Turizmo verslo plėtra Rusijoje ir kitose NVS šalyse


Įvadas. Turizmo sektorius Lietuvoje. Nvs šalių turizmo sektorius. Armėnija. Azerbaidžanas. Baltarusija. Gruzija. Kazachstanas. Kirgizija. Moldova. Rusijos federacija. Tadžikija. Turkmėnija. Ukraina. Uzbekija. Kelionių organizavimo ir turizmo sektorius. Turizmo ir kelionių sektorius. Išvados. Literatūra.

Vis tik turizmo ir kelionių sektorius vystosi. Viešbučių skaičius ir rekreaciniai pajėgumai per pastaruosius tris metus augo vidutiniškai po 10% per metus. Oro linijų keleivių skaičius padidėjo 70% procentų, daugėja užsienio turistų. Tokia situacija suteikia galimybes verslo plėtrai: sektoriaus profesionalų mokymas, modernios valdymo paslaugos, investiciniai modernizavimo projektai prastai išvystytuose ir apleistuose kurortuose ir poilsiavietėse. Daugiausiai galimybių yra prie Isyk Kulio ežero, vystant paslaugas. Kitos tinkamos plėtrai vietos yra žiemos centrų prie Isyk Kulio ir aplink Biškeką įrengimas.

Nepaisant kultūrinių ir gamtinių privalumų, turizmo sektorius Moldovoje yra labai silpnas. 2011 m. registruota tik 10 000 tarptautinių turistų, kelionės ir turizmas generuoja vos 1,2% BVP. Moldova užima 99 vietą iš 139 valstybių pagal WEF (World Economic Forum) Kelionių ir turizmo konkurencingumo indeksą. Verslo galimybės apima naujų viešbučių statymą, tarptautinių viešbučių tinklų pritraukimą, ekoturizmo, vyno ir maisto turizmo vystymą, kultūrinio, religinio, sveikatos ir grožio turizmo segmentus.

Turizmo sektorių šalies valdžia taip pat pageidauja plėsti. Ambicingiausias projektas yra naujo kurorto ir pramogų komplekso statyba Avazos mieste. Turkmėnija investuoja milijardus dolerių į Avazos kurortą prie Kaspijos jūros bei į bendrąjį turizmo ir kelionių sektoriaus vystymą. Investicijos šiame projekte skatinamos lengvatomis. Komplekso statybos apima pajūrio kurorto įrengimą, viešbučių, SPA, restoranų, sporto kompleksų statybas, komplekso vadybą, turistinių ir pasilinksmino paslaugų sukūrimą, plėtrą ir valdymą.

Ukrainos turizmo ir kelionių sektorių į priekį stumia tokie atrakcijos akcentai, kaip gamta, kultūra, Krymo ir Karpatų kalnai, Juodosios ir Azovo jūsų pakrantės. 2011 m. užregistruotas 21 mln. atvykusių užsienio turistų, iš kurių NVS šalių piliečiai sudarė apie 63%, ES šalių – apie 33%. Sektorius generuoja apie 2% BVP. Pasaulinė Turizmo taryba Ukrainai prognozuoja kasmetinį 4% sektoriaus augimą iki 2022 m. Turizmo sektoriaus vystymui padėjo Europos futbolo čempionatas, kuriam ruošiantis buvo investuota 7,6 mlrd. dolerių į transporto, 3,2 mlrd. dolerių į apgyvendinimo pajėgumų ir 1,1 mlrd. dolerių į sporto įrenginių infrastruktūrą. Iš kitos pusės, Ukrainos mažesniuose miestuose iki šiol trūksta tarptautinius standartus atitinkančių viešbučių ir turistinių paslaugų.

NVS regione visos šalys konkuruoja tarpusavyje dėl atvykstančių turistų. Turtingesnėse šalyse didėja išvykstamojo turizmo apimtys, tame tarpe ypač reikšmingai medicininio turizmo. Rusijoje ir kitose NVS šalyse sėkmingai pateikia savo medicininio turizmo paslaugas ir pritraukia daug klientų Turkija. Į Lietuvą daugiausia turistų atvyksta iš Rusijos ir Baltarusijos, nors pastaruoju metu jų kiekis yra sumažėjęs. Dauguma NVS valstybių aktyviai plėtoja turizmo sritį, tai Rusija, Ukraina, Gruzija, Kazachstanas, o yrač didelę pažangą daro Azerbaidžanas. Ši šalis pirmauja ne tik tarp NVS šalių, bet ir pasauliniu mastu yra tarp lyderių, vertinant plėtros potencialą.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 99 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3271 žodžiai)
  • Kamilė
  • Turizmo verslo plėtra Rusijoje ir kitose NVS šalyse
    10 - 5 balsai (-ų)
Turizmo verslo plėtra Rusijoje ir kitose NVS šalyse. (2015 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/turizmo-verslo-pletra-rusijoje-ir-kitose-nvs-salyse.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:14
×