Turizmo industrijos plėtra Šiaurės Afrikoje


Darbo tikslas. Tyrimo objektas. Uždaviniai. Įvadas. Marokas. Alžyras. Tunisas. Libija. Egiptas. Sudanas. Mauritanija. Vakarų Sachara. Išvados. Literatūros sąrašas.


Ūkinės veiklos sritis, apimanti pramonę, žemės ūkio transportą, energetiką, miškų ir vandenų ūkį, pramogų verslą, svetingumo verslą, maitinimą, tarpininkavimą ir kt.

Mano tema yra “Turizmo industrijos plėtra Šiaurės Afrikoje” todėl paliesiu turizmo srity tik Šiaurės Afrikoje. Turizmo populiarumas priklauso nuo nemažai priežasčių, bet svarbiausia mano manymu ,tai ekonominė suituacija, koks šalies išsivystimo lygis ir kuom gali sužavėti turistus savo šalimi ar savo gamta, jos turtais, ar įspudingais pastatais ar gal savo šalies tradicijomis.

Šiaurės Afrika – šiaurinis Afrikos žemyno regionas, Sacharos dykumos atskirtas nuo Subsacharinės Afrikos. Šiaurės Afriką tradiciškai sudaro šios šalys:

Turizmas Alžyras sudaro tik apie 1 proc. Alžyro BVP. Alžyro turizmo pramonės atsilieka nuo savo kaimynų Marokas ir Tunisas. Alžyras gauna tik apie 200. 000 turistų ir lankytojų kasmet. Etninės Alžyro Prancūzijos piliečiai sudaro didžiausią turistų grupę, po Tunisians. Kuklus lygis turizmas yra priskirtinos prie prastos viešbučių Nakvynė ir terorizmo grėsmės derinys. Tačiau Vyriausybė priėmė planą, žinomas kaip "Horizontas 2025 m. ", kuri yra skirta spręsti infrastruktūros trūkumas. Įvairių viešbučių operatoriai planuoja statyti viešbučius, ypač Viduržemio jūros pakrantėje. Kitas galimas galimybė apima nuotykių atostogas pietuose. Alžyro vyriausybė užsibrėžė tikslą iki 2010 m. padidinti iki 1, 2 mln. Užsienio turistų, įskaitant turistus, . Alžyras taip pat darbo dėl naujų tikslinių grupių su Pasaulio turizmo organizacijos Alžyro užsienio turistų skaičius padidėjo 20% per metus tarp 2000 ir 2005 m. Daugiau nei 140 statybos leidimų turizmo sektoriuje buvo suteikta ministerija nuo 2005 m. lapkričio mėn. Piliečių, kurie nori investuoti į turizmo infrastruktūrą.

Mauritanija - silpnai išsivysčiusi valstybė. Šaliai vadovauja šešerių metų kadencijai renkamas prezidentas.

Dalį šalies teritorijos užima dykumos, čia būna sausa ir karšta, kritulių iškrinta labai nedaug. Atlanto vandenyno pakrantėje klimatas drėgnas ir šiltas, tačiau čia lyja taipogi retai. Net sausio mėnesį tempertūra nenukrinta žemiau 16 laipsnių Celsijaus. Tai rodo visi rodikliai,kad Mauritanija yra neišsivysčiusi yra Turizmo plėtra nėra taipogi išsivysčiusi dėl pavojingų gamtos sąlygų. Tik ekstremalai Mauritanijoje trokšta patirti naujų išbandymų.

Turizmas Šiaurės Afrikos dalyje yra labiausiai išvystytas tik Egipte, Maroke, Tunise. Kitose Šiaurės Afrikos dalyje mažiau išsivysčiusi turizmo plėtra dėl mažo ekonominio lygio, terorizmo, karinių konfliktų, blogos socialinės padėties, įvairiausių ligų ( pvz: AIDS, maliarija ir t.t..) , tradicijų, švaros, gamtinės padėties ( pvz Sacharos dykuma, smėlio audros ir pan.) Turizmas yra labai svarbus , turistai vykdami į kita šalį atveža į ją pinigų, dėlto padeda pagerinti šalies sunkią situaciją, tiek ekonominę, tiek socialinę, gyvenimas dėlto gerėja, skurdo mažėja. Daugeliui pasaulio žmonių tai verslas, darbo ir pajamų šaltinis, o valstybėms – biudžeto papildymas ar krašto ekonominės gerovės palaikymo galimybė.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2678 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kornelija
  • Turizmo industrijos plėtra Šiaurės Afrikoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Turizmo industrijos plėtra Šiaurės Afrikoje. (2016 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmo-industrijos-pletra-siaures-afrikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:24
×