UAB „Baltic transline“ gamybos veiksnių analizė ir vertinimas


Įvadas. Teorinė dalis. Ekonomikos tyrimo būdai. Tradiciniai ekonominės analizės metodai. Absoliučių, santykinių ir vidutinių dydžių taikymas analizėje. Palyginimas. Grupavimas. Indeksų metodas. Grandininių pakeitimų (atsiribojimo) metodas. Balansinis ekonominės analizės metodas. Matematiniai ekonominės analizės metodai. Klasikinės matematikos metodai. Matematinės statistikos metodai. Ekonometriniai metodai. Operacijų tyrimo metodai. Ekonominės kibernetikos metodai. Euristiniai (psichologiniai) ekonominės analizės metodai. Specifiniai ekonominės analizės metodai. Swot (ssgg) analizė. Funkcinė vertinė analizė (FVA). Grafiniai metodai. Baltic Transline. Apie įmonę. Istorija. „Baltic transline“ paslaugos. Darbuotojai. Praktinė dalis. Tradicinių tyrimų metodas – palyginimas. Specifinių tyrimų metodas – SWOT (SSGG) analizė. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra.


Jau nuo senų laikų žmonės užsiima prekių bei paslaugų gamyba, kitaip tariant, vykdo ūkinę veiklą, tam, kad galėtų pragyventi. Šiomis dienomis, egzistuojant sudėtingesniems socialiniams santykiams, žmonių pragyvenimas, kaip prekių ir paslaugų gamybos tikslas gerokai išsiplėtė. Šiais laikais pagrindinis ūkinės veiklos tikslas yra pelnas (S. Girdzijauskas, B. Jefimovas, 2006).

Šio tikslo įgyvendinimui didžiulę įtaką daro įvairūs vidiniai bei išoriniai veiksniai, jų tarpusavio ryšiai, kuriuos kiekviena pelno siekianti organizacija privalo išsinagrinėti, kad galėtų kryptingai siekti pagrindinio savo tikslo – pelno. Įmonės išorinių ir vidinių veiksnių poveikiui įmonės pelnui nustatyti, gamybiniams veiksniams išnagrinėti ir įvertinti yra naudojama ekonominė analizė bei jos metodai.

UAB „Baltic transline“ ekoniminė analizė pagal apyvartos palyginimą ir SWOT analizė.

Įvertinti transporto ir logistikos įmonės UAB „Baltic transline“ gamybos veiksnius ir pateikti pasiūlymus, kaip įmonė galėtų efektyviau panaudoti gamybos veiksnius ir maksimizuoti pelną.

Išsiaiškinti, kokie yra ekonominio tyrimo metodai ir aprašyti, kaip jie pateikti mokslinėje literatūroje.

Išanalizuoti UAB „Baltic transline“ gamybos veiksnius, atliekant SWOT (SSGG) analizę.

Išanalizuoti UAB „Baltic transline“ gamybos veiksnius, lyginant su kelerių metų įmonės apyvartą

Įmonės veiklos tyrimo metodai – tai apibendrinti ir susisteminti analizės šaltiniams apdoroti skirti būdai. Tiriant ekonominę įmonių veiklą, gali būti taikomi įvairiausi tyrimo būdai, kurie yra taikomi ir kituose moksluose: matematikoje, vadyboje, statistikoje ir kt. (J. Mackevičius, 2007) Ekonominiai analizės metodai yra taikomi siekiant ištirti įmonės veiklos rodiklių priežastinius ryšius ir jų tarpusavio priklausomybę, ištirti veiksnius, turinčius įtakos ūkiniams procesams bei rodikliams, taip pat šiais metodais atskleidžiami įmonės vidaus gamybos procesai.

Pagrindinis ekonominės analizės tikslas yra nustatyti kaip efektyviai yra naudojami įmonės daiktiniai ir darbo veiksniai. Analizuojant ekonominius procesus, randami būdai pelnui bei valdymo efektyvumui didinti (S. Girdzijauskas, B. Jefimovas, 2006). Atliekant įmonės gamybos veiksnių analizę bei vertinimą yra apdorojami įmonės finansiniai bei gamybiniai rodikliai ir naudojami įvairūs ekonominio tyrimo metodai, kurie padeda įvertinti įmonės veiklai įtaką darančių veiksnių ryšius, atskleidžia ūkinės veiklos tendencijas ir taip leidžia įmonei koreguoti savo veiklą bei gamybos veiksnius taip, kad gautų maksimalų pelną.

Ekonominės analizės metodus sąlygiškai galima suskirstyti į 5 pagrindines grupės: (V. Gronskas, 2005)

Tradiciniams analizės metodams priskiriami tie ekonominės analizės būdai, kurie yra taikomi nuo jos atsiradimo pradžios. Ši ekonominių tyrimų grupė apima:

Įmonės viduje dažniausiai yra lyginami atskirų cechų, skyrių, darbuotojų veiklos rodikliai, taip išskiriami pirmaujantys ir atsiliekantys, siūlomi įvairūs būdai, kaip būtų galima pasitelkti pirmaujančiųjų arba kitų šalių įmonių patirtį.

Šis metodas plačiai taikomas apskaitoje, statistikoje bei planavime, tačiau jis yra tinkamas ir ekonominei analizei, kurioje yra griežta funkcinė priklausomybė. Šiuo metodu tiriamas darbo laikas, įrengimų naudojimas, žaliavų bei gatavos produkcijos apytaka, įmonės finansinė būklė ir kt.

Specifiniams ekonominės analizės metodams priskiriama pranašumų, trūkumų, galimybių ir grėsmių (SWOT) analizė, funkcinė vertinė analizė (FVA) bei kiti metodai.

Grėsmės (Threats) yra pagrįstai tikėtinas įvykis, kuriam įvykus institucijai būtų padaryta žymi žala.

Taikant funkcinę vertinę analizę, objekto (gaminio, paslaugos ar kt.) funkcijos analizuojamos ir keičiamos taip, kad būtų naudingesnės vartotojui ir taupytų naudojamus išteklius per visą objekto gyvavimo ciklą ( t.y. laikotarpis nuo objekto mokslinio tyrimo pradžios iki objekto eksploatacijos pabaigos arba jo veiklos nutraukimo momento).

  • Microsoft Word 88 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4506 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • UAB „Baltic transline“ gamybos veiksnių analizė ir vertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
UAB „Baltic transline“ gamybos veiksnių analizė ir vertinimas. (2017 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-baltic-transline-gamybos-veiksniu-analize-ir-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 10:13
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo