Turizmo teisė


Turinys. Įvadas. Darbo aktualumas. Darbo tikslai bei uždaviniai. Teisės normų, reguliuojančių turizmo teisinius santykius rušys, skirsrymo į rūšis pagrindai. Savoka, rūsys. Rūšys. Turistinių paslaugų suteikimo sutartis. Sutarties šalių teisės ir pareigos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kaip žinia, turizmas – tai ne tik neatsijiema poilsio, pažinimo, bet ir ekonomis dalis. Būtent ši tema aktuali yra dėl to, jog abi pusės (paslaugos tiekėjai) bei žmonės, norintys keliauti turėtų artimiau susipažinti su teisiniais turizmo aspektais. Taip pat vertėtų žinoti, kokios yra vienos bei kitos šalies teisės ir pareigos – taip kiltų kur kas mažiau konfliktų bei nesusipratimų. Gerai kelionei neužtenka pinigų ir noro, dar ne pro šalį būtų susipažinti su teisiniais aspektais ir juos išanalizuoti.

Darbe bus kuo aiškiau pateikta teisinė turizmo pusė – tai vienas svarbiausių aspektų. Taip pat bus aprašyti abiejų šalių teises bei pareigos, be ko joks sandoris yra neįmanomas.

pvz., apsigyventi konkrečiame viešbutyje ar konkrečiuose apartamentuose. Tada jis perduoda pasirašytą sutartį kelionių organizatoriui. Praktikoje nereti tokie atvejai, kada kelionių organizatoriai, vykdydami gautą užsakymą, kreipiasi į savo partnerius užsienyje ir sužino, kad tą įvykdyti nėra jokių galimybių. Kelionių agentas po kelių dienų priverstas atsisakyti įvykdyti numatytas sąlygas ir gali siūlyti alternatyvius variantus. Tokiu būdu jis atsisako vykdyti sutartį.

Nekalbant apie terminologiją, ES ir Lietuvos įstatymai aptariamais klausimais vieningi. Tačiau nėra visiškai aišku, kokios aplinkybės yra tos už kurias turistas neatsako ir kurios būtent atsirado dėl jo paties kaltės. Pvz., turistas likus 2 dienoms iki kelionės susirgo plaučių uždegimu arba stipriai apsinuodijo maistu. Galima traktuoti, kad tai įvyko dėl jo paties kaltės. Labai abejotina, kad tokiu atveju nukentėjęs klientas pateiktų pažymas teismui, apie tai kad mikroautobuse buvo praviras langas, o į kavinę tą ir tą dieną netyčia pristatė maisto produktus pasibaigusiu galiojimo terminu, nors oficialūs šaltiniai skelbia, kad vykdyti ir įgyvendinti civilines teises ir pareigas pagal nacionalinę teisę galima siekti įvairiais būdais. Jei sutartyje nenumatyti alternatyvūs ginčų sprendimo būdai, civilinės teisenos tvarka gali būti siekiama šaliai svarbių teisinių pareigų vykdymo legalia prievarta (valstybės aparato pagalba, - į teisinių santykių problemų sprendimą įtraukiami teismai, antstoliai ir kt.). Šalis gali siekti anuliuoti, pakeisti ar priversti vykdyti sutarties sąlygas. Praktinės problemos - įrodymai, būtini papildomi materialiniai (ir kitokie kaip, pvz., laikas, asmeninės pastangos, psichologiniai momentai, sveikata

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2033 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sabina
  • Turizmo teisė
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Turizmo teisė. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmo-teise.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 17:13
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo