TV laidos analizė


Policijos pareigūno įgaliojimai , teisės. Pareigos ir atsakomybė. Straipsnis. Policijos pareigūno įgaliojimai. Straipsnis. Policijos pareigūno statuso įgijimas. Straipsnis. Policijos pareigūno bendrosios teisės. Straipsnis. Policijos pareigūno teisės vykdant nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją. Straipsnis. Policijos pareigūno teisės atskleidžiant ir tiriant nusikalstamas veikas. Punkto redakcija nuo 2013 01. Straipsnis. Policijos pareigūno pareigos. Straipsnis. Policijos pareigūno atsakomybė. Šaunamųjų ginklų , fizinės ir kitokios. Prievartos panaudojimas. Straipsnis. Prievartos rūšys ir jos panaudojimo sąlygos. Straipsnis. Fizinės prievartos panaudojimo pagrindai.


Epizodas prasideda nuo operatoriaus žodžių, kad gautas pranešimas, dėl konflikto restorane. Veiksmas vyksta Vilniuje. Į įvykio vietą skubiai išvyksta policijos ekipažas. Vos pravėrus restorano duris pasigirsta riksmai ir grasinimai, o butelio dūžis į galvą nuskambėjo lyg startinis šūvis pareigūnams imtis neatidėliotinų veiksmų. Stengdamiesi išskirti susikibusius vaikinus pareigūnai panaudojo ašarines dujas. Restorano klientai metė šakutes ir puolė filmuoti romantiškos vakarienės akimirkas. Jų dėka galima pamatyti pačią konflikto pradžią. Muštynes pradėję jaunuoliai priešinosi pareigūnams, bet buvo sulaikyti. Vienam iš sulaikytųjų pasirodė kad jis vaidina filme. Taigi romantiška vakarienė prie žvakių baigėsi areštinės kameroje. Tikrai būna kad susimaišai kur kinas, o kur gyvenimas, bet griežti pareigūnai, šalti antrankiai ir ašarinės dujos greit sugražina į realybę. Viešoji tvarka aukščiau visko. Pareigūnai apklausia restorano darbuotoją, kuri paaiškina kad jaunuoliai tiesiog sėdėjo prie stalo ir paskui atėjus merginai kilo konfliktas.

Šiuo atveju prievartos rūšis ir jos panaudojimo ribos pasirinktas policijos pareigūnų, atsižvelgus į susidariusią situaciją, reikalingos ir teisingos, kadangi jaunuoliai buvo konfliktiški ir atsisakė vykdyti nurodymus, taip pat kėlė pavojų aplinkiniam. Pareigūnai vykdydami įsakymą elgėsi teisingai, kaip numatyta įstatyme.

1. Policijos pareigūnas tarnybinėje veikloje turi vadovautis šiomis nuostatomis:

1.1. gerbti ir ginti kiekvieno žmogaus orumą bei pagrindines teises ir laisves;

1.3. neatlikti, neskatinti ir kitaip netoleruoti jokių kankinimo, nežmoniško ar žeminančio orumą elgesio aktų;

1.13. su asmenimis bendrauti mandagiai ir dalykiškai, visose situacijose išlikti santūriam ir taktiškam;

1.26. rūpintis, kad darbo vieta visada būtų tvarkinga;

1.27. dėvėdamas uniformą ar kitus drabužius, visada būti tvarkingam;

1.28. vadovautis visuotinai priimtomis moralės normomis, savo elgesiu stengtis būti pavyzdžiu kitiems asmenims;

4.2. policijos pareigūno charakterio, jam būdingų savybių viešo aptarimo;

4.5. nesantaikos kurstymo naudojantis pareigybiniais ar psichologiniais privalumais;

4.7. tiesioginio ar netiesioginio priekabiavimo formų, sukuriančių bauginančią, priešišką, žeminančią ar įžeidžiančią aplinką.

7. Darbo metu kilusius nesutarimus policijos pareigūnai turi spręsti aptardami juos tarpusavyje.

Pareigūnų veiksmus numato „LIETUVOS RESPUBLIKOS POLICIJOS VEIKLOS ĮSTATYMAS“

2. Policijos pareigūnas turi ir kitas įstatymų jam suteiktas teises.

5) esant tarnybiniam būtinumui, stabdydamas transporto priemonę.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2900 žodžiai)
  • Kristina
  • TV laidos analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
TV laidos analizė. (2016 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/tv-laidos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 02:42
×