TV pagrindai


Fiziniai pagrindai. Tv vaizdo signalo formavimas ir siųntimas. Tv vaizdo signalų priemimas ir atkurimas. Palydovinės tv sistemos ptvs klasifikavimas ir ypatybės.

Tv tai informacinė sistema skirta perduoti vaizdams ir garsams per atstumą, panaudojant radiodažninius signalus eteriu ir kabeliais. Tv sistemos sudaromos atsižvelgiant į žmogaus akių sandūrą reagos ir vaizdo pojuciu savybes. pav. Akies sandara. Akies priekine dalis: ragena-1 yra skaidri, už jos yra priekines akies kamera-2, užpildyta skaidraus pusiau skistos medžioagos. Akį dengia neskaidri odena-. Už kameros seka rainelė-6, kurios viduje yra anga-virdis. Virdis reguluioja į akį patenkancios sviesos energijos kiekį. Už virdžio yra lesiukas-5, projektuojantis stebimo objekto vaizdą į tinklainę-. Lesiuko forma kinta, keiciantis atstumu iki stebimo objekto, kuri pasireiskia kintant atstumui nuo 10cm iki begalybes. Lasiukas sufokusuoja stebimą objekto vaizdo tinklainej. Tinklainė sudaryta iš galiniį kurios pagal formą skirstomi į stebelius ir kugelius. Jie yra sujungti su nervo sistema. Stebialiai prie nervų sistemos prijungti grupėmis. Jie yra jautresni sviesai ir leidžia spresti apie vaizdo skaistį, tolstant nuo centrinės duobelės esančios tinklaineje, ant akies stebelių tankis dideja. Kugelis sujungtas su atskira nervos skaidla. Todel jie įgalina išskirti smulkias vaizdo detales, kugelių jautrumas ėviesai yra mažesnis betjautresnis spalvai ir įgalina spresti apie spalvas. Kugelių tankis didžiausiais centrinėje dobeleje ir aplink jį esancioje geltonoje demeje. Tolstant nuo duobeles, kugeliu tankis mazeja. Smulkios detales geriau skiriamos pereferijoj. Spalvos-centre. Taip lesiuku projektuojamas vaizdas suskaidomas į taškus. Del nevienodo jį apšvietumo skirtingai diginama nervo sitema. Jomis teka į galvos smegenius biosrovės, pernešančios informaciją apie vaizdus. Vervų sistemoje jungiančioje akies tinklainę ir smegenius nuo pat tinklainės vyksta informacijos analizė, išsirinkimas, perdavimasį smegenis. Smegenų lastelėse lyginant su sena informacija vyksta naujos informacijos dakadavimas- vaizdo atpažinimas atsiranda regospojutis. Žinios apie naujus vaizdus patenka į atmintį. Pire pagrindinių regos ir vaizdo pojučio savybių priskyriamos skyrimo geba, inertija, jautrumas kontrastui , spalvų pojutis. Skyrimo geba- minimalus kampas tarp dvėjų vienodai nutolusių taškų, kuriuos dar galim išskirti akimis. Sumažinus šį kampą taškai nesusilėja. Gritimi taškai nesusilėja jeigu jų vaizdų projekcijos patenka į atskirus kugelius. Didžiausio skyrimo geba pasižymi duobele ir geltonoji demė.

J»1’. Ši skiriamoji geba laikoma vienietinė. Tuolstant nuo akies ji ji mažeja. Bendras akies regos kampas yra didelis 120-130°.

  • Microsoft Word 101 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (18667 žodžiai)
  • Universitetas
  • Konradas
  • TV pagrindai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
TV pagrindai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tv-pagrindai-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:52
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo