Tyrimo temos pasirinkimas


Taikomųjų tyrimų metodologija. Temos pasirinkimas. K. Kardelis teigia, pasirinkti temą nėra taip lengva. Pasirenkant temą, patartina atkreipti dėmesį į šias rekomendacijas. Tiriamojo darbo temos formulavimo ypatumai. Temos formulavimo ypatumai. Tiriamojo darbo temos formulavimo ypatumai. Tyrimo temos formulavimo „Raktinių veikėjų'' grupės. Dažniausiai daromos šios temos pasirinkimo klaidos. Atkreipkite dėmesį !


Temą apibrėžus keliais žodžiais ar trumpa fraze, ji tampa svarbiausiu postūmiu studijuoti konkretų reiškinį bei paaiškinti jį tyrime. Vienas pirmųjų tyrimo žingsnių – temos pasirinkimas ir tyrimo klausimų formulavimas, kuris “sustabdo” tyrimą dar jo nepradėjus. Kai kurie tyrėjai būna “perpildyti” idėjų bei užsibrėžto per plataus tikslo ir tai juos trikdo, nes sunku priimti vieną, aktualiausią sprendimą.

Pamoka, kurią pradedantysis tyrėjas turi išmokti, apibrėžiant tyrimo problemą - pripažinti, jog galima ištirti tik nedidelę dalį/sritį, susijusią su konkrečia, tyrėją dominančia problema.

Svarbu, kas domina patį tyrėją, nes tema jam gali būti ir primesta. Temą reikia rinktis tokią, kurią jau bent kiek tyrėjas yra nagrinėjęs, jaučia, kad galės nuodugniai išgvildenti, kitaip tariant, tyrėjui ji yra "prie širdies". Tyrėjui svarbu suvokti, kokios sritys jį domina ir savo idėjas, sąvokas surašyti ant popieriaus. Taip pat patariama ieškoti temos sau artimoje aplinkoje - bendruomenėje, institucijoje, kuri tyrėjui būtų įdomi ir naudinga, o jos rezultatai vėliau galėtų praversti jo darbe.

Tyrėjui renkantis temą reikia atkreipti dėmesį į savo polinkius, gabumus, įvertinti motyvacijos lygį bei teorinį pasiruošimą. Tyrimo temos naujumas skatina entuziazmą ir teikia pasitenkinimą atliekama veikla.

Pasirenkant temą, patartina atkreipti dėmesį į šias rekomendacijas:.

Tema turi atspindėti tyrimo objektą ir tikslą. Tema turi būti aiški, kuo trumpesnė, paprastesnė. V.

  • MS PowerPoint 282 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (991 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modesta1996
  • Tyrimo temos pasirinkimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Tyrimo temos pasirinkimas. (2016 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tyrimo-temos-pasirinkimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 09:41
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo