Turizmo geografija skaidrės


Turizmo geografija. Mediteranija. Pas kaita. Pirmiausia pasirenkame atskaitos tašką įlanką arba vaizdą. Laivai plaukdavo prie. Viduržiemio jūra Europos, Azijos ir Afrikos žemynai. Viduržemio jūros šalys (Mediteranija). Jūros salos Sicilija. Meditetanija. Šios šalys populiariausios Europoje turistų tarpe. Turistų srautai – 7,5 proc. pasaulinės turizmo rinkos. Ispanijos karalystė Pirėnų pusiasalyje. Ispanija. Šiaurės Rytai-kalnų ir pajūrio turizmas. Pietų regionas. Andalūzijos žemuma, Siera Morenos kalnai. Italijos kultūra ir romantika vilioja žmonės. Italija. Italija ir metų laikai. Šventės nuo vyno ragavimo iki šventųjų globėjų dienų. Italija – kultūros. Apeninų pusiasalis Roma – „Amžinasis miestas“. Ellada Hellas. Graikija. Lisabona – sostinė. Sintros kultūrinis kraštovaizdis. Portugalija.

Laivai plaukdavo prie tolimų krantų, prisibaimindami nežinomų ir stebėdamiesi neregėtais dalykais. Tas, kas daug matė, panūsta išvysti vis daugiau, šitaip prasideda ir baigiasi istorijos apie Viduržiemio jūrą. Jūra lieka tokia pati, o mes – ne. Jūra druska-jūra kaip materija, platybė-jūra kaip vaizdas, jūra kaip erdvė arba kelias, jūra kaip patirtis arba įvykis, taip iki begalybės. Jūra absoliuti, jos pavadinimai sąlyginiai.

Viduržiemio jūra: Europos, Azijos ir Afrikos žemynai. Gibraltaro sąsiauris jungia su Atlanto vandenynu. Suecas su Raudonąja jūra, Dardanelų ir Bosforo sąsiauris su Juodąja jūra. Tarptautinis jūrų kelias. Europos civilizacijos lopšys. Mediteranija – žemės vidurys ( vidurys plius žemės kraštas) Visi regionai, esantys jūros pakrantėse, ir salos. Atskiros jūros: Adrijos, Jonijos, Tirėnų, Ligūrijos, Egėjo.

Jūros salos: Sicilija, Sardinija, Kipras, Korsika, Kreta, Maljorka, Rodas, Kosas. Portugalija, Ispanija, Prancūzija, Italija ir Balkanų šalys. Andora (slidinėjimas ir bemuitė prekyba), San Marinas( tabakas, sidabras, oda), Monakas ( Monte Karlo kazino, jūrų muziejus ir F-1) ir Vatikanas ( muziejai ir Popiežius)- miestai valstybės. Vienadienių lankytojų srautai.

Šios šalys populiariausios Europoje turistų tarpe. Ryški vidinė konkurencija, turistinė specializacija, skirtingi turistų lankymosi tikslai, srautai bei turizmo ekonomikos reikšmė. Ispanija, Italija ir Graikija-populiariausios. Kultūros paveldo objekati, paplūdimiai, savita vietos virtuvė ir tradicijos.

Šiaurės Rytai-kalnų ir pajūrio turizmas. Pirėnai, Katalonijos kalnai, Aragono lyguma.

  • MS PowerPoint 487 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (687 žodžiai)
  • Ignas
  • Turizmo geografija skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Turizmo geografija skaidrės. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmo-geografija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:51
×