Turizmas Lietuvoje referatas (3)


Turizmo referatas.

Įvadas. Įvažiuojamasis turizmas. Nakvynių skaičius. Transporto rūšys. Pagrindinės atvykusių turistų traukos vietovės Lietuvoje. Vietinis turizmas. Kelionių skaičius. Turistų skaičius apgyvendinimo įstaigose. Kelionės tikslai. Turistų ir lankytojų išlaidos. Vietinis turizmas Europos kontekste. Išvažiuojamasis turizmas. Ssgg analizė. Turizmo ateitis Lietuvoje.


Turizmas - labai plati sritis, apimanti daugybę dalykų ir neturinti tikslaus ir vientiso apibrėžimo. Paprastiems žmonėms turizmas - kelionės siekiant pailsėti, patirti naujų įspūdžių ar tiesiog pamatyti pasaulį. Valstybėms tai atskira ekonomikos šaka, kurianti šalies įvaizdį, valiutines įplaukas, paslaugų sferos plėtojimą, aptarnavimo lygio kėlimą, naujas darbo vietas, esamos infrastruktūros tobulinimą ir panaudojimą. Dar kitokius turizmo apibrėžimus pateiktųsu turizmu susijusios įmonės ar kiti ūkio subjektai. Bet trumpai ir bendrai turizmą galima pristatyti kaip veiklą, susijusią su kelionės organizavimu, pačia kelione ir jos tikslų įgyvendinimu.

Nors žmonių kelionės ir pasaulio pažinimas vyksta jau daugybę amžių, tačiau turizmo sąvoka minima tik nuo 1841m. kai turizmo pradininku laikomas baptistų dvasininkas Thomas Cook suorganizavo besigydančių nuo alkoholizmo parapijiečių išvyką į blaivybės šalininkų sambūrį Lafbore. Pamatęs neįtikėtiną susidomėjimą tokio tipo kelionėmis nuo 1845m. Cook'as pradėjo organizuoti pirmąsias komercines keliones turistams. Nuo to laiko turizmas labai stipriai išpopuliarėjo, pažengė į priekį ir dabar yra skirstomas net į keletą rūšių: sportinis turizmas, ekoturizmas, ekstremalus turizmas, kaimo turizmas.

Tačiau 1991m. kovo 11d. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę prasidėjo spartus turizmo šakos ir užsienio kelionių plėtojimo laikotarpis. Tad nieko nuostabaus, kad šiandien, kai esame laisva ir nepriklausoma, į Europas Sąjungą ir NATO įstojusi valstybė, turizmo šaka yra sėkmingai ir sparčiai plečiama bei padeda kurti stabilesnę vidaus ekonominę gerovę, palaikyti draugiškus ir glaudžius santykius su užsienio šalimis.

Įvažiuojamasis turizmas - užsienio šalių gyventojų kelionė po Lietuvos respubliką.

2015 m. užsienio turistų kelionių su nakvyne į Lietuvą skaičius pasiekė 2,07mln. (2014 m. – 2,06mln. kelionių), metinis augimas sudarė 0,4 proc. Tai maždaug vidutinis rezultatas Europoje, tačiau turizmo rinkos tobulėjimą parodo jau 7 metus iš eilės kylantis užsienio turistų skaičius Lietuvoje bei buvimas gausiausiai užsieniečių lankoma valstybe iš Baltijos šalių.

Apibendrinant Lietuvos patrauklumą, turistai šią šalį apibūdina kaip patrauklią savo žalia gamta, akcentuoja tvarką ir švarą bei unikalius miestelius, vietoves (Kuršių Nerija, Trakai, Rumšiškės). Jie pastebi atpalaiduojančią atmosferą, neskubančius žmones, transportu neperkrautas gatves. Miestai patrauklūs savo nedideliais senamiesčiais, miestų centrais. O Vilnius giriamas dėl gražios architektūros, jaukaus senamiesčio, įspūdingų bažnyčių gausos bei renovuotų pastatų.

Dauguma populiariausių ir gausiausiai užsieniečių lankomų objektų yra Vilniuje ar jo prieeigose. Taip yra dėl daugybės priežaščių: Vilniaus buvimo sostine, turimo oro uosto, puikios reklamos bei didelio lankytinų vietų skaičiaus. Be jokios abejonės pats populiariausias objektas - Gedimino kalnas. Užsieniečius žavi legenda apie Gedimino sapną, galimybė pasivaikščioti po pačią senovinę pilį ir nuo kalno pamatyti visą Vilniaus panoramą. Tuo pačiu turistai aplanko ir netoliese esančią Vilniaus katedrą ar Bernardinų sodus. Nemažai žmonių susigundo pamatyti Aušros vartus ar Šventos Onos bažnyčią. Užsieniečius labai žavi Vilniaus architektūra, jaukus senamiestis ir daugybė žalios gamtos.

 • Turizmas Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Vaidas
 • 15 puslapių (2785 žodžiai)
 • Universitetas
 • Turizmo referatai
 • Microsoft Word 120 KB
 • Turizmas Lietuvoje referatas (3)
  10 - 1 balsai (-ų)
Turizmas Lietuvoje referatas (3) . (2017 m. Gegužės 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/turizmas-lietuvoje-referatas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:49