Turizmo reglamentavimas Europos sąjungoje


Įvadas. Europos komisija. jos veikla turizmo srityje. Europos bendrijos sukurti teisės aktai ir dokumentai. Turizmo statistika Europos sąjungoje. Turizmo plėtra ir strategija Europos sąjungoje. Tikslai darnesniam Europos turizmui užtikrinti. Turizmo plėtros galimybių studijų rengimas. Darniosios turizmo plėtros strategijos ir veiksmų plano sukūrimas. Turizmas ir atnaujinta Lisabonos strategija. Esamų Europos finansinių priemonių geresnis panaudojimas. Išvados. Literatūra.

Turizmas yra viena populiariausių pramonės šakų Europoje. Daugybė įmonių, vykdančių savo veiklą Europos šalyse, yra tiesiogiai ar netiesiogiai susijusios su turizmu. Europos šalys sulaukia daugiausiai turistų visame pasaulyje. Todėl yra labai svarbu tinkamai vystyti ir prižiūrėti turizmo veiklą. Tik subalansuotos plėtros ir finansavimo strategijos ir teisinis reglamentavimas, leis teisingai vykdyti turizmo plėtojimą Europos Sąjungoje.

Šiame darbe apžvelgsime turizmo veiklos vykdymą, priežiūrą, finansavimą ir teisinį reglamentavimą Europos sąjungoje. Šio darbo tikslas yra susipažinti ir išanalizuoti turizmo vystymą Europos Sąjungos narėse.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti Europos komisijos veiklą turizmo srityje;

Susipažinti su teisės aktais bei dokumentais Europos sąjungoje;

Apžvelgti turizmo statistiką Europos sąjungoje;

Aprašyti turizmo plėtrą bei strategiją Europos sąjungoje.

Darbo metodika. Naudojantis Lietuvos ir užsienio internetiniais šaltiniais aprašysime Europos komisijos veiksmus turizmo srityje. Apžvelgsime pagrindinius teisės aktus bei dokumentus reglamentuojančius turizmo veiklą Europos sąjungoje. Aprašysime turistų skaičių įvairiose šalyse, apgyvendinimo paslaugų naudojimo statistiką, kelionių skaičių ir kitus su turizmu susijusius duomenis. Taip pat aptarsime turizmo plėtros bei strategijos veiksmų planą.

Poreikis stiprinti supratimą ir informavimą apie turizmą yra platus ir daugiasektorinis reiškinys, reikalaujantis stipraus bendradarbiavimo su kitomis organizacijomis, valdžios institucijomis, destinacijomis, suinteresuotosiomis šalimis, akademiniu pasauliu ir kt. Europos Komisija bendradarbiauja su įvairiais paslaugų teikėjais. Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu Bendrija neturi jokios tiesioginės kompetencijos turizmo srityje, dalis sričių kitose Europos politikos sferose turi didelį poveikį turizmui.

Enterprise Europe Network (EEN) Komisija buvo įsteigta, siekiant teikti informaciją ir paramą įgyvendinant ES programas nacionaliniu ir regioniniu lygiu. EEN yra sistema, skirta specialiai mažoms ir vidutinėms įmonėms, bet taip pat prieinama visoms įmonėms, mokslinių tyrimų centrams ir universitetams visoje Europoje. Ją sudaro beveik 600 organizacijų iš daugiau nei 40 šalių, kurios siūlo paramą ir patarimus įmonėms visoje Europoje.

Statistinė parama yra viena iš pagrindinių priemonių, reikalingų siekiant geriau suprasti turizmo sektorių. Nustatant naują statistinį reglamento parengimą turizmo srityje yra gerokai pažengta ir tikimasi, kad jis įsigalios 2010 metais. Tuo pačiu metu Komisija kartu su ES narėmis ir bendradarbiaujant su OECD (Organization for economic co-operation and develompent) ir Pasaulio turizmo organizacija skatina TSA (Tourism Satellite Account) pristatymą ES narėse. TSA yra statistinės apskaitos pagrindai turizmo srityje, skirti įvertinti prekes ir paslaugas pagal tarptautinius standartus, klasifikacijas ir apibrėžimus, kurie leistų atitinkamu būdu tinkamai palyginti vieną šalį su kita. Pilnas TSA turi turizmo industrijos išsamias gamybos sąskaitas ir jų sąsajas su kitomis pramonės šakomis, darbo jėga, kapitalo formavimu ir papildomos nematerialios informacijos apie turizmą.

Stiprinti Europos turizmo pastebimumą yra vienas iš pagrindinių Europos Komisijos tikslų. Norėdama atkreipti dėmesį į Europos turistinių vietų vertę, įvairovę ir bendras ypatybes, bei remti vietoves, kuriose ekonominio augimo tikslo siekiama tokiu būdu, kuris užtikrintų socialinį, kultūrinį ir aplinkos tausojantįjį turizmą, Europos Komisija vykdo Patraukliausios Europos turizmo vietovės (EDEN) (EDEN tai European Destinations of Excellence projektas, skatinantis darnaus turizmo vystymo modelius Europos Sąjungoje) parengiamuosius veiksmus. Kai kurie iš pagrindinių tokių parengiamųjų tikslų yra Patraukliausios Europos turizmo vietovės informuotumo didinimas, ypač mažiau žinomos vietovės ir informavimo apie Europos turizmo įvairovę ir kokybę kūrimas.

Komisija taip pat ketina pabrėžti Europos turizmo turtingumą ir įvairovę per savo Calypso programa, kuria siekiama palengvinti turizmo mainus Europoje.

Galiausiai, bendradarbiaujant su kitais turizmo sektoriaus dalyviais, siekiant kad būtų stiprinamas Europos turizmas, Komisija pasiūlė veiklos sistemą, organizacijoms dalyvauti įvairiuose renginiuose. Tokie renginiai yra laikomi svarbiais, siekiant gerinti Europos turizmo sektoriaus dalyvių sąsają. Viena iš pasiūlytų priemonių yra kasmetinis Europos turizmo forumo rengimas, kuris paprastai jungia daugiau nei 300 pirmaujančių atstovų iš turizmo sektoriaus, pilietinės visuomenės, Europos institucijų, nacionalinės ir regioninės valdžios institucijų, vykdančių turizmo veiklą, ir tarptautinių organizacijų, kad aptartų šio sektoriaus problemas. Kiekvienais metais forume akcentuojamos aktualiausios temos.(1)

Turizmo teisė apima ne tik kelionės teises, susijusias su kelionių operatorių veikla, pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe, viešbučiais, bet ir veikla, pavyzdžiui, veiklos centrais, skatinimu, žaidimų ar teminiais parkais, ekologiniu turizmu. Turizmo teisė yra susijusi su aplinkosaugos teise, kelionių draudimu, keleivių transportavimu, kelionių pardavimais ir rezervavimu internetu, programomis, skatinančiomis vartotojų lojalumą tarp keliautojų, ir t.t.

  • Microsoft Word 769 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4399 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Turizmo reglamentavimas Europos sąjungoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Turizmo reglamentavimas Europos sąjungoje. (2015 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmo-reglamentavimas-europos-sajungoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:43
×