UAB ,,Guliverio kelionės” etikos kodeksas ir moralės normos


Įvadas. Socialiai atsakingo verslo samprata. Socialiai atsakingų įmonių atsakomybės. Socialiai atsakingas verslas įmonėse ir organizacijose. Uab ,,Guliverio kelionės“ pristatymas. Uab ,,Guliverio kelionės“ socialinės atsakomybės analizė. Uab ,,Guliverio kelionės“ etikos kodeksas. Norvegų kultūros ypatumai ir verslo etiketas. Literatūra.


Temos aktualumas – verslo etika suteikia žinių apie etiškumą, kaip kurti padorų ir teisingą verslą. Verslo etikos tikslas – socialinės ir moralinės atsakomybės skleidimas.

Darbo tikslas – išanalizuoti UAB „Guliverio kelionės“ socialiai atsakingos veiklos vykdymą.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiskinti socialiai atsakingo verslo sąvoką ir socialiai atsakingų įmonių atsakomybes ;

Apibūdinti UAB „Guliverio kelionės“ socialiai atsakingos veiklos aspektus;

Sudaryti UAB „Guliverio kelionės“ įmonės etikos kodeksą.

Išanalizuoti Norvegijos kultūros aspektus ir verslo etiketą .

Darbo metodas: mokslinės, teorinės literatūros ir kitų internetinių šaltinių analizė.

Juridinė atsakomybė - atsakingas teisinių įsipareigojimų vygdimas ir ,, žaidimas pagal taisykles“.

Turizmas yra vienas iš didžiausių verslų Lietuvoje. Savo veiklą turizmo agentūra „Guliverio kelionės" pradėjo 2005 m. ir turi filialus didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Jau 10 metų įmonė dirba turizmo srityje. Ši agentūra yra atitinkanti turizmo agentūros reikiamus reikalavimus. Turizmo srities agentūra „Giliverio kelionės” teikia aukštos kokybės turizmo paslaugas ir teikia įvairaus pobūdžio keliones. Įmonė yra akredituota pagrindinių konsulatų Lietuvoje. Pagrindinė agentūros specializacija - tai poilsis bei sanatorinis-kurortinis gydymas ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Agentūra intensyviai bendradarbiauja su partneriais užsienio šalyse.

Taip pat organizuoja atvykstamuosius turus po Lietuvą. Įmonės paslaugomis naudojasi ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Izraelio, Baltarusijos Respublikos bei kitų šalių piliečiai, todėl dar viena agentūros “Guliverio kelionės” veiklos kryptis yra į Lietuvą atvykstančių turistų aptarnavimas.

Parduodamos viso pasaulio jūrų, aviakompanijų, keltų, traukinių ir tarptautinių autobusų bilietus;

Viešbučių rezervacija ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse;

Gidų, eskursijų užsakymas visame pasaulyje.

Kelionių agentūra „Guliverio kelionės" įsikūrusi Šeimuniškių g. 17 Vilniuje. Be to agentūra turi daug filialų, išsibarsčiusių po visą Lietuvą.

• Darbo su klientais padaliniai (vadovas, vadybininkai);

• Kitas aptarnaujantis personalas (kurjeriai, valytojai).

Šioje įmonėje dirba virš 30 darbuotojų, kurių daugumą sudaro moterys. Tačiau beveik visas vadovaujančias pareigas užima vyrai. Personalas yra kruopščiai parenkamas, aukštos kvalifikacijos. Priimant naujus darbuotojus yra keliami ypač aukšti reikalavimai, nes įmonė užima atitinkamą nišą kelionių versle ir dėl darbuotojų neprofesionalumo negali jos prarasti. Įmonės vadybininkai, dirbantis su klientais, privalo laisvai bendrauti ir turėti psichologinių įgūdžių. Jų darbas ne tik konsultuoti klientus, suteikti jiems rūpimą informaciją, bet galbūt net padėti apsispręsti kur vykti. Darbuotojams nuolat rengiami kvalifikacijos tobulinimo kursai. Tarp įmonės darbuotojų stengiamasi palaikyti sveiką bendravimo atmosferą, nes dirbt reikia kolektyve.

Detaliai ir aiškiai pateikti visą su kelione susijusią informaciją, netgi jei ji neigiama;

Kiekviena įmonė turi ir puoselėja tam tikras vertybes.

Apibendrinant šį skyrių galima teigti, jog UAB „Guliverio kelionės" vadovybė siekia ne tik gauti pelno, bet ir visapusiškai patenkinti klientų norus bei palaikyti sveiką atmosferą tarp įmonės darbuotojų. Analizuojant įmonės veiklą bei jos vystymosi tendencijas labai svarbu įvertinti aplinką, kurioje veikia įmonė. Labai didelę įtaką įmonės veiklai turi vidinė įmonės aplinka. Vidinius įmonės veiksnius gali įtakoti ir pasirinkti tos įmonės vadovas. Tuo tarpu išoriniai veiksniai vis labiau veikia įmonių veiklą, jos rezultatus, tačiau vadovai nebegali turėti įtakos ir pasirinkimo išoriniams aplinkos pokyčiams. Taigi įmonė analizuodama savo veiklą negali būti atsiribojęs nuo vidinių ir išorinių veiksnių, nes šie abu veiksniai siejasi tarpusavyje ir lemia veiklos rezultatus.

Kadangi, šiuo metu vartotojai itin akylai stebi įvairius kompanijų veiksmus, kurie gali pažeisti bendruosius aplinkosaugos ar etikos reikalavimus, o konkurencija turizmo versle itin didelė, UAB „Guliverio kelionės“ daug dėmesio skiria socialinei atsakomybei. Atsakomybė ir skaidrumas tampa pagrindiniais įminės verslo sėkmę kuriančiais elementais. Bendrovė yra patvirtinusi ĮSA planą, kuriuo vadovaujasi savo veikloje. ĮSA planas parengtas, nes vadovas supranta, jog įmonėje, kurioje gebama sukurti palankias darbo sąlygas, lankščius darbo grafikus, skatinamas mokymąsis, yra diskutuojama su darbuotojais dėl įvairių sprendimo būdų, yra užkertamas kelias priekabiavimui, yra derinamas darbuotojų šeimyniniai ir profesiniai įsipareigojimai bus sėkmingo verslo kūrimo kelyje. Toliau trumpai aptarti pagrindiniai bendrovės socialinės atsakomybės elementai.

  • Turizmas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 88 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (6722 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kotryna
  • UAB ,,Guliverio kelionės” etikos kodeksas ir moralės normos
    10 - 8 balsai (-ų)
UAB ,,Guliverio kelionės” etikos kodeksas ir moralės normos. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/uab-guliverio-keliones-etikos-kodeksas-ir-morales-normos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:32
×