Turizmo analizė Kelmės rajone


Bendra apžvalga. Esamų turizmo gamtos ir kultūros išteklių potencialo ir panaudojimo turizmui vertinimas. Gamtiniai ištekliai. Saugomos teritorijos. Miškai. Vandens telkiniai. Gamtos paveldo objektai. Kultūriniai ištekliai. Urbanistinės vertybės. Architektūrinės vertybės. Istorinės vertybės. Dailės paminklai. Technikos paminklai. Archeologijos paminklai. Turistinės infrastruktūros išvystymo ir jos plėtojimo galimybių analizė. Bendra susisiekimo infrastruktūros apžvalga. Auto turizmo trasos. Dviračių turizmo trasos. Vandens turizmo trasos. Pėsčiųjų turizmo trasos. Svarbiausi panevėžio rajono turizmo plėtros centrai. Kelmės rajono prioritetinės turizmo plėtros kryptys. Turizmo paslaugų ir produktų vystymas. Apgyvendinimo ir maitinimo sektoriaus plėtra. Turizmo informacijos sektoriaus plėtra. Turizmo infrastruktūros sektoriaus plėtra. Literatūros sąrašas.

Vidutinis, ežero krantuose yra įsikūrusi poilsiavietė bei kaimo turizmo sodyba, tačiau kitoje pusėje krantai apsupti pelkėtų pievų.

Galimos veiklos – maudynės, mėgėjiška žvejyba. Upės pakrantėje galima įkurti kaimo turizmo sodybą arba galima teikti poilsio paslaugas ir nuomoti investorių ( meškeres, vandens dviračius, valteles, baidares).

Mažas, Ežeras labai nedidelis, pietuose jį supa miškas, todėl vietos turistiniam panaudojimui lieka nedaug.

Vienas didžiausių Kelmės rajono vandens telkinių – Dubysos upė. Tai potencialiausias vandens telkinys rajone turizmo vystymui. Nors didelių ežerų rajone ir nėra, tačiau rekreacija prie kai kurių sėkmingai vystoma jau ir dabar, o prie kai kurių tik ruošiamasi kurti poilsio stovyklas. (Žr. 1 priedas)

Mažas. Šis gamtos paminklas nėra įtrauktas į lankomų vietų sąrašą.

Galima organizuoti pažintines ekskursijas po Užvenčio girininkiją, aplankant šį objektą.

Šis riedulys yra įtrauktas į lankomiausių objektų sąrašą rajone. prie Vileikių akmens galima būtų organizuoti ekskursijas, kaip ir prie Puntuko akmens.

Kelmės rajonas pasižymi ne gamtinių vertybių gausa, tačiau gamtinių vertybių išskirtinumu.

Rajone yra 18 liaudies meną populiarinančių Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus narių. Be to dar yra apie 40 asmenų, kurie taip pat savo kūrybos dirbiniais dažnai puošia įvairių tautodailės krypčių parodas.

Urbanistinės vertybės Kelmės rajone yra vos dvi, tačiau abiejų turistinis potencialas yra didelis. (Žr. 2 priedas)

Kelmės rajono architektūrinės vertybės daugiausiai sudaro bažnyčios bei dvarai. Net 4 iš 5 kultūros vertybių, kurios yra paskelbtos Lietuvos Respublikos kultūros paminklais, yra architektūrinės vertybės.

13. Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis

Išanalizavus architektūrines rajono vertybes, matome, jog Kelmės rajone jų nestinga, tačiau ne visos vertybės turi didelį turizmo potencialą. (Žr. 2 priedas)

1. 1918 m. vasario 16–osios Nepriklausomybės akto signataro Jono Smilgevičiaus (1870-1942) kapas.

Didelis. Kadangi ši istorinė vertybių yra tarp penkių Kelmės rajone esančių kultūrinių vertybių, kurios yra paskelbtos Lietuvos Respublikos kultūros paminklais.

Matome, jog šis rajonas istorinėmis vertybėmis nepasižymi taip, kaip kitomis kultūrinėmis vertybėmis. (Žr. 2 priedas)

Analizuojant Kelmės rajono kultūrinius išteklius, o konkrečiau dailės vertybes, buvo nustatyta, kad dauguma tokio pobūdžio vertybių yra sukauptos įvairiose rajono bažnyčiose.

Nors dailės paminklai labai didelio potencialo neturi, kai kurie visgi gali pritaukti meno mėgėjo akį.

Daugiausiai piliakalnių Kelmės rajone yra pietryčiuose bei pietvakariuose, visų archeologinių vertybių turizmo potencialas yra visutinis.

Išanalizavus gamtinius ir kultūrinius bei turistinės infrastruktūros išteklius Kelmės rajone, matome, kad didžiausias potencialas gamtinių išteklių telkiasi rajono pakrasčiuose, viduryje lieka kultūriniai ištekliai. Be abejo, tam didelę reikšmę teikia regioninių parkų teritorijos. Ypač infrastruktūra šiuose teritorijose puikiai vystoma, tačiau dviračių, vandens, auto ir pėsčiųjų trasų rajone turėtų būti daugiau. Gamtinės vertybės tai leidžia, nes Kalmės rajone unikali gamta, kurioje yar daug vertybių, kurias galima būtų apžiūrėti turistams. Didžiausią potencialą turi Šiaurės rytai bei pietryčių Kelmės rajono teritorija. Šiaurės rytai potencialą turi labiau plėtojant gamtinį pažintinį turizmą, o pietryčiai – tiek pažintinį, tiek gamtinį, tiek kultūrinį turizmą.

Potencialą vystyti turizmą Kelmės rajonas turi. Daugiausiai rajonas išsiskiria gamtinėmis vertybėmis, kadangi rajone yra netgi keturi regioniniai parkail Tiesa, visi jie yra išsidėstę rajono pakrasčiuose. Rajono vidurys praktiškai visai nėra išnaudojas, išskyrus Kelmės miestą. Viena iš prioritetinių krypčių Kelmės rajone būtų pažintinio turizmo vystymas, kadangi rajone nestinga tiek gamtinių, tiek kultūrinių vertybių, kurias galima apžiūrėti, sudarant specialius maršrutus po apylinkes. Tokių maršrutų yra, tačiau labai mažai.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2016 m.
  • 30 puslapių (5306 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalija
  • Turizmo analizė Kelmės rajone
    10 - 1 balsai (-ų)
Turizmo analizė Kelmės rajone. (2013 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmo-analize-kelmes-rajone.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:35
×