Turizmo sektoriaus apgyvendinimo paslaugų vertinimas


Įvadas. Analizuojamų paslaugų grupės klasifikavimo reikalavimų analizė. Kaimo turizmo teisiniai pagrindai. Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Reikalavimai, keliami 5 gandriukų kaimo turizmo sodyboms. Reikalavimų, keliamų 4 ir 5 gandriukų kaimo turizmo sodyboms, skirtumai. Papildomų paslaugų skirsniai ir vertinimo balai. Kaimo turizmo paslaugos Prancūzijoje. Epis vertinimo kriterijai. Analizuojamų paslaugų vertinimas rinkoje. Alaušo slėnis. Nojaus laivas. La Croix Joly. Marketingas. Pasiūlymai ir išvados.


Šiame apgyvendinimo paslaugų vertinimo darbe analizuojamos 5 gandriukus turinčios kaimo turizmo sodybos. Toks įvertinimas skiriamas pačioms geriausioms ir didžiausius reikalavimus atitinkančioms šios kategorijos apgyvendinimo įstaigoms.

Vertinti ir analizuoti būtent šias apgyvendinimo paslaugas nusprendžiau dėl smalsumo. Norėjau sužinoti, kaip gi atrodo aukščiausio lygio kaimo turizmo sodybos, kokius reikalavimus reikia išpildyti, norint gauti 5 gandriukų įvertinimą. Buvo įdomu: kas vertina ir pagal kokius kriterijus, kiek Lietuvoje yra sodybų, atitikusių iškeltas sąlygas. Analizuojant kaimo turizmą sunkiausia buvo surasti užsienio pavyzdį, atitikmenį, klasifikavimo vienetą ir reikalavimus, tačiau ,dirbant ir ieškant informacijos šiai darbo daliai, daug sužinojau apie apgyvendinimo paslaugas, jų rūšis svetur.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija turi savo kokybės kontrolės sistemą – gandriukus, kuriais sertifikuojami kaimo turizmo paslaugų tiekėjai. Visos sodybos, priklausančios šiai organizacijai, yra vertinamos pagal numatytus kriterijus ir, komisijai priėmus galutinį sprendimą, priskiriamos vienai iš klasifikacinių kategorijų.

Reikalavimų, keliamų 4 ir 5 gandriukų kaimo turizmo sodyboms skirtumai

Kiekviename skirsnyje yra surašyti punktai su tam tikra sąlyga ar paslauga, kuri vertinama nuo 1 iki 3 balų. Pvz. „Sveikatinimo sodybos“ skirsnyje, atitikus punktą: „lietuviška pirtis“, sodyba gauna 2 balus.

Kaimo turizmą mėgstantiems poilsiautojams, „The European commission“ organizacija siūlo įvairiose šalyse esančias tokio tipo apgyvendinimo paslaugas. Šios komisijos internetiniame tinklapyje pateiktos nuorodos į pasirinktos šalies turizmo organizacijų puslapius, kuriuose greitai ir patogiai galima susirasti ir užsirezervuoti kambarį, namą ar kotedžą, kuris atitinka keliautojo pateiktus reikalavimus.

Eurogites – tai Europos kaimo turizmo federacija. Ji vienija 27 šalis ir 35 kaimo turizmo asociacijas jose. Viena iš šios organizacijos atstovių yra – Gites de France. Asociacijos puslapyje yra pateikiami apgyvendinimo paslaugų tipai ir jų vertinimo kriterijai. Šiame darbe analizuojamos kaimo turizmo sodybos Prancūzijoje vadinamos - kotedžais. Jų apgyvendinimo paslaugos šiek tiek skiriasi nuo siūlomų Lietuvoje ir yra vertinamos pagal nustatytus federacijos kriterijus. Įvertintiems komisijos kotedžams yra suteikiamas 1-5 epis (kukurūzų) statusas, atitikus norimos kategorijos reikalavimus. Aukščiausias kaimo turizmo paslaugas Lietuvoje – 5 gandriukus, Prancūzijoje atitinka 5 epis (kukurūzai).

Tualetas, vonios kambarys su higienos priemonėmis ir rankšluosčiais ( esant 7 ir daugiau žmonių skirtam kotedžui 2 tualetai ir 2 vonios kambariai).

Virtuvė su naujausia įranga, indų plovimo mašina, kavos aparatu, šaldytuvu su šaldikliu, orkaite ir virykle, mikro bangų krosnele, plaktuvu.

Vietoje esančios pramogos (pvz. baseinas, teniso kortai, pirtis, sūkurinė vonia, dviračiai, sporto salė).

Pramogos: valtys, vandens dviračiai, baidarės, burlentės, žvejybos reikmenys, nardymo įranga, pliažas su gultais, tinklinio, krepšinio, teniso aikštelės, pirtys ir masažo procedūros, karšto vandens kubilai, pavėsinės su laužavietėmis, dviračių nuoma, pasivaikščiojimo takai, jodinėjimas žirgais, pasivažinėjimas vežimais, skrydis oro balionu, stalo žaidimai, vaikų žaidimų aikštelė, pasivažinėjimas keturračiais.

Papildomos paslaugos: gyva muzika, ugnies šou, fejerverkai, iškylų organizavimas, orientacinis sportas, išvykos į „SNOW ARENA“.

Visiškai renovuotas senas ūkis Prancūzijoje, Champagne vynuogyno širdyje - Marne Valley gyvenvietėje. Kotedžas yra 40km nutolęs nuo Reims miesto. Puiki vieta poilsiui su nuostabiais vaizdais, aukšto standarto apdaila ir apstatymu, bei garantuota ramybe ir privatumu.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2953 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Turizmo sektoriaus apgyvendinimo paslaugų vertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Turizmo sektoriaus apgyvendinimo paslaugų vertinimas . (2017 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmo-sektoriaus-apgyvendinimo-paslaugu-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:28
×