UAB finansinių ataskaitų rinkinio parengimas


Apskaitos kursinis darbas.

Įvadas. Finansinės atskaitomybės parengimo teoriniai aspektai. Finansinių ataskaitų rinkinio esmė, klasifikavimas ir sudėtis. Įmonių finansinės atskaitomybės reglamentavimas. Finansinių metų pabaigos buhalterinės apskaitos procedūros. Uždarosios akcinės bendrovės „Aranda“ finansinių ataskaitų rinkinio sudėtis ir parengimas. Uždarosios akcinės bendrovės „Aranda“ veiklos aprašymas. Uždarosios akcinės bendrovės „Aranda“ apskaitos politikos nuostatos. Uždarosios akcinės bendrovės „Aranda“ atskaitomybės parengimo procedūros. Išvados ir siūlymai. Literatūra. Priedai.


Finansinė atskaitomybė – finansinių ataskaitų rinkinys, rengiamas įmonėse ataskaitiniams metams pasibaigus. Šio dokumentų rinkinio pagrindinis tikslas yra finansinių ataskaitų vartotojams parodyti įmonės veiklos rezultatus, finansinę būklę, pinigų srautus, suteikti kuo tikslesnės informacijos apie įmonės turtą ir nuosavą kapitalą, įsipareigojimus. Finansinių ataskaitų parengimas yra sudėtingas procesas vykstantis ištisus metus, vadovaujantis norminiais teisės aktais, reikalavimais ir principais. Norint kad šis procesas būtų atliktas be klaidų ir viskas pateikta būtų tiksliai taip kaip yra, būtinas ne tik didelis ir daug laiko reikalaujantis buhalterio darbas, bet ir paties vadovo, kuris pagal įstatymus yra atasakingas už ataskaitų parengimą, ilgas ir varginantis darbas stebint ir vadovaujant darbuotojams. Būtina įmonėje sukoordinuoti visus darbus, stebėti vykstančius procesus, bei iškilus problemoms nedelsiant keisti susidariusią situaciją.

Temos aktualumas. Kiekvienoje įmonėje per atasakaitinį laikotarpį įvyksta daugybė įvykių, ūkinių operacijų. Visiškai nesvarbu ar tai būtų individuali įmonė, mažoji bendrija ar akcinė bendrovė, norint sužinoti esamą situaciją, ataskaitinių metų pabaigoje būtina parengti ataskaitų rinkinius, kurie parodo veiklos rezultatą, išanalizavus gautus duomenis, galima susidaryti būsimų laikotarpių strategijas, planus, užduotis. Taip pat šios ataskaitos yra svarbios tretiesiems asmenims, vadovams, akcininkams. Jos parodo galutinį rezultatą, nėra būtina visą ataskaitinį laikotarpį veiklos stebėti, jos efektyvumas ir rezultatas parodomas metų pabaigoje, finansinėje atskaitomybėje.

Finansinės atskaitomybės ataskaitose esantys duomenys padeda vartotojams tinkamai įvertinti įmonės finansinę būklę: galimybę laiku atsiskaityti su tiekėjais, grąžinti turimas skolas, išmokėti akcininkams priklausančius dividendus. Kruopščiai ir tinkamai parengtos ataskaitos dažniausiai tampa įmonės pagrindiniu įrankiu, siekiant pritraukti naujų investuotojų, naujų verslo sandėrių, klientų ir tiekėjų. Tad finansinių ataskaitų rinkinys ir su juo susiję dokumentai yra labai svarbūs informacijos šaltiniai norint tinkamai reprezentuoti įmonę, pritraukti naujus investuotojus, bei vertinant ir kuriant įmonės veiklos optimizavimo schemas.

Labai svarbu, kad finansinę atskaitomybę atliktų kvalifikuoti specialistai, taip ji bus sudaryta kokybiškai ir tiksliai. Geras specialistas privalo turėti pakankamai teorinių žinių, atitinkamai ilgą praktinę patirtį panašaus pobūdžio pareigose ir loginį mąstymą. Dažniausiai įmonės buhalteris puikiai moka vieną kažkurį tai metodą, ir jį nuolatos taiko sudarydamas finansinę atskaitomybę, tačiau būtina pagalvoti, jog yra daugybė kitų metodų ir būdų, kuriais galbūt teisingiau ir patraukliau būtų atspindėta įmonės esama situacija, ir informacija būtų priimtinesnė daugeliui investuotojų. Tad tenka labai atidžiai išsirinkti specialistą, kuris padės įmonei gyvuoti, tvarkys jos finansus ir sudarys ataskaitas, kurios bus teikiamos tretiesiems asmenims, akcininkams ar vadovams.

Darbo objektas – uždarosios akcinės bendrovės „Aranda“ (toliau – UAB „Aranda“) finansinių ataskaitų rinkinio parengimas.

Darbo tikslas – išnagrinėti finansinių ataskaitų parengimo teorinius aspektus, aprašyti UAB „Aranda“ finansinio ataskaitų rinkinio parengimo eigą.

Darbo struktūra – kursinį darbą sudaro keturios dalys. Pirmos dalies pirmame poskyryje apibrėžiamas įmonių finansinės atskaitomybės esmė ir sudėtis. Pirmos dalies antrame poskyryje aprašytas finansinių ataskaitų rinkinio reglamentavimas. Antrame skyriuje pateikiamos finansinių metų pabaigos procedūros atliekamos įmonėse. Toliau darbe bus atliekama praktinė dalis. Trečiojoje dalyje išsamiai apžvelgta UAB „Aranda“ veikla ir apskaitos politika, pateiktos UAB „Aranda“ finansinių metų pabaigos procedūros ir išnagrinėtas UAB „Aranda“ ataskaitų rinkinio parengimas, visos vykdomos procedūros. Prieduose patalpinta visa papildoma medžiaga, būtina praktinei daliai atlikti - UAB „Aranda“ finansinių ataskaitų rinkinys ar kiti šiame darbe naudojami šaltiniai.

 • Apskaita Kursiniai darbai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Greta
 • 31 puslapis (7865 žodžiai)
 • Kolegija
 • Apskaitos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 143 KB
 • UAB finansinių ataskaitų rinkinio parengimas
  10 - 2 balsai (-ų)
UAB finansinių ataskaitų rinkinio parengimas. (2017 m. Sausio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/uab-finansiniu-ataskaitu-rinkinio-parengimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:56