UAB „Butiba“ įmonės gamybos organizavimo apžvalga


Lentelių sąrašas. Mokslinės literatūros gamybos organizavimo tematika apžvalga. Kompiuterinio gamybos ir organizavimo kokybės valdymo sistemos. Verslo planavimas ir organizavimas. Įmonės gamybos išteklių ekonomika. Visuotinė kokybės vadyba. Mašinų gamybos technologijos pagrindai. Aprangos gamyba. Statyboos organizavimas. Toyota gamybos sistema. Tolyn nuo masinės gamybos. Socialinis verslas sistematika ir mechanizmai. Sinchroninė gamyba “Pačiu laiku” būdas visai įmonei. Lanksčiosios automatizuotos gamybos valdymas. Mikroelektro mechaninių sistemų prokektavimas. Fizikinės chemijos uždavinynas. Cheminės analizės praktiškumas. Taikomosios mikrobiologijos laboratoriniai darbai. UAB “Butiba” įmonės gamybos organizavimo apžvalga. Įmonės įkūrimas, statusas, veiklos pobūdis, tikslai, planuojami pasiekimai. Produkcijos/paslaugų nomenklatūra (gaminamos produkcijos sąrašas ir savybių aprašymas, nuotraukos iš interneto kaip galėtų atrodyti gaminami produktai). Naudojami įrengimai, prietaisai, įrankiai. Darbuotojų kvalifikacija (profesijų sąrašas ir profesijų aprašymas). Žaliavų, medžiagų, paslaugų tiekėjai (tiekėjų aprašymas, tiekiamų medžiagų sąrašas ir savybės). Vartotojai (kas yra pagrindiniai produkcijos vartotojai, jų savybės, buvimo vieta ir t. t. ). Pagrindiniai konkurentai (pagrindinių konkurentų aprašymas, gaminami produktai). Pasirinkto produkto gamybos technologija. Gamybos tipas, gamybos fazės. Technologinė gamybos teikimo schema. Procesų ir operacijų detalizavimas (detalus aprašymas). Išvados ir pasiūlymai. Priedai. Priedas a. Priedas b.


Knygoje yra nagrinėjami klausimai, tokie kaip kokybės vaidmuo valstybių raidoje, kokybės raidos raida, harmoningos plėtros ir visuotinės kokybės vadybos koncepcijos, gamybos sistemos susiejimo su tobulinimo sistema svarba, Demingo 10 žingsnių sistema, kuri nuolat gali tobulėti, atlyginimo už daebą, skatinančio siekti aukščiausios darbo kokybės, organizavimas ir darbo normavimas, taikomas visuotinėje kokybės vadyboje. (Dikavičius, Stoškus 2003)

Antano Juozo Bražiūno aukštųjų mokyklų studentams vadovėlyje (2004) aprašomi šie klausimai, kaip teoriniai mašinų gamybos technologijų pagrindai, technologiškumas projektuojant, gaminant, eksploatuojant, bazavimo pagrindai, technologinės sistemos standumo skaičiavimas, vertinimas ir didinimas, ruošinių paklaidų kitimas apdirbant metalo pjovimo staklėmis. Patikslinimo koeficientas bei daugelis kitų.

Gaminti aukštos kokybės gaminius, kurie būtų orientuoti į pasirinktų rinkų vartotojų poreikius.

Išlaikyti vartotojus, gerinti pagrindinius įmonės veiklos procesus, parduoti produktus už klientams patrauklią kainą, tačiau tuo pačiu metu ir tokią, kuri leistų įmonei toliau sėkmingai gyvuoti.

Taip pat dar vienas svarbus elementas batų gamybai yra puratex. Tai membrana nepralaidi vandeniui.

Nupjovus detales, darbuotojas kruopščiai sutvarkys ir sukraus batų dalis. Tada dalys bus apdorotos prieš susiuvant. Dalys bus pažymėtos, o logotipus uždės ant medžiagos siuvinėjimo ar spausdinimo skyriai.

Kai batų dalys bus apdorotos ir sutvarkytos, toliau darbus perims batų fabriko siuvimo skyrius. Siuvimo skyriuje operacijos skirstomos į paprastus veiksmus. Kiekvienam darbuotojui suteikiama viena užduotis. Pvz., Vienas darbuotojas prisiūs vampo dalis į purvasargį, tada perduos batą kitam darbuotojui, kad pritvirtintų akių dalis. Kiekvieną operaciją priskyrus vienam darbuotojui. Operacijų padalijimas taip pat leidžia darbuotojui greitai įsisavinti jų veikimą.

Taip pat siuvimo skyriuje surenkamos viršutinės dalys, pritvirtinamas pamušalas ir įkišamos putos apykaklėms ir liežuviams.

Užbaigus siuvimą, viršutinė dalis yra paruošta suklijuoti su padu. Kad būtų galima pritvirtinti padą, viršutinė dalis turi būti „ištverminga“. Tvirtinimas yra operacija, suteikianti batams galutinę formą. Paskutinis žingsnis - plastikinė, metalinė ar medinė pėdos forma įterpiama į viršutinę dalį. Viršutinė dalis yra įtempta ir pritvirtinama, taip batui suteikiama forma.

Kai viršutinė dalis yra sandari, išorinį padą galima pritvirtinti prie viršutinės dalies. Šio proceso metu batas keliauja į šilumos tunelį, kad išdžiūtų klijai.

GAMINIO GAMYBOS IR PJOVIMO MAŠINOS - Sistemos, mašinos ir įrengimai, naudojami batų modeliui paruošti, odai, pamušalams ir audiniams pjauti:

CAD SISTEMOS - 2D-3D CAD projektavimo programinė įranga, turinti skirtingus veikimo lygius pagal stiliaus linijų apibrėžimą, greitą prototipų modelį, serijos klasifikavimą, gamybos valdymą ir kt. CAD sistemos leidžia greičiau projektuoti ir keisti dizainą. CAD sistemos efektyvumas ir pranašumai, palyginti su tradicine, sustiprėja, kai yra integruota su automatinėmis sistemų dalims ar komponentams gaminti. Tai yra CAD / CAM (Computer-Aided Design Computer Aided Manufacturing), leidžianti dizainą tiesiogiai paversti mašinų instrukcijomis.

RANKINIAI PJOVIKLIAI - Rankiniu būdu valdoma mašina, skirta kirpti, slidinėti, apdailinti ir valdyti šablonus, darbinis plotis 250–450 mm. Galimas montavimas ant atraminės kolonos.

  • Microsoft Word 3548 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 51 puslapis (9461 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukrecija
  • UAB „Butiba“ įmonės gamybos organizavimo apžvalga
    10 - 2 balsai (-ų)
UAB „Butiba“ įmonės gamybos organizavimo apžvalga. (2021 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-butiba-imones-gamybos-organizavimo-apzvalga.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 12:18
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo