Tytuvėnų regioninis parkas


Įvadas. Tytuvėnų regionino parko teisinė aplinka. Tytuvėnų regioninio parko gamtinė aplinka. Tytuvėnų regioninio parko kultūrinė aplinka. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Trečiam savarankiškui darbui pasirinkau Tytuvėnų regioninį parką, nes šis parkas man pasirodė išskirtinis, turintinis savo unikalią kultūrinę ir gamtinę aplinką. Visų pirma, pradedant darbą turime žinoti regionio parko sąvoką.

Tytuvėnų regioninis parkas turi ir kitus teisinę aplinką reglamentuojančius dokumentus. Tai specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos dokumentas šis dokumentas reglamentuoja atskirų teritorijų panaudojimo rėžimą. Tytuvėnų regioninio parko nuostatai nustato Tytuvėnų regioninio parko funkcionavimo ir direkcijos veiklos pagrindus.

Tytuvėnų regioninio parko gamtinė aplinka turi šiuos gamtinius turizmo išeklius: upės, ežerai, fauna, akmenys, medžiai. Tytuvėnų regioniame parke teka šios upės:

Dubysa-upė vidurio Lietuvoje, tekanti Žemaitijoje. Ši upė taip pat yra Nemuno dešinysis intakas. Upės ilgis 146 km . Šušvė- upė vidurio Lietuvoje, Nevėžio dešinysis intakas. Prasideda Plekaičių apylinkėse (Kelmės raj.). Upės ilgis 134,6km. Kražantė- tai upė tekanti Žemaitijoje, Telšių ir Kelmės rajono savivaldybių teritorijoje. Ši upė yra Dubysos dešinysis intakas. Kražantės upės ilgis 87,4km.

Vandens turizmas aktyviausiai vystomas Dubysos upėje. Čia galima išsinuomoti ir paplaukioti katamaranu, pasiirti baidarėmis.

Tytuvėnų regioniniame parke fauna nėra išskirtinė, čia galime išvysti tokius pačius gyvnūnus kaip ir visuose kituose regioniniuose parkuose.

Taip pat šiame regioniniame parke yra vienas medis, kuris yra gamtos paveldo objektas.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrinė aplinka turi šiuos kulltūrinio turizmo išeklius: piliakalnius ir alkakalnius, dvarus, bažnyčias, mažąją sakralinę architektūrą, senuosius kaimus ir miestelius.

Tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis vyksta birželio-rugpjūčio mėnesiais. Šio festivalio programa skelbiama keliems mėnesiams prieš festivalį,nes kiekvienais metais šventės programa skiriasi. Šio festivalio metu svečiai ir muzikantai susirenka iš įvairių Lietuvos vietų, dažnai pasitaiko, kad festivalio svečiais būna ir užsieniečiai. Taigi Birželio ir Liepos mėnesiais Tytuvėnai gyvena muzikos ir meno ritmu. Šiluvos atlaidai- tai žinomiausi Lietuvoje kiekvienais metais vykstantys didieji atlaidai. Šie atlaidai pritraukia begalę maldininkų į šiluvos miestelį.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1774 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raminta
  • Tytuvėnų regioninis parkas
    10 - 3 balsai (-ų)
Tytuvėnų regioninis parkas. (2017 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/tytuvenu-regioninis-parkas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 19:02
×