Turizmas Lietuvoje


Turizmas lietuvoje referatas. Referatas turizmas lietuvoje. Turizmas lietuvoje referatai. Kaimo turizmas lietuvoje referatas. Turizmo paslaugos lietuvoje skaidres. Turizmo paslaugos lietuvoje word. Turizmas leituvoje referatas. Kulturinis turizmas lietuvoje kursinis. Referatas turizmas. Turizmo vystymasis lietuvoje.

Turizmo raida. Lietuvos turizmo ištekliai. Gamtos paminklai. Gražiausi kraštovaizdžiai. Nacionaliniai parkai. Lietuvos kultūros paminklai. Kurortai. Poilsiavietės. Muziejai. Kvalifikaciniai reikalavimai kelionių vadovui, gidui, agentui, operatoriui. Praktinė užduotis. Susipažinimas su ekskursija. Ekskursijos planas. Organizacinė informacija. Kelio informacijos planas. Lankomi objektai. Kelio informacija. Išvados.

Renesanso laikotarpiu, sparčiai plėtojant ekonomiką, atsiranda didelis užeigos namų poreikis. Jų tinklas auga. Anglijoje apgyvendinimo įmonės tuo metu buvo ir vienuolynai, ne tik pakelės namai. Vienuolynai buvo netgi populiaresni, ypač tarp turtingųjų, nes juose būdavo daug saugiau nuo paplitusių plėšikavimų.

1862 metais pasirodo širmieji turistiniai katalogai, reklamavę keliones ir informavę apie jas.

Kitos charakteristikos, kuriomis galima apibūdinti dabartinį turizmą yra:

Lietuvoje yra 2833 ežerai, kurie yra didesni nei 0,5 ha, 785 upės, ilgesnės už 10 km., iš jų 18 – ilgesnės nei 100 km.

Šiuo metu Lietuvoje yra penki nacionaliniai parkai. Parkai yra įkurti tuose vietovėse, kurios pasižymi natūraliais kraštovaizdžiais, saugotina gamtos ir kultūros vertybių gausa. Šiuose parkuose lankytojai gali ne tik pailsėti, pasigrožėti puikiais vaizdais, bet ir pajausti savitus gyvensenos ir tikėjimo bruožus.

Kurortais vadinamos vietovės, kuriose gamtinių gydomųjų veiksnių ir priemonių tiems veiksniams naudoti. Šiuose vietovėse žmonės gali ne tik pailsėti, bet ir pasigydyti sutrikusią sveikatą. Kurortuose veikia nemažai sanatorijų, balneoterapijos gydyklų, plaukimo baseinų, gydomųjų fizinės kultūros aikštelių, salių, parkų. Kurortai pasižymi gražia gamta, gydymui tinkamu klimatu, turi mineralinių šaltinių, gydomojo purvo. Lietuvoje yra kurortinės vietovės: Birštonas, Druskininkai, Palanga, Likėnai.

Lietuva yra nepakartojama savo grožiu. Lietuvos gyventojai dažnai mėgaujasi gamtos teikiamais malonumais. Tam tikslui, yra įkurtos ir poilsiavietės. Nemažai poilsiaviečių yra įsikūrusių nacionaliniuose, regioniniuose parkuose, ypač tuose, kuriuose gausu ežerų. Beveik kiekvienas regioninis parkas turi vietos, kur priimti poilsiautojus.

Ekskursijos pavadinimas – „Trakai – senoji Lietuvos sostinė“. Šiai ekskursijai buvo atrinkti objektai, kurie turėtų būti įdomūs ekskursantams. Ekskursija skirta jaunesnio amžiaus žmonėms (9 – 12 klasių moksleiviams), gali būti skirta kaip mokomoji medžiaga, įtraukta į mokomąją programą. Ekskursija yra vienos dienos, 14val., su dvejomis pietų pertraukomis. Objektai buvo parinkti taip, kad nebūtų toli vienas nuo kito, kad nereikėtų sugaišti daug laiko.

Ekskursijai parinkti objektai: pirmiausia ekskursantai aplankys šv. Mergelės Marijos aplankymo bažnyčią, einant toliau Vytauto gatve ekskursantai pamatys - koplytstulpį šv. Jonui Nepomukui, vėliau aplankysime Dominikonų vienuolyną, po to ekskursantai pateks į buvusios kažkada galingos Pusiasalio pilies teritoriją, ekskursijos galutinis taškas turėtų būti – Salos pilis. Aplankę šią pily ir pilyje esantį muziejų ekskursantai pajudės autobusu atgal į Šiaulius.

Sulipus turistams į autobusą pristatomas gidas, vairuotojas ir grupė. Tada pateikiama informacija apie numatomą kelionės programą.

Važiuojant prie pirmos lankytinos vietos, gidė papasakoja apie artimiausiu laiku lankytinus objektus, bei laisvą laiką.

Iš pradžių, galbūt dar XIV a. pirmoje pusėje, atsitverta nuo sausumos iš pietvakarių, sumūrijus čia buvusio šlaito pakraščiu gynybinę sieną be bokštų. Kartu netoli šiaurės vakarų šlaito pastatytas dviejų patalpų gyvenamasis namas, kurio sienų išorėje rištos vien ilginės plytos. Manoma, kad tada sumūryta ir šiaurinio bokšto apatinė dalis. Kiek vėliau pusiasalis aptvertas iš pietvakarių, šiaurės vakarų ir pietryčių gynybine siena su bokštais. Tuo metu sumūrytas galingas dominuojantis pilyje šešiaaukštis pietų bokštas, jau pritaikytas flanginei gynybai. Pietryčių sienoje iškilo vartų bokštas. Trečiajame statybos etape šiaurės vakarų pusėje sumūrijus aptvarinę sieną su bokštu, buvo beveik užbaigta netaisyklingo keturkampio plano pilies statyba. Pusiasalio pilis apie XIV a. vidurį turėjo šešis bokštus, iš kurių dviejuose buvo vartai. Planu, statybos technika, konstrukcijomis ir formomis ji nesiskyrė nuo kitų ankstyvųjų keturkampių aptvarinių pilių.

1655 m. Vilnių pirmą kartą užgrobė Rusijos armija, plėšė jį, bažnyčiose kazokai laikė arklius.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (3934 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ema
  • Turizmas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Turizmas Lietuvoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:03
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo