Tyrimas apie daržoves


Tyrimas apie daržoves.

1923 m. Melvin Copeland pasiūlė ir trečią prekių kvalifikacijos grupę, tai:

Prekių asortimentas – tai visų prekių, kurias parduoda įmonė rinkinys.

Daržovių pasirenkamumo tarp Lietuvos gyventojų tyrimo tikslas – nustatyti ir išsiaiškinti kokias daržoves labiausiai renkasi Lietuvos gyventojai ir kokioms daržovėms teikia pirmenybę. Šios analizės rezultatai pavaizduoti stulpeline diagrama. Toks vaizdavimas leidžia geriau sužinoti kokias daržoves labiau renkasi Lietuvos gyventojai.

Ši diagrama parodo, kad daugiausiai respondentai renkasi šviežias daržoves, tai sudaro 92,50%, mažiausiai yra pasirenkamos šaldytos daržovės.

Daržovių asortimento tyrimo tikslas – išsiaiškinti kokias daržoves renkasi respondentai, kam labiausiai yra teikiama pirmenybė. Analizės rezultatai pavaizduoti stulpelinėje diagramoje, kurioje galime pamatyti kokias daržoves renkasi pirkėjai.

Pasirinkimą įtakojančių veisknių tyrimo tikslas – išanalizuoti pasirinkimo veiksnius, kurie įtakoja vartotojo pasirinkimą perkant prekę. Rezultatai pavaizduoti stulpelinėje diagramoje, kad būtų galima pagal ką vartotojai pasirenka savo prekę.

Galime matyti, kad vartotojams labai svarbi jų pasirenkamos prekės išvaizda bei kokybė. Mažiausiai juos domina vitaminų kiekis esantis daržovėse.

Kainos svarbumo tyrimo tikslas – išsiaiškinti kiek vartotojui yra svarbi prekės kaina ir ar ji jam iš viso yra svarbi. Rezultatai pavaizduoti stulpelinėje diagramoje. Taip įmonės valdytojas gali nuspręsti ar didinti prekės kainą, ar ją sumažinti, kad ir klientas ir įmonės vadovas liktų patenkintas prekės pardavimu bei pirkimu.

Iš diagramoje pateiktų rezultatų matome, kad respondentams prekės kaina yra svarbi, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad yra pirkėjų, kuriems kaina nėra svarbi, o jiems svarbiausia yra prekės kokybė.

  • Marketingas Tyrimas
  • Microsoft Word 89 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1311 žodžiai)
  • Rima
  • Tyrimas apie daržoves
    10 - 8 balsai (-ų)
Tyrimas apie daržoves. (2015 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/tyrimas-apie-darzoves.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:45
×