Turkija referatas (3)


Pagrindiniai faktai apie šalį. Populiarūs Turkijos miestai ir kurortai. Apgyvendinimo galimybėmis. Viešbučių kategorijos. Apgyvendinimas , numeriai. Apgyvendinimo tipai. Maitinimo tipai. Pramogos vaikams. Į Turkiją ilsėtis skrenda visi ir ne po vieną kartą , nes čia geriausias kokybės ir kainos santykis. Turkijos viešbučiuose ilsėtis pigiau nei Palangoje.

Turkija – saulės, jūros, kalnų ir ežerų, gražių ir jaukių įlankų, paplūdimių rojus, suteikiantis galimybę visiškai atsiriboti nuo rūpesčių ir kasdienės rutinos. Nuo ankstyvo balandžio iki spalio pabaigos dauguma Turkijos vietų turistus žavi idealiu klimatu, puikiai tinkančiu poilsiui smėlėtuose paplūdimiuose, kalnų papėdėse bei ežerų pakrantėse.

Įsikūrusi Europos ir Azijos kryžkelėje Turkija gausi kultūrų ir tautybių įvairovės. Šalies istorija mena senąją hetitų civilizaciją, graikų ir romėnų viešpatavimo laikus (kai Šv. Paulius čia atnešė krikščionybę), Bizantijos ir Osmanų imperijas. Dabartinė Turkijos Respublika buvo įkurta 1923 m. vakarietiškos pasaulietinės valstybės pavyzdžiu. Beveik 99% gyventojų yra musulmonai. Šalies pietryčiuose gyvena nemažai kurdų.

330 m. Konstantinopolis (dabartinis Stambulas), išsidėstęs prie Bosforo sąsiaurio tarp Juodosios ir Viduržemio jūrų, tapo Bizantijos imperijos, rytinės Romos imperijos dalies, sostine.

Pagrindinis Turkijos virtuvės elementas yra aviena, populiarus ir jogurtas iš ožkos pieno, ypač sumaišytas su agurkais, česnakais ar mėtomis. Gyvuoja ilgaamžė kavos gėrimo tradicija, o kavinės yra mėgstama susitikimų vieta.

Tarp garsiausių turkų yra šiuolaikinės Turkijos įkūrėjas Mustafa Kemalis Atatürkas ir Nobelio premijos laureatas rašytojas Orhanas Pamukas.

Pagrindiniai faktai apie šalį:Gyventojų skaičius: 72.9 mln. (2006 m.)Plotas:814.578 km2 3 % – Europos žemyne97 % – Azijos žemyneSostinė: AnkaraKalba: TurkųVyraujanti religija: Islamas (99 proc. gyventojų – musulmonai)Laiko juosta: GMT + 3 val. (vasara)                     GMT + 2 val. (žiema)Valiuta: Turkijos Lira (YTL): 1YTL = 1,000,000 TL (Turkijos Lira)Didžiausi miestai: Stambulas (10.0 mln.), Ankara (4.0), Izmiras (3.3), Konva (2.2), Bursa (2.1), Adana (1.8)Vietovė:Rytinė Viduržemio jūros pakrantė. Įsikūrusi ant dviejų žemynų – Europos ir Azijos. Europinė Turkijos dalis vadinama Trakija, o esanti Azijoje – Anatolija.Pakrantė:8333 km.Turkiją supa trys jūros – Juodoji (šiaurėje), Viduržemio (pietuose) ir Egėjo (vakaruose). Šiaurės vakaruose – taip pat nemažiau svarbi vidinė Marmama jūra, esanti tarp Dardanelės ir Bosforo srovių.Regionai: Turkija skirstoma į septynis geografinius regionus. Kiekvienas iš jų pasižymi savotišku klimatu, kraštovaizdžiu ir tradicijomis. Pirmiesiems keturiems pavadinimai suteikti atsižvelgiant į juos skalaujančių jūrų pavadinimus:- Juodosios jūros regionas- Marmara regionas- Egėjo regionas- Viduržemio regionas

Stambulas – didžiausias Turkijos miestas Bosforo sąsiauriu jungiantis Europą su Azija, iki 1930 metų pasaulyje buvo žinomas kaip Konstantinopolis. Tai Turkijos prekybos, turizmo, mokslo ir kultūros centras.

Antalija – Turkijos uostamiestis, įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje. Vienas populiariausių kurortų visoje Turkijoje, viliojantis karštu vasaros klimatu, nuostabiais kraštovaizdžiais ir turistams skirtų pramogų gausa.

Alanija – daugelio Europos turistų, tame tarpe ir lietuvių, pamėgtas kurortas. Šis pajūrio miestas vilioja ne tik karštu klimatu, smėlėtais paplūdimiais ir gera virtuve, bet ir nedidelėmis NT kainomis. Beveik 30 % užsienio piliečių nupirkto turto yra Alanijoje.

Belekas – vienas iš jauniausių Turkijos kurortų, turintis tapti šalies golfo centru. Tai kurortas, kuriame vyrauja 4 ar 5 žvaigždučių viešbučiai su aukšto lygio aptarnavimu ir pramogų gausa.

Bodrumas – kurortas pusiasalyje prie Egėjo jūros. Bodrumas išsiskiria nuostabiais kraštovaizdžiais ir turtinga savo istorija. Turistus kurortas vilioja savo prabanga, puikiu oru, jachtų prieplauka ir nuostabios įlankos vaizdais.

Nepaisant visų sunkumų, turizmas nuo 1980 iki 2006 m. pakankamai sparčiai augo. Turkija tampa vienu iš populiariausių turizmo krypčių. Pasak šios šalies  kultūros ir turizmo Ministerijos, daugiau kaip 23 milijonai užsieniečių aplankė Turkiją 2007 m., tai yra 17,77 % daugiau nei 2006 m. Jau nuo 2008 m. sausio iki rugpjūčio šalyje apsilankė daugiau kaip 18,5 milijono užsieniečių. Turtinga istorija, puikiu klimatu, ilga pakrante ir kalnuotais peizažais šalis gali pasiūlyti alternatyvą kitoms Viduržemio jūros šalims, tokioms kaip Italija ar Ispanija.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 64 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3684 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Turkija referatas (3)
    10 - 5 balsai (-ų)
Turkija referatas (3). (2015 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/turkija-referatas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:35
×