UAB Baltwood klijuoto skydo įvedimas į rinka.


Ivedimo i rinka kursinis darbas. Gaminiu ivedimas i rinka. Ivedimas i rinka referatai.

Turinys. Įvadas. Analitinė dalis. Analizuojamo gaminio gamybos apibūdinimas, bei įmonių perspektyvos. Nagrinėjamo gaminio savikaina, situacija lietuvos ir užsienio rinkose. Tiriamoji dalis. Rinkos dalyviai ir konkurentai. Tėkėjai, įnonės aprūpinimas žaliavomis, pusfabrikačiai. Parduodamų gaminių asortimentas. Imonės veiklos rezultatai. Skydo baldams rinka bei pardavimų prognozė. Išvados. Literatūra. Piedai.

Šiuo metu pasaulinė baldų ir medienos rinka yra pirkėjo rinka. Tai reiškia, kad rinkoje sąlygas diktuoja pirkėjai, nes yra šios produkcijos perteklius. Šiuolaikiniai baldų gamintojai ir medienos perdirbėjai stengiasi galimai pilniau patenkinti baldų ir medienos produkcijos poreikius, tiek pagal nomenklatūrą, jos estetinį lygį ir kokybės reikalavimus. Pirmaujančios firmos veda aštrią konkurencinę kovą už galimybę tiekti pasaulinei rinkai vis pigesnę ir kokybiškesnę baldų ir medienos produkciją.

Skirtingo pobūdžio vartotojams reikalingi skirtingi medienos gaminiai ir skirtingi jos kiekiai. Medienos ir jos gaminių poreikiai priklauso nuo įmonės tipo ir vartotojų poreikių bei norų.

Darbo tikslas – išanalizuoti klijuoto skydo ivedimą į Lietuvos rinką, išsiaiskinti jo kainas, pardavimus, eksporto galimybes.

Klijuoto skydo gamyba ir medienos paruošimas prasideda lentpjūvėje. Lentos yra pjaustomos viengubo pjovimo. Su daugiapjūklėmis staklėmis išpjaunami ruošiniai pagal reikiama plotį ir storį. Išpjauti ruošiniai keliauja į džiovykla. Džiovykloje džiovinami ruošiniai vienodo storio, nuo pločio niekas nepasikeičia. Ištraukus medieną iš džiovyklų ruošiniai sandėliuojami sausos žaliavos sandėlyje kuri po to keliauja į paruošos cechą. Kuriame viengubo arba dvigubo pjovimo lentos yra supjaustomos skersinėmis staklėmis pagal ilgį. Ruošiniai išpjauti pagal ilgi ir plotį yra kalibruojami, tai yra leidžiama per keturpusės obliavimo stakles. Ruošiniai obliuojami pagal plotį ir storį. Ruošiniai rūšiuojami į tinkamus skydo klijavimo gamybai ir atraižas. Ruošiniai tinkami baldinio skydo gamybai klijuojami preso staklėmis.

Įdiegus skydo baldams gamybos liniją, pirmus gamybos metus produkto savikaina yra gana aukšta dėl nepilno linijos pajėgumo išnaudojimo. Tai sąlygoja neaukštą pelningumą (apie 7 proc.). Tačiau jau antrais metais, pradėjus pilnai išnaudoti liniją, veiklos pelningumas pasiekia 14 proc. 2011 metais baigiamos nudėvėti investicijos (priimtas nusidėvėjimo laikotarpis 5 metai) ir veiklos pelningumas pakyla iki 17-18 proc.

Pagrindinę įvertintą skydo baldams savikainos dalį (nevertinant nusidėvėjimo sąnaudų) sudaro baldinė mediena (tašas) -80 proc. Antroje vietoje – tiesioginis darbo užmokestis – beveik 10 proc. Toliau seka pastovios išlaidos (įrengimų išlaikymo ir veiklos sąnaudos) – beveik 6 proc. Todėl toliau detaliau pateikiamas šių savikainos struktūrinio dalių įvertinimas.

Didžiąją dalį – 84-85 – proc. baldinės medienos savikainos (be nusidėvėjimo sąnaudų) sudaro žaliava – apvali mediena (rąstai). Antroje vietoje energijos sąnaudos (el. energija ir garas) – apie 12 proc. Nemažą įtaką savikainai daro technologinio proceso atliekos (skiedra, pjuvenos, malkos, žievė, neapipjauta mediena) – jos sumažina savikaina maždaug 16 proc. Panaši baldinės medienos savikainos struktūra išliks ir įgyvendinus projektą (žr. lentelę žemiau, struktūra įvertinta, remiantis 2008 metų prognozuojamomis išteklių kainomis).

Įrengus naujas medienos džiovyklas, baldinės medienos gamybos apimtys padidėtų 1,8 karto. Vertinant projekto įtaka baldinės medienos savikainai, priimta prielaida, kad medienos rūšiavimo, pjaustymo į lentas ir esamų džiovyklų pastovios sąnaudos nekis. Prisidės tik naujų džiovyklų išlaikymo sąnaudos, kurios sudarys maždaug 17,5 tūkst. Lt per mėn. arba 210 tūkst. Lt per metus. Kintamos medienos džiovinimo naujose džiovyklose sąnaudos atitiks esamas. Tokiu būdu pasireikš masto ekonomijos efektas ir baldinės medienos savikaina sumažės nuo 451,4 iki 433,8 Lt/m3 (beveik 4 proc.), o neatsižvelgus į nusidėvėjimo sąnaudas – nuo 412,1 iki 407 Lt/m3 (apie 1,2 proc.).

Taip pat ir šį klijuotą skydą gaminati įmonė turi sutarti su IKEA, tad jai galioja visos sąlygos.

R.Beinarto teigimu, Lietuvos baldininkai tarptautinėje rinkoje pajėgūs konkuruoti tik sugebėdami kokybiškus baldus gaminti bent 10 proc. pigiau nei vokiečiai, lenkai ar švedai. .

  • Microsoft Word 608 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (3626 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalij
  • UAB Baltwood klijuoto skydo įvedimas į rinka.
    10 - 1 balsai (-ų)
UAB Baltwood klijuoto skydo įvedimas į rinka.. (2011 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-baltwood-klijuoto-skydo-ivedimas-i-rinka.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 01:46
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo