Tyrimo procesas ir palnavimas


Taikomųjų tyrimų metodologija. Tyrimo procesas ir tyrimo planavimas. Tyrimo plano samprata. Tyrimo plano sampratos įvairovė. Linijinis tradicinis požiūris. Ciklinis/realus požiūris. Kodėl reikia tikslinti planą? Planuojant tyrimą reikia apsispręsti. Grafikas. Patarimai tyrimo planavimui. Tyrimo planų įvairovė. Žvalgybinis tyrimo planas. Analitinis tyrimo planas. Eksperimentinis tyrimo planas. Patarimai tyrimo planavimui.


Tyrimas – tai logiškas nuoseklus veiksmas, kurio pradžioje nustatomas atitinkamas tikslas, po to planuojami veiksmai ir renkami, analizuojami bei apibendrinami duomenys.

Visi tyrimo elementai turi būti pateikti raštu. Tyrimas baigiamas apibendrinimu (išvadomis).

Mokslinio tyrimo planas – tai labai svarbus tyrimo etapas, kurio metu numatoma, kokius veiksmus ir kada reikia atlikti, kas juos turi atlikti ir kokie ištekliai būtini šiam planui įgyvendinti.

Plačiausia prasme tai apima visus klausimus, įtrauktus į tyrimo projekto planavimą ir vykdymą – nuo problemos identifikavimo iki rezultatų skelbimo ir publikavimo. Siauresnė tyrimo plano samprata – būdas, kurį tyrėjas pasirenka gynybai, bandant atmesti rezultatų interpretavimo alternatyvas.

Ciklinis požiūris parodo, kad tyrimo procesas yra ciklinis, t.y. tyrėjai "grįžta atgal" ir iš naujo planuoja, atlieka įvairias tyrimo proceso peržiūras. Tyrimas turi būti vykdomas logine tvarka nuo pradžios (tyrimo klausimo suformulavimas) iki pabaigos (atsakymas į tyrimo klausimą, išvados, apibendrinimas). Linijinis požiūris neapima grįžtamojo ryšio elemento.

Rinkdami ir analizuodami tyrimo duomenis tyrėjai atranda, kad reikia daugiau informacijos, įvairių duomenų. Pradėję rašyti suvokė, kad uždavė netinkamus klausimus. Suvokia, kad ne pagal atliekamo tyrimo turinį pasirinko tiriamuosius. Ir t.t.

Kuo geresnis, tikslesnis, labiau apgalvotas, detalesnis tyrimo planas, kuo geriau apgalvoti duomenų rinkimo, rašymo ir atsiskaitymo etapai, tuo lengviau vėliau atlikti tyrimą, sudaryti jo struktūrą, surinkti reikiamą medžiagą svarbiausioms idėjoms pagrįsti ir argumentuoti, išvadoms daryti.

  • Statistika Skaidrės
  • MS PowerPoint 3082 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (861 žodžiai)
  • Modesta1996
  • Tyrimo procesas ir palnavimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Tyrimo procesas ir palnavimas. (2016 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tyrimo-procesas-ir-palnavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:38
×