UAB „DnB investicijų valdymas“ specializacija ir veikla


Įvadas. Apskaitos esmė ir sąvokos. Esminės apskaitos sąvokų sampratos. Finansinis turtas. Struktūra. Sudėtis. Ilgalaikio finansinio turto rūšys. Sandara. Ilgalaikio finansinio turto atitiktis rinkos vertei. Investavimo tikslais įsigytų akcijų rūšys. Bendrasis žurnalas. Rizikos susijusios su ilgalaikiu finansiniu turtu. Informacijos apie ilgalaikį finansinį turtą atskleidimas. Praktinė dalis. Uab „DnB investicijų valdymas“ specializacija ir veikla. Ilgalaikio finansinio turto dokumentai. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas: Transportas yra viena iš labiausiai šiuo metu Lietuvoje besiplečiančių ekonomikos sričių. Kadangi transporto įmonės nuolat plečiasi kartu didėja ir informacijos srautai. Didžioji dalis informacijos tenka apskaitai. Tad, todėl kad būtų įmanoma kuo geriau vadovauti įmonės valdymui ir priimamiems sprendimams finansų apskaita turi būti vedama kuo kokybiškiau. Objektas: Ilgalaikis finansinis turtas UAB “DnB investicijų valdymo“ įmonėje.

Darbo tikslas:

Išanalizuoti ilgalaikio finansinio turto apskaitą ir jos panaudojimą UAB “DnB investicijų valdymo“ įmonėje.

3) Sužinoti kokią įtaką turi ilgalaikio finansinio turto apskaitos informacija veiklos valdymo procesui UAB “DnB investicijų valdymo“ įmonėje.

Apskaita teikia visas finansines ataskaitas taip pat kitą informaciją apie tai koks turtas priklauso įmonei, kokia yra to turto būklė. Taip pat apie tai kaip juda atsargos, pinigų likučiai ir įsipareigojimai.

Bendrai apskaitą galima apibrėžti ir kaip tam tikrą informacinę sistemą, kuria remiantis yra matuojama, apdorojoma ir perduodama informacija apie įmonę ir jos vykdomą finansinę veiklą.

Finansiniam turto, priskiriamas turtas, kurio struktūrinės dalys :

Tikslinę paskirtį, nepriklausomai nuo turto įsigyjimo, savikainos, nes finansiniam turtui minimali vertė nenustatoma

Tačiau ne kiekviena sutartinė teisė yra finansinio turto prielaida. Ilgalaikio materialiojo (pastatai, įrengiai ir kt.) ir nematerialiojo turto (patentai, licencijos ir kt.) kontrolė nos ir sukuria galimybę generuoti pinigų ar kito turto įplaukas, tačiau dėl to neatsiranda teisių gauti pinigų ar kitą finansinę priemonę. Todėl ilgalaikiu finansiniu turtu laikomas tik toks turtas, kuris neatsiejamas nuo finansinės priemonės, t.y. sandorio, dėl kurio sukuriama: vienos sandorio šalies finansinis turtas, kitos – finansinis įsipareigojimas. (B. Martinkus, V. Žilinskas „Ekonomikos pagrindai. Kaunas. 2001)

Finansinės priemonės vertė gali keistis priklausomai nuo prekių kainos, palūkanų normos, vertybinių popierių kainos, užsienio valiutos kurso ir pan. Apsidraudžiant nuo neigiamų galimų pokyčių įtakos, naudojama išvestinė finansinė priemonė. Ja tikimasi kompensuoti finansinės priemonės tirkąją vertę, kad iš priemonės gaunami pinigų srautai visiškai padengtų draudžiamo objekto tikrosios vertės arba jo sukuriamų pinigų srautų pasikeitimus ar didžiąją jų dalį. (B. Jefimovas „Apskaitos pagrindai“. Kaunas. 2008)

pirminės priemonės (pavyzdžiui, gautinos sumos, mokėtinos sumos ir nuosavybės vertybiniai popieriai)

išvestinės priemonės (pavyzdžiui, finansiniai pasirinkimo sandoriai, būsimieji sandoriai, išankstiniai sandoriai, palūkanų normų pasikeitimo sandoriai). Išvestinės finansinės priemonės sukuria teises ir įpareigojimus, kurių rezultatas yra vienos ar kelios finansinės rizikos, susijusios su atitinama pirmine finansine priemone, perkėlimas nuo vienos priemonės šalies kitai.

Įmonės įpareigojimas išleisti ar pateikti savo nuosavybės priemones, tokias kaip akcijų pasirinkimo sandoriai ar garantijam jau patys savaime yra nuosavybės priemonė, o ne finansinis įsipareigojimas, kadangi įmonė neprivalo pateikti įsigyti teisę perpirkti savo pačios nuosavybės priemones iš kitos šalies, yra atskaitymas iš jos nuosavybės, o ne finansinis turtas.

Nuosavybės priemonių iliustraciniai pavyzdžiai yra paprastosios akcijos, tam tikros privilegijuotų akcijų rūšys, garantijos ir pasirinkimo sandoriai įmonės emitento paprastosioms akcijoms pasirašyti arba įsigyti. Įmonės įpareigojimas išleisti savo nuosavybės priemones, iškeičiamas į kitos šalies finansinį turtą, nėra potencialiai nenaudingas įmonei. Jų dėka nuosavybė išauga, ir minėtieji įsipareigojimai negali būti nuostolingi. Įmonės nuosavybės dalies savininkai gali pamanyti, kad dėl tokio įpareigojimo jų dalies tikroji vertė sumažėjo. Tačiau tai nereiškia,kad tas įpareigojimas yra nenaudingas pačiai įmonei.

Kita finansinio turto rūšis – ilgalaikės obligacijos, vekseliai ir kiti skolos vertybiniai popieriai, įsigyti ne spekuliaciniais tikslais. Tokių vertybinių popierių esmė ta, kad juos išleidęs asmuo įsipareigoja popierių įgijėjui po tam tikro laiko sumokėti nustatytą pinigų sumą, kuri būna užrašyta ant paties vertybinio popieriaus. Be to, skolos vertybinio popieriaus turėtojui mokamos ir numatytos palūkanų kainos.

Savo esme skolos vertybinių popierių įsigijime gali būti prilygintas paprasčiausiam paskolos suteikimui. Tačiau suteikiant paskolą surašoma sutartis, o įsigyjant skolos vertybinius popierius, sutarties funkciją atlieka pats vertybinis popierius, kuriame būna aptartos visos skolos grinimo bei palūkanų mokėjimo sąlygos. Obligacijos, vekseliai ir kiti skolos vertybiniai popieriai, kaip ir akcijos, gali būti įsigyjami ilgalaikiais arba trumapalaikiais tikslais. Ilgalaikiam finansiniam turtui priskiriami tik tie skolos vertybiniai popieriai, kurie bus išpirkti vėliau nei sekančiais po atskaitinių metais.

  • Microsoft Word 654 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5274 žodžiai)
  • Universitetas
  • Antanas
  • UAB „DnB investicijų valdymas“ specializacija ir veikla
    10 - 5 balsai (-ų)
UAB „DnB investicijų valdymas“ specializacija ir veikla. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-dnb-investiciju-valdymas-specializacija-ir-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 18:01
×