UAB Betonika ir 4 gelžbetoninių konstukcijų montavimas


Statybos kursinis darbas.

UAB „Betonika“. Vizija. Misija. „Consolis“. Kokybė ir aplinkosauga. Paslaugos. Montavimas. Surankamojo gelžbetonio konstrukcijų privalumai. Greita gamyba ir montavimas. Apsauga nuo drėgmės. Architektūrinės galimybės. Mažos energijos sąnaudos. Garso izoliacija. Ugniaatsparumas. Komfortiškas mikroklimatas. Kolonų montavimas. Bendroji dalis. Gaminių patikrinimas statybvietėje. Iškrovimas, kėlimas, tarpinis sandėliavimas. Montavimas, reguliavimas, laikinas fiksavimas, betonavimas. Kolonų montavimas ant pamatų inkarinių varžtų. Kolonų montavimas ant pamatų inkarinių varžtų ir armatūros strypų. Kolonų montavimas į taurės tipo pamatus. Tarpaukštinių kolonų montavimas. Priemonės žiemą. Darbų sauga. Kolonų montavimo tolerancijos. Kiaurymėtų perdangos plokščių montavimas. Bendroji dalis. Gaminių patikrinimas statybvietėje. Iškrovimas, kėlimas. Tarpinis sandėliavimas. Montavimas. Reguliavimas, išlinkio suvienodinimas. Sandūrų ir siūlių betonavimas. Priemonės žiemą. Darbų sauga. Montavimo tolerancijos kiaurymėtoms perdangoms. Laiptų elementų montavimas. Bendroji dalis. Gaminių patikrinimas statybvietėje. Iškrovimas kėlimas Tarpinis sandėliavimas. Kėlimas į vertikalią (projektinę) padėtį. Montavimas, reguliavimas, laikinas fiksavimas, betonavimas. Priemonės žiemą. Darbų sauga. Rygelių ir sijų montavimas. Bendroji dalis. Gaminių patikrinimas statybvietėje. Iškrovimas kėlimas Tarpinis sandėliavimas. Montavimas, reguliavimas, laikinas lentynų parėmimas, užbetonavimas. Priemonės žiemą. Darbų sauga. „Ce“ atitikties ženklas. „Ce“ atitikties ženklo, atitikties sertifikato ir atitikties deklaracijos bendrieji reikalavimai. Literatūra.


UAB „Betonika“ veiklos koncepcija – užsakovui teikti pilną paslaugų kompleksą:

Jei kolona, dėl konstrukcinių ypatumų, yra pagaminta taip, kad montavimo kiaurymė, iškrovus koloną, yra vertikalioje padėtyje, koloną prieš montavimą reikia paversti 90º kampu.

Įmonėje gaminamų gelžbetoninių surenkamų laiptų aikštelių ir laiptatakių montavimas turi keletą ypatumų, lyginant su senųjų g/b konstrukcijų montavimu. Žemiau pateiktose rekomendacijose, nurodysime, į ką reikia atkreipti ypatingą dėmesį montuojant šiuos g/b elementus.

Laiptų aikštelės ir laiptatakiai iškraunami iš transporto priemonės keturšakiais lynų ar grandininiais stropais, kurių kėlimo galia atitinka gaminio svorį. Įsitikinti, kad keliant gaminį, kampas tarp stropo šakų būtų <90º.

