Tvorų kompozicija, charakteristika


Įvadas. Kompozicinės tvoros ir dangos. Medinės tvoros. Metalinės tvoros. Dekoratyvios gelžbetonio tvoros. Gyvatvorės. Išvados. Literatūros sąrašas.


šiam statiniui taikomų reglamentuojančių normatyvų pažeidimų.

Darbo tikslas: Išanalizuoti kokie yra tvorų tipai ir jų charakteristikas.

Darbo uždaviniai:

atsparumas aplinkos poveikiui: vandens absorbcija iki 0.2%, gaminiai neblunka, atsparūs vabzdžių pakenkimams ir UV spinduliams;

lengvas montavimas įprastais medžio apdirbimo įrankiais ir mechanizmais.

Plastikinės tvoros Lietuvoje dar vis nėra populiarios. Rinkoje jos pasirodė tik prieš keletą metų. Tačiau JAV, kur mediena labai brangi, 80 proc. tvorų gaminama būtent iš plastiko.

Plastikinių tvorų pasirinkimo galimybės yra neribotos. Iš tolo jas sunku atskirti nuo medienos: tiksli lentų, lentų skydų bei rąstelių imitacija gali suklaidinti net patyrusį tvorų specialistą. Plastikinė tvora dažniausiai surenkama iš stulpų, horizontalių sijų, vertikalių plokščių ir stogelio detalių. Viskas gaminama iš tankaus ir kieto polivinilchlorido (PVC) įvairių spalvų. Šis plastikas atsparus šalčiui, karščiui (nuo -30 iki +50 °C), ultravioletiniams spinduliams UV, taip pat savo sudėtyje turi plastifikatorių, kuris suteikia medžiagai elastingumo.

Visi šie faktoriai garantuoja, kad plastikinės tvoros per daugelį metu nepatamsės, nesutrūkinės ir neišbluks, jas labai lengva plauti, o ekonomiškumo ir ilgaamžiškumo faktorius patvirtino visi klientai, įsigiję šias tvoras.

Tarpai tarp statinių 65mm; viršus gali būti išgaubtas, tiesus ar įgaubtas. Statiniai apvalinti, smailinti arba lygūs.

Vykusiai priderintos ir teisingai įrengtos plastikinės tvoros gali puikiai pabrėžti namo stilių ir individualumą. Plastikinės tvoros neužima papildomos vietos kieme, yra lengvai montuojamos ir pasižymi reprezentatyvia išvaizda. Plastikinėms tvoroms pamato nereikia, jos montuojamos panašiai kaip ir kitos segmentinės tvoros: į išgręžtą ar iškastą 18 cm skersmens duobę įkasama apatinė stulpelio dalis ir užpilama sausojo cemento skiediniu. Tarpusavyje plastikines tvoros segmentai tvirtinami be jokių pagalbinių elementų. Stulpeliai turi kalibruotas išpjovas, į kurias montuojami horizontalus tvoros elementai. Tvoros gaminamos iš tvirto PVC profilio. Jie yra vienos ir tos pačios spalvos per visa savo pjūvį, todėl nekeičia spalvos. Gaminiams suteikiama 50 metu gamintojo garantija. Tai reiškia, kad plastikinė tvora nepraras savo spalvos ir tvirtumo ir po 50 metu. JAV jau yra tiek metų eksploatuojamų tvorų, kurios iki šiol neprarado savo puikios estetinės išvaizdos. Plastikines tvoros praktiškai nereikalauja jokios priežiūros, išskyrus nuplovimą. Tvirtas ir lygus jų paviršius galima nuplauti tvora be dideliu pastangų ir priemonių.

  • Aplinka Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 397 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1917 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Tvorų kompozicija, charakteristika
    10 - 9 balsai (-ų)
Tvorų kompozicija, charakteristika. (2016 m. Birželio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/tvoru-kompozicija-charakteristika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 12:10
×