Turizmo objektai


Įvadas. Žemėlapis. Objektų aprašymas. Renavo dvaras. Gyvolių piliakalnis. A. Griškevičiaus aviacijos muziejus. Turistų lankomumo statistika ir lankymosi motyvai. Renavo dvaras. Gyvolių piliakalnis. A. Griškevičiaus aviacijos muziejus. Darnaus turizmo principo taikymas. Renavo dvaras. Gyvolių piliakalnis. A. Griškevičiaus aviacijos muziejus. Išvados. Literatūros sąrašas.


Turistų lankomumo statistika ir lankymosi motyvai

Gerėjant rekreacinei infrastruktūrai pastebimas lankytojų augimas. 2014 metais piliakalnį apsilankė du tūkstančiai keturi šimtai trisdešimt penki turistai, Įvairaus amžiaus žmonės. Šiame objekte retai pasitaiko užsieniečių, tačiau dažniausia čia atvykstą žmonės iš Latvijos. Turistai čia lankosi dėl įvairių priežasčių norint pažinti piliakalnio istorija, pailsėti, pakeisti aplinką. Šis muziejus labiausiai traukia kultūrinio turizmo rūšies turistus. Ši vieta yra renginių, susibūrimų ir poilsio vieta.

Turistai ši objektą lanko dėl jo įdomios istorijos, bei siekdami sužinoti kuo daugiau apie lėktuvų atsiradimą, jų konstrukcijas, modelius, bei sužinoti apie aviacijos Lietuvoje raida. Dažniausiai šį muziejų lanko smalsus žmonės. Šį objektą aplankyti atvykstą žmonės iš įvairių šalių, tačiau dažniausiai galima sutikti latviškai kalbančių žmonių. Taip pat atvykstantys turistai būna įvairaus amžiaus. Turizmo lankomumo statistika aviacijos muziejų aplankė du tūkstančiai trisdešimt šeši turistai. A. Griškevičiaus aviacijos muziejus traukia kultūrinio ir pažinimo rūšies turistus.

Norint nepakenkti objektui ir aplinkai, bet padėti jai, siekiama išsaugoti infrastruktūrą su jai būdingais mažais architektūros elementais, bei augalija. Taip pat organizuojami įvairaus tipo renginiai, kurie skatina padėti Renavo dvare dirbantiems žmonėms sutvarkyti aplinką ir ja puoselėti. Turistų srautai taip pat daro įtaka ir vietiniams gyventojams. Trukdo jų poilsį, neleidžia ramiai atsigerti kavos esančioje kavinukėje, nes jiems viskas įdomu ir nori sužinoti daugiau todėl klausinėja apie dominantį objektą vietinių gyventojų, kas labai dažnai trukdo žmonėms ramiai pabūti, tačiau tai nėra dažnas atvejis, todėl akivaizdžiai neatrodo, kad yra daroma įtaka vietiniams gyventojams. Šiame objekte pasiūlyčiau apsilankyti kiekvienam, nes tai yra mūsų šalies paveldas, skatinantis mus pažinti daugiau apie savo kultūrą.

Siekiant darnaus turizmo ir kad turistai nepakenktų esančiam objektui organizuojama, koordinuojama bei vykdoma kultūros paveldo apsauga, sunaikintų ir pažeistų kultūros paveldo kompleksų, bei objektų atkūrimas, organizuojama informacinių stendų, kultūros vertybių ekspozicijų, bei kitos rekreacinės infrastruktūros įrengimas. Turistams draudžiama: naikinti kultūros paveldo objektus, gadinti, naikinti ar savavališkai perkelti rekreacinius įrenginius, informacines rodykles, stendus, riboženklius, kvartalinius stulpus ir ženklus, priešgaisrinius įrenginius. Taip stengiamasi puoselėti ir nepakenkti muziejuje esančioms vertybėms. Vietiniams žmonėms šis objektas sukuria papildomų darbo vietų ir taip pat jie gali čia praleisti savo laisvalaikį ramioje aplinkoje.

  • Microsoft Word 338 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2301 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Turizmo objektai
    10 - 7 balsai (-ų)
Turizmo objektai. (2016 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmo-objektai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 02:14
×