Tvarusis dizainas: pasirinkto probleminio lauko analizė


Tvarusis dizainas pasirinkto probleminio lauko analizė. Pėsčiųjų keliuose saugumo kaip tvariojo dizaino problemos analizė.


Tvarusis, tai yra išmintingas, dizainas, kuris gali būti estetinis, funkcinis, technologinis struktūros arba sistemos sprendimas, skiriantis padidintą dėmesį žmogui ir jo poreikiams. Kiekvienas žmogus yra laisvas ir turi prigimtinę judėjimo laisvę, tačiau niekas neapsaugo jo nuo galimų pavojų. Dabar negalėtume įsivaizduoti gyvenimo be kasdienių mašinų srautų gatvėse, ir nors tokie transporto patogumai mums teikia didžiulę naudą, neišvengiamai susiduriame ir su problemomis. Viena iš pagrindinių tokių šių dienų problemų yra eismo įvykių ir pėsčiųjų, nukenčiančių jose, augantis skaičius. Tai sietina su eismo kultūros nebuvimu ir atsakingumo stoka, esant už vairo. Neretas atvejis, kai avarija įvyksta pėsčiųjų perėjoje, kadangi jose nėra tam pritaikytų apsaugos dizaino elementų. Todėl, galima išsikelti klausimą, kokiu būdu įmanoma apsaugoti pėsčiuosius, einant perėjomis ir laukiant prie jų?

Lietuvoje yra labai daug nesaugių perėjų. Pagal statistikos duomenis, pateiktus Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, 2016m. keliuose buvo sužeista apie 4000 žmonių. Kaip rodo „Compensa Vienna Insurance Group“ pateikti duomenys, viena dažniausių eismo įvykius visose trijose Baltijos šalyse nulemiančių priežasčių – pašalinius veiksmus atliekantys vairuotojai.

Pirmiausia, reikėtų įvardinti tas, perėjas kurių dažai – nusitrynę, o netoli jų nėra jokio įspėjamojo ženklo vairuotojams, apie ten gal būt būsiančius pėsčiuosius.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (866 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugnė
  • Tvarusis dizainas: pasirinkto probleminio lauko analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Tvarusis dizainas: pasirinkto probleminio lauko analizė. (2017 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tvarusis-dizainas-pasirinkto-probleminio-lauko-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 21 d. 07:29
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!