Turto apskaita


Įvadas. Turto esmė apskaitoje. Ilgalaikis turtas ir jo klasifikacija. Ilgalaikis materialus turtas. Ilgalaikis nematerialusis turtas. Ilgalaikio finansinio turto apskaita. Trumpalaikio turto esmė ir rūšys. Atsargų apskaitos ypatumai. Išankstinių apmokėjimų apskaita. Pirkėjų įsiskolinimo apskaita. Kitų gautinų sumų apskaita. Pinigų apskaita. Įmonės ,,medūza” turto apskaita. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Turtu apskaitoje laikomi ekonominiai ištekliai, kurie turi savininką, ir kuriais disponuodama, įmonė tikisi gauti tam tikrą naudą ateityje. Remiantis ekonomine turto samprata, turtu galime vadinti viską, kas tik gali turėti objektyvią piniginę vertę, būti asmens turėjimo dalyku, viena ar kita forma tapti atlygintų sutarčių objektu. Savininkų nuosavybė parodo kiek jie investavo į įmonę, o taip pat ką gavo iš tos veiklos disponuodami jos turtu. Įmonės vadovui svarbu žinoti, kiek ir kokio turto kiekvienu metu turi, nes tik tuomet galima jį protingai panaudoti įmonės veikloje. Todėl turtas skirstomas pagal daugelį valdymui svarbių požymių: materialų ir nematerialų, piniginį ir nepiniginį, ilgalaikį ar trumpalaikį turtą.

Darbo tikslas – išnagrinėti turtą išskiriant jį į ilgalaikį ir trumpalaikį.

Darbo uždaviniai:

1.Apibūdinti ilgalaikį ir trumpalaikį turtą bei jo reikšmę apskaitoje;

2.Išanalizuoti ilgalaikio turto nusidevėjimo skaičiavimo būdus, nurašymus, amortizaciją;

3.Išanalizuoti trumpalaikio turto apskaitos vedimo aspektus;

4.Praktiškai išanalizuoti pasirinktos įmonės turto apskaitą;

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2013 m.
  • 27 puslapiai (5667 žodžiai)
  • Universitetas
  • Maikas
  • Turto apskaita
    9.4 - 5 balsai (-ų)
Turto apskaita. (2013 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/turto-apskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 19:13
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo