizmas Europos sąjungoje. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmas-europos-sajungoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 20:54
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo