Tyrimas pagal aizeko testą


Aizeko testas. Aizekas temperamentas.

Šiek tiek teorijos. Sangvinikas. Energingas, emocionalus, nejautrus, ekstravertas (atviras), nepastovus. Melancholikas. Pasyvus, neemocionalus, jautrus, intravertas (uždaras), pastovus. Cholerikas. Flegmatikas. Rezultatai. Išvados. Literatūra. Apibendrinimas. Literatūra. Temperamentai ir jų tipai. Paruošta pagal A. Jacikevičiaus knygą Siela , mokslas, gyvensena, Aizenko temperamento tyrimas. Tyrimo eiga. Tyrimo rezultatai. Išvados. Naudota literatūra.

Du temparemeto tipai yra uždarojo tipo (intravertai). Jie yra Flegmatikas ir Melancholias. Kiti du yra atvirojo tipo (ekstravertai). Taip du tipai yra neurotikai (emociškai nestabilūs) : Cholerikas ir Sangvinikas. Kiti du yra emociskai stabilūs : Melancholikas ir Flegmatikas.

Mano atliktam tyrimui buvo naudojamas Aizenko sudarytas klausimynas temperamentui nustatyti. Jį sudaro 57 klausimai, kurių 9 nustato tiesiog tiriamojo asmens sąžiningumo lygį, bet nenaudoja jo temperamento nustatymui, 24 ištiria ar asmuo labiau ekstravertas (atviras) ar intravertas (uždaras), kiti likę 24 nustato ar žmogus labiau neurotikas (emociškai nestabilus) ar emociškai stabilus. Pagal tai yra sudedami taškai ant kordinačių, kuri turi po 12 taškų į kiekvieną pusę nuo koordinačių pradžios. X ašis rodo intraverto ir ekstraverto lygį (iš kairės į dešinę), o Y ašis rodo neurotiškumo ir emocinio stabilumo lygį (iš viršaus į apačią).

Kaip jau minėjau teorinėje dalyje, kiekvienas temperamentas turi pagrindinius požymius pagal emocinį stabilumą ir ekstravertiškumą bei intravertiškumą. Taip jie yra surašomi kiekviename ketvirtyje koordinačių plokštumoje. Pagal tai, kurioje plokštumos vietoje bus jūsų ištirtas taškas, ir bus galima spresti apie temperamentą.

Rezultatai buvo gauti atsakius į visus 57 Aizenko klausimyno klausimus. Atsakymo variantai tebuvo Taip arba Ne. Po to, kai buvo atsakyti visi klausimai, kai kurių jų atsakymus tikrinome ir sumavome rezultatus. Jeigu jie sutapo su duotais atsakymais, duodame sau tašką. Ir taip skaičiuojami taškai 3 skyriams, kuriuos jau minėjau ankščiau : sąžiningumas, intravertas-ekstravertas ir emociškai stabilus-neurotikas. Sąžiningumo testas parodo kiek jus sažinigas (bent jau atsakinedamas į šituos klausimus). Kuo daugiau tašku, tuo mažiau jūs sąžiningas. Mano rezultatas – 3 iš 9. Jis koordinačių plokštumoje nesižymi. Toliau buvo ekstraverto-intraverto atsakymai. Ten surinkau 12 iš 24, pats koordinačių plokštumos vidurys. Jis reiškia, kad esu lygiai tiek pat ekstravertas kike ir intravertas. Ir paskutinis išbandymas – neurotiko-emociškai stabilaus testas. Jame surinkau 15 iš 24. Tai reiškia, kad esu kiek labiau neurotikas, nei emociškai stabilus. Ir visa koordinačių plokstuma atrodo šitaip:

Čia matome, kad aš esu linkęs prie neurotiškumo, bet pagal ekstravertą ir intravertą esu pačiame viduryje. Pagal tai sunku priskirti mane tiksliai kažkuriam temperamentui, tik matosi, kad esu labiau melancholikas-cholerikas. Bet kita vertus, esu netoli centro, taigi mane galima priskirti beveik prie visu keturių temperamento tipų. Tai reiškia, kad as neturiu gryno temperamento tipo, esu grečiausiai visų keturių mišinys, tik melancholikas ir cholerikas labiau vyrauja nei flegmatikas bei sangvinikas.

Šu šia nuomone beveik galiu sutikti, nes dažnai esu vienok, ir kitoks. Mano nuotaika keičiasi, ir aš elgiuosi kartais visaip, pagal nuotaika, kas tinka visiems 4 temperamento tipams.

Rezultatai beveik atitiko mano nuomonę, todėl galima teigti, kad šis testas yra gana objektyvus. Žinoma, svarbu jį atlikti kiek įmanoma sąžiningai. Tik tuomet galima tikėtis kuo tikslesnių rezultatų.

Tikslenį temperamentą dar galėtų nusakyti psichologas, pabendravęs su jumis ilgiau. Taip pat jūs pats, sužinojęs visų temperamentų savybes, ir pats save pagal juos įvertinę ir nusistatę, nes manau, kad pats save jus geriau pažystate, nei visi kiti, netgi jūsų šeimos nariai, draugai ar psichologai.

  • Psichologija Testas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (4706 žodžiai)
  • Notė
  • Tyrimas pagal aizeko testą
    10 - 4 balsai (-ų)
Tyrimas pagal aizeko testą. (2013 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tyrimas-pagal-aizeko-testa.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:08
×