Turizmas Turkija skaidrės


Turizmo skaidrės. Turkija. Turkijos turizmas. Bodrumas. Turkijos TOP 10 Lankytinos vietos. Nemrut Dagi. Pamukalė. Bodrumas. Kušadasis. Ankara. Likijos pakrantė. Kapadokija. Efesas. Antalija. Stambulas. Klimatas. Gyventojai. Apranga. Religija. KALBA. Pinigai. Darbo laikas. Suvenyrai. Transportas. Saugumas. Produktai ir patiekalai. Tešlos gaminiai. Kruopos. Pienas ir pieno produktai. Ankštiniai ir daržovės. Mėsa ir žuvis. Sriubos. Saldumynai. Gėrimai. Regioninė įvairovė. Etiketas.


Turkijos klimatas kontrastingas kaip ir pati šalis. Pakrantėje vyrauja švelnus Viduržemio jūros klimatas su karštomis sausomis vasaromis ir šiltomis lietingomis žiemomis. Vasarą temperatūra čia vidutiniškai siekia 30˚ C. Vidutinė žiemos temperatūra yra 5 – 10˚ C. Tuo tarpu kalnų apsuptoje žemyninėje šalies dalyje vyrauja kontinentinis klimatas su labai ryškiais metų laikų skirtumais. Čia būdingos atšiaurios šaltos žiemos ir karštos sausos vasaros. Kalnuotose vietovėse žiemos temperatūra gali siekti -30 ˚C ar net -40˚ C. Vasaros metu termometro stulpelis dažniausiai pakyla virš 30˚ C. Vidutiniškai per metus Turkijoje iškrinta 400 mm kritulių.  .

Šiandien Turkijoje priskaičiuojama per 71 mln. gyventojų. Turkai – auganti tauta. Kasmet šalies gyventojų skaičius padidėja maždaug 1,3%. Didžioji dalis Turkijos gyventojų yra susitelkę agrarinėse zonose ir kaimo vietovėse (apie 70%). Didžiąją gyventojų dalį sudaro turkai, tačiau greta jų gyvena net kelios skirtingos etninės mažumos. Didžiausios iš jų yra kurdai, graikai, albanai abchazai, arabai. .

Nors Turkija islamiška šalis, bet bent jau kurortinėse zonose ir didžiuosiuose miestuose vyrauja vakarietiškas rengimosi stilius. Tačiau tam tikrais atvejais galioja taisyklės, kurių reikėtų laikytis. Visų pirma, lankantis mečetėse (musulmonų maldos namuose), vyrai turėtų dėvėti ilgas kelnes, o ne šortus. Moterų pečiai, galva ir kojos turi pūti pridengtos. Viešbučių registratūrose nedera būti su paplūdimio apranga (maudymosi kostiumais, šlapiais rūbais ir pan.). Paplūdimio aprangos reikėtų vengti ir viešbučių restoranuose vakarienės metu. Dėl aukštos oro temperatūros rekomenduojama vengti sintetinių drabužių ir dėvėti medvilninę ar kito natūralaus pluošto aprangą.

  • Turizmas Skaidrės
  • 2014 m.
  • Simona
  • 34 puslapiai (1382 žodžiai)
  • Turizmo skaidrės
  • MS PowerPoint 25106 KB
  • Turizmas Turkija skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Turizmas Turkija skaidrės. (2014 m. Rugsėjo 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/turizmas-turkija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:58