Laiptų aikštelės montuojamos ant laiptinių mūrinių sienų arba į surenkamų laiptinių sienų viršuje esančias išėmas, taip ant atraminių staliukų, kaip būdavo ankstesnėse surenkamo g/b sistemose. Pirmiausia, aikštelių atrėmimo taškuose (taip pat ir tarpaukštinių), pagal projektinį apačios aukštį, sudedamos atraminės kaladėlės. Tada į tarpus tarp kaladėlių, po visu aikštelės atramos ilgiu paklojamas smulkiagrūdis C30/37 klasės betonas taip, kad guldamas į projektinę padėtį gaminys išspaustų betono perteklių. Po to užbetonuojami tarpai tarp laiptų aikštelių galų ir sienų išėmos. Kitas būdas , laiptų aikštelės mazgų užbetonavimui: įrengiami klojinukai, užsandarinantys plyšius laiptų aikštelės galuose, po to mazgai užpilami savaime išsilyginančiu, nesitraukiančiu mišiniu Vetonit 600/3, ar analogišku kito gamintojo mišiniu. Montuojant laiptų aikšteles reikia atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad gaminio reguliavimas į projektinę padėtį, turi būti atliekamas ne pilnai nuleidus gaminį ant atraminių kaladėlių, o esant įtemptiems stropams. Tik sureguliavus reikiamais atstumais nuo sienų (atstumai nurodyti projekte), laiptų aikštelę galima sulaisvinti ir gulsčiuku patikrinti jos horizontalumą. Negalima naudoti didelių montavimo laužtuvų (laužtuvas iki 60 cm ilgio). Priešingu atveju, reguliavimo metu, gali būti nuskeltas ne tik apsauginis, bet ir dalis atraminio betono sluoksnio.

Montuotas laiptatakis turi būti tiksliai sureguliuotas (projekte nurodyti tarpai) laiptų aikštelių ir laiptinės sienų atžvilgiu. Reguliavimo darbai atliekami esant įtemptiems kėlimo stropams, kad lengvai, su mažu laužtuvu, galima būtų pastumti gaminį reikiama kryptimi. Nerekomenduojama gaminį reguliuoti, atkabinus kėlimo stropus ir nenaudoti didelių montavimo laužtuvų, su kuriais dirbant, susidaro didelė koncentruota jėga, galinti pažeisti laiptų elementus. Sureguliavus laiptatakį, smulkiagrūdžiu betonu arba Vetonit 600/3 mišiniu, užtaisomi tarpai tarp laiptų elementų.

Kad statybos eigoje nenuskiltų laiptų elementų kampai, neišsimuštų duobelės plokštumose, juos reikia uždengti medžio drožlių ar faneros ruošiniais.

Kadangi laiptų elementų montavimo mazgų siūlės yra gana mažo skerspjūvio, jų užtaisymą mišiniais, rekomenduojama atlikti esant aplinkos temperatūrai ne žemesnei, kaip +5ºC. Tada sumažėja tikimybė, kad įšalę montuojami elementai, užšaldys betonuojamo mazgo siūlę.

Įmonėje gaminami L ir apverstos T skerspjūvio formos rygeliai, vienašlaitės ir dvišlaitės I skerspjūvio formos denginio sijos.

Rygelių lentynų parėmimas yra atsakingas ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Kai statomas pastatas yra daugiaaukštis, paremti reikia visų aukštų rygelius, kaip parodyta schemoje. Šiuo atveju reikalingi didelės laikomosios galios statramsčiai (10÷30t). Jei statomo pastato vieno iš aukštų aukštis daugiau nei 5m, parėmimą atlikti yra pakankamai sudėtinga. Čia gali tekti naudoti net surenkamas metalines laikinas atramas. Todėl statybos firmos, pasiruošdamos montavimui, turi numatyti ir įsivertinti visus darbus ir išlaidas susijusias su rygelių lentynų parėmimu.

Paveikslėlis. Nr. 3 „Teisingas ir neteisingas rygėlių bei sijų užkėlimas“

 • Statyba Kursiniai darbai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Andrius
 • 46 puslapiai (7151 žodis)
 • Universitetas
 • Statybos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 10404 KB
 • UAB Betonika ir 4 gelžbetoninių konstukcijų montavimas
  10 - 1 balsai (-ų)
UAB Betonika ir 4 gelžbetoninių konstukcijų montavimas. (2017 m. Gegužės 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/uab-betonika-ir-4-gelzbetoniniu-konstukciju-montavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:21