Turizmas tarptautinių ekonominių santykių vystymosi veiksnys


Turizma itakojantys veiksniai. Veiksniai įtakojantys turizmo paslaugų sezoniškumą. Ekonominių veiksnių analizė turizmui.

Įvadas turizmo samprata. Kelionių klasifikavimas. Socialinio turizmo sąvoka. Turizmo dalyviai ir jų vaidmuo. Europos turizmas ir darnioji plėtra. Turizmo poveikis gamtai. Kaimo turizmo indėlis į pasaulio turizmą. Turizmo politika. Valstybinio ir privataus. Sektorių bendradarbiavimas turizmas ir jo poveikis ekonomikai. Turizmą įtakojantys veiksniai. Lietuvos turizmo asociacija. Lietuvos turizmo departamentas. Trumpa tuniso turizmo apžvalga. Trumpa lietuvos turizmo apžvalga. Išvados. Šaltiniai.

Tačiau turizmas ne vien tik teigiamas veiksnys, jis turi ir neigiamą pusę. Keletas aktualiausių problemų šiuo klausimu: paklausos sezoniškumo mažinimas; transporto poveikis klimatui; turizmo srityje dirbančiųjų žmonių profesinis kvalifikavimas; kultūros paveldo naikinimas; socialinė nelygybė (diskriminacija) bei ekologinės problemos (vandens ir elektros sąnaudos, tarša ir kt.).

Turizmo pramonę reikėtų stiprinti taikant bendresnę politiką vystymosi srityje, būtina atsižvelgti į pagrindinius prioritetus ir į pagrindines priemones. Siekiant tvaraus ir perspektyvaus augimo, aplinkos naudojimas ir apsauga yra vienas iš dviejų pagrindinių vystymosi ramsčių. Antrasis vystymosi ramstis yra turizmo socialinio aspekto stiprinimas siekiant apsaugoti užimtumą ir esant būtinybei paskirstyti turizmo tiekiamą pelną visai visuomenei plačiąją prasme. Tam, kad būtų galima ištirti įmanomas galimas galimybes, kurti naujas paslaugas ir propaguoti naujus produktus, šalims yra būtinas tarptautinis bendradarbiavimas.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 73 KB
  • 2012 m.
  • 35 puslapiai (13680 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indre
  • Turizmas tarptautinių ekonominių santykių vystymosi veiksnys
    10 - 2 balsai (-ų)
Turizmas tarptautinių ekonominių santykių vystymosi veiksnys. (2012 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmas-tarptautiniu-ekonominiu-santykiu-vystymosi-veiksnys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:35
×