UAB Avitela praktikos ataskaita


Įvadas. Įmonė ir jos vykdoma veikla. Apskaitos organizavimo nuoseklumas. Pinginių lėšų apskaita. Debitorinių ir kreditorinių įsiskolinimų apskaita. Atsargų apskaitos tvarka. Darbo užmokesčio apskaita. Organizacijos rengiamas finansinių ataskaitų rinkinys. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Praktika tai pirmas žingsnis profesinio tobulėjimo link. Nors ir išstudijavome teorinę medžiagą, neįgydami praktinių įgūdžių negalėtume suvokti ,kaip ji pasitarnaus praktinėje veikloje, tad tik tiesioginis darbas įmonėje, pagal pasiriktą specialybę padeda tai atskleisti. Įvadinę praktiką atlikau UAB „Avitelos prekyba“, kuri prekiauja buitine, garso ir vaizdo, kompiuterine bei skaitmenine technika. Praktikos trukmė – 2 savaitės (birželio 9d.-birželio 20d.). Atlikdamas praktiką įtvirtinau studijų metu įgytas žinias bei panaudojau jas praktinėse užduotyse. Taip pat susipažinau su buhalteriniais dokumentais, registrais, jų pildymo tvarka bei finansų tarnybos atliekamomis funkcijomis. Be finansinių žinių, sužinojau su įmonės veiklos sritimis, tikslais, valdymo struktūra, taip pat stebėjau personalo darbą, tarpusavio pareigybinius santykius ir bendravimą. Šioje įvadinės praktikos ataskaitoje pabandysiu apžvelgti įmonėje įgytas praktines žinias. Tai darysiu remdamasis įmonės suteikta informacija, įgyta darbo patirtimi bei studijų metu įgytomis finansų ir apskaitos žiniomis.

Darbo uždaviniai:

Susipažinti su organizacija, jos veikla, buhalterinės apskaitos organizavimu;

Susipažinti su debitorinių ir kreditorinių skolų pirmine, analitine ir sintetine apskaita;

Susipažinau su bendrovės įstatais, kuriuose pateikiama informacija apie bendrovė buveinės adresą, jos veiklos laikotarpį, kuris yra neribojamas, nes vadovaujantis apskaitos veiklos tęstinumo principu, įmonės neplanuojama uždaryti. Taip pat buvo pateikta informacija apie įmonės įstatinį kapitalą, akcijų nominaliąją vertę. Bendrovės valdymo organai yra visuotinis akcininkų susirinkimas ir vienasmenis organas- bendrovės vadovas, bei pateikta informacija apie įmonės pranešimų ir dokumentų pateikimo tvarką ir filialų steigimą.

Prekybos tinklas „Avitelos prekyba“ darbuojasi tiek mažmeninės, tiek didmeninės prekybos srityse. Įmonė tenkina klientų poreikius prekiaudama: buitine, garso ir vaizdo, kompiuterine bei skaitmenine technika. Įmonės filosofija- dirbantys žmonės gali tobulėti, kilti karjeros laiptais, tad UAB „Avitelos prekyba“ investuoja į personalo tobulėjimą, kad šis galėtų profesionaliai patenkinti klientų poreikius, kas ir yra šios įmonės misija. Bendrovės tikslas pritraukti naujų bei išsaugoti esamų klientų rinkos dalį, bei tapti patikima ir viena iš trijų daugiausiai parduodančių buitinės elektronikos prekių parduotuve Lietuvoje.

Pirmoji buitinės elektronikos parduotuvė buvo atidaryta 1994 m. Klaipėdoje , o 2003 m. tame pačiame mieste įkurtas 5000 kv. m. ploto PC „Avitela“ , kuris šiuo metu yra pats moderniausias Baltijos šalyse. Šiandien „Avitelos“ prekybos tinklas veikia visoje Lietuvoje, įsteigtos net 26 parduotuvės 20 Lietuvos miestų, bei įmonė siekia veiklą plėsti mažesniuose miestuose. Taip pat prekes galima įsigyti ir naudojantis elektronine „Avitelos“ parduotuve internete.

Kaip matome organizacinėje valdymo struktūroje, įmonėje aukščiausias lygmuo priklauso organizacijos vadovybei, į kurią įeina įmonės generalinis direktorius, kuris teikia nurodymus skyrių vadovams, vyriausiajam buhalteriui ir vyriausiajam finansininkui, o šie sau pavaldiems žemesnės grandies darbuotojams. Skyrių vadovai reguliuoja vadybininkų ir skyrių vedėjų darbus, o šie kitų darbuotojų: apsaugos darbuotojų, valytojų, ūkvedžių, kasininkų. Visi darbuotojai turi savo pareigas ir atsakomybes, kurias vykdo ir turi specialų išsilavinimą bei yra apmokomi.

UAB „Avitelos prekyba“ veiklą reglamentuoja labai nemažai teisės aktų, tad paminėsiu tik svarbiausius: Civilinis kodeksas, Įmonių įstatymas, Darbo įstatymų kodeksas, Valstybinės darbo inspekcijos įstatymas, Mokesčių administravimo įstatymas, Pelno mokesčio įstatymas, Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas, Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas, Valstybinio socialinio draudimo įstatymas, Vertybinių popierių rinkos įstatymas, Akcinių bendrovių įstatymas.

Prekybos tinkle „Avitelos prekyba“ buhalterijos skyrių sudaro vyr. buhalterė bei keletas buhalterių. Vyr. buhalterei yra pavesta organizuoti buhalterinę apskaitą, formuoti apskaitos politiką, užtikrinti duomenų teisingumą, paskirstyti darbus ir pateikti darbo užduotis bei nurodymus buhalteriams.

  • Apskaita Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 65 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3659 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • UAB Avitela praktikos ataskaita
    10 - 7 balsai (-ų)
UAB Avitela praktikos ataskaita. (2016 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-avitela-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:11
